Як поміняти фон в GIMP або зробити його прозорим

GIMP — потужний графічний редактор з відкритим вихідним кодом, який можна встановити безкоштовно на Linux і Windows.

Робота в GIMP

Як змінити фон зображення в додатку GIMP.

За функціоналом поступається Фотошопу, але тим не менше містить широкі можливості:

 • Налаштування робочого середовища.
 • Зручний повноекранний режим.
 • Корекція фотографій: трансформація, перспектива, корекція кольору, різні фільтри.
 • Ретушування.
 • Підтримка різного устаткування і форматів файлів, у тому числі psd.

GIMP дозволяє працювати з шарами, контурами, масками, каналами, використовувати інструменти малювання, виділення, оформлення тексту, додавати плагіни і скрипти. З офіційного сайту програми можна завантажити досить докладну інструкцію російською мовою. По суті, додаток спрощено повторює функції відомого редактора Photoshop. Використовується для швидкого редагування фото і малюнків, наприклад, іконок для інтернету. Плюсом в порівнянні Фотошопом є його набагато більш швидке завантаження при середніх характеристиках комп’ютера.

Часто при підготовці зображень для інтернету потрібно поміняти фон в GIMP або зробити його прозорим. Для цього не потрібно володіти спеціальними навичками, але потрібні терпіння, посидючість і акуратність.

створення прозорості

Якщо ви хочете створити нове зображення, у якого прозорий фон, виконайте наступне:

 1. Відкрийте GIMP і натисніть меню «Файл», «Створити». «Створити»
 2. У вікні налаштувань натисніть на плюсик (розширені параметри). розширені параметри
 3. У пункті «Заповнення» відкрийте список, що випадає і в ньому виберіть прозорий шар. Прозорий фон
 4. Тепер можете створювати картинку.

Після того як зображення готове, ви повинні зберегти його в одному з форматів, що підтримують прозорий шар, наприклад, png або gif.

ВАЖЛИВО. Популярний формат jpeg не підтримує таку можливість, і прозорі шари будуть замінені білими.

Прибрати фон у готового зображення можна наступним чином:

 1. Відкрийте картинку.
 2. Зайдіть в меню «Шар», виберіть рядок «Прозорість» і натисніть «Додати альфа-канал». Таким чином, ми додали зображення можливість бути прозорим. «Додати альфа-канал»
 3. Тепер вам потрібно акуратно відокремити саму картинку від фону. Розглянемо процес виділення докладніше нижче.
 4. Якщо ви в попередньому пункті виділили фон, то просто натисніть «Видалити» (Delete). Якщо ж виділеною областю є сама картинка, то в меню «Виділення» клацніть «Інвертувати». А потім вже «Видалити». результат
 5. Збережіть файл в який підтримує прозорість форматі.

Зробити коректне виділення в GIMP можна за допомогою таких інструментів:

 • Чарівна паличка. Підійде, коли задній план однорідний і контрастує з основним об’єктом. Виділяються схожі за кольором пікселі. Просто клацніть чарівною паличкою по однорідній ділянці, і він весь потрапить в виділення. Чарівна паличка
 • Розумні ножиці. Програма сама проаналізує пікселі і визначить краю об’єкта. Інструмент добре підійде для неоднорідного, але контрастує з об’єктом заднього плану. Аналогічний використання магнітного ласо в Фотошопі. Поставте крапку на кордоні об’єкта і фону, далі ведіть уздовж його краю, програма буде автоматично «прилипати» по межі. Для більшої точності ставте частіше контрольні точки. Щоб замкнути контур, клацніть в першу точку. розумні ножиці
 • Виділення переднього плану. Підходить, коли об’єкт чіткіше фону. Виділіть приблизно об’єкт, потім прорисуйте на ньому лінією, відмінною від кольору переднього плану, потім відпустіть кнопку миші. Якщо виділення коректно, натисніть Enter. Виділення переднього плану
 • Ручні інструменти, наприклад, прямокутне, овальне і довільне виділення. Суть їх у тому, що ви вручну змальовує кордони об’єкта.

Після видалення виділеного фону ви можете підкоригувати краю гумкою, прибираючи зайве. В також якщо залишилися непотрібні області всередині зображення, можна знову виділити його зазначеними вище інструментами і натиснути Delete.

Зміна заднього плану

GIMP, як і Фотошоп, має в своєму розпорядженні інструментами заміни заднього плану і створення простих колажів. Виконайте наступне:

Відкрийте зображення. Виділіть задній план одним з описаних вище інструментів. Змініть фон:

 • Використовуючи інструмент «Плоска заливка», залийте суцільним кольором. «Плоска заливка»
 • Ви можете це зробити чорно-білим, натиснувши команду «Знебарвити» з меню «Колір». «Знебарвити»
 • Натисніть «Видалити», щоб замінити фон будь-якої картинкою.

Якщо ви хочете зробити фон з будь-якої картинки з іншого файлу, виберіть команду «Відкрити як шар». Після цього на вашому зображенні з’явиться новий шар з цього файлу. У вікні шарів виділіть її та перетягніть під рядок шару, де знаходиться основний об’єкт.

Ось таким простим чином можна видалити і змінити фон зображення в редакторі GIMP. Основною трудністю тут є створення якісного виділення. Якщо у вас є ідеї, як вдосконалити цей процес, залишайте в коментарях поради і зауваження.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector