Як позбутися від вікна розблокування зв’язки ключів в Ubuntu

Ubuntu Linux заслужено вважається однією з найбезпечніших і стійких до вірусів ОС. Це підтверджується багаторівневим захистом за допомогою паролів і засобів шифрування даних. В Убунту всі дані про користувача паролі зберігаються в спеціальному контейнері, який надійно захищений ще одним паролем. Таким чином, у шкідливих програм і дій не залишається і шансу. Але якщо вас «дістала» зв’язка ключів Ubuntu, відключити її не складе особливих труднощів. Тільки пам’ятайте, що видалити потрібні компоненти або зробити необачне дію тепер стане легше.

Ідея з подібними майстер-ключами широко застосовується в відомому онлайн-сервісі LastPass, а також інших ОС. Вона досить практична — тепер можна не запам’ятовувати довгих низок паролів, намагаючись збагнути, як зайти в ту чи іншу програму. Зазвичай основний пароль запитується при виконанні важливих дій — наприклад, встановлення ПО або вході в захищене додаток. До речі, як часто ви залишаєте свій комп’ютер без нагляду?

Паролі та ключі

Так, не відключати загальний пароль дійсно бажано. І ось чому:

  1. Це захисний «бар’єр» проти можливих небажаних змін.
  2. Це спосіб убезпечити ваші конфіденційні дані.
  3. Зв’язка ключів Ubuntu пропонує серйозну захист від мережевих атак.
  4. З її допомогою ви легше запам’ятайте, які важливі настройки виробляли.

Якщо ви не хочете запам’ятовувати багато різних кодових фраз, спробуйте при запиті просто натиснути Enter. Тоді кодова фразу не буде запитуватися взагалі. У більш нових версіях Ubuntu використовувати пароль потрібно рідше — ОС запам’ятовує, що кодова фраза була недавно введена.

За допомогою простої утиліти зв’язка ключів Linux Ubuntu може бути відключена зовсім. Про неї — далі.

відключення зв’язки

Зв’язка ключів в Ubuntu може бути відключена за допомогою команди в Терміналі або ж графічної оболонки. Без командного рядка працювати з нею можна через меню: «Додатки» — «Стандартні» — «Паролі та ключі шифрування».

Немає причин для занепокоєння. Якщо у вас під рукою є LiveCD Linux, кодову фразу можна скинути з його допомогою. Для цього:

  1. Запустіть завантажувальний диск з образом Ubuntu Linux.
  2. Змонтуйте кореневий розділ диска.
  3. Відредагуйте файли «etc / shadow» і «etc / shadow-».

Відкрийте їх з правами sudo і знайдіть рядки, які будуть починатися з вашого логіна. Видаліть всю інформацію, розміщену між першим і другим двокрапкою. Після цього паролі будуть скинуті. Не забудьте зберегти зміни.

ВАЖЛИВО. Редагуйте ці файли з великою обережністю — вони важливі для системи!

Тепер ви зможете увійти в запис користувача, використавши порожній пароль.

висновки

Ми розглянули деякі прийоми роботи з безпекою в операційній системі Ubuntu. Як бачите, така робота не являє собою нічого складного. Необхідно лише мати впевненими базовими навичками і дотримуватися обережності.

Діліться своїми враженнями і коментарями під статтею, а також читайте інші наші матеріали!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector