Як почистити екран монітора комп’ютера і ноутбука в домашніх умовах

Рідкокристалічний монітор не відштовхує бруд. Згодом на ньому осідає пил, з’являються розводи і відбитки. Дисплей буде бруднитися, навіть якщо ви не чіпаєте його руками. Тому корисно дізнатися, чим почистити екран ноутбука в домашніх умовах. Не всі ганчірки і миючі засоби для цього підходять. Деякі можуть навіть зашкодити ЖК. Треба підібрати правильні інструменти. І з’ясувати, що точно не можна використовувати.

Якщо ви думаєте, що для чистки підійде будь-яка губка, ви помиляєтеся. Дисплей комп’ютера крихка річ. Звичайно, вона не розлетиться на шматки, якщо ви просто до неї доторкнетеся. Але екран можна випадково подряпати. Можна натиснути так, що зруйнуються рідкі кристали (якщо занадто завзято відтирати пляму, наприклад). Або пошкодити РК, використовуючи невідповідні засоби для чищення. До складу багатьох сумішей входять речовини, що поступово руйнують поверхню монітора. Навіть якщо ви, взагалі, не користуєтеся такими засобами, і вам вистачає мокрою ганчірочки, ця інформація буде вам цікава.

Перед тим як почистити екран ноутбука, подивіться, що не слід використовувати під час прибирання:

 • Махрові рушники або інші тканини з ворсом. Від них залишаються маленькі ниточки, які «прилипають» до дисплея. Крім того, ворсинки можуть його подряпати.
 • Паперові серветки або інші вироби з паперу. При чищенні LCD на ньому осідають частинки матеріалу. Вони прилипають до поверхні РК-монітора, так само як ворс.

Паперові серветки

Паперові серветки не варто використовувати

 • Вафельні рушники. Вони дряпають екран.
 • Губки для миття посуду (поролонові). Залишають розлучення. Через них доведеться знову чистити дисплей комп’ютера. В пори губки часто потрапляє пил, крихти і піщинки. Вони можуть пошкодити РК.
 • Жорсткі або грубі тканини.
 • Будь-які види щіток.

Якщо ви вирішили використовувати миючі засоби, ні в якому разі не беріть:

 • Речовини, в яких є ацетон або спирт. Вони руйнують покриття антивідблиску. Якщо один раз почистити поверхню ноутбука такою рідиною, пошкодження не будуть особливо помітні. З’являться мікротріщини, які стануть повільно розширюватися. При регулярному використанні спиртових сумішей, монітор стане схожий на обшарпанное скло. З боку воно начебто здається прозорим. Але видно, що не нове.
 • Абразивні склади.
 • Чистячі порошки. Сильно дряпають екран.
 • Сода. Народний метод, який рекомендують для відтирання бруду в домашніх умовах. Але їм краще відскоблювати пригоріла їжу з плити, а не прибирати жирні сліди з РК-дисплея.

сода

Ні в якому разі не застосовуйте соду

Взагалі, не варто використовувати кошти, якщо вони спеціально не призначені для комп’ютера. Шампуні, мило, рідини для миття посуду або вікон, поліролі тощо — все це створено для інших цілей. І не факт, що екран «витримає» вологе прибирання з піною і приємним запахом.

Чим краще чистити?

Стандартна «сира» ганчірка — не найкращий варіант для стійких забруднень. Але для регулярного прибирання підійде. Він дешевий і доступний. Якщо підібрати хороший матеріал, не знадобляться ніякі допоміжні миючі засоби. Точно не підійдуть носові хустки, краю футболок, будь-які деталі одягу. Ганчірка повинна бути виготовлена ​​з м’якої тканини без ворсу, яка не залишає розлучень. Ось що можна використовувати:

 • Вологі серветки для чищення монітора ноутбука. Продаються в комп’ютерних магазинах. Так як це спеціалізоване засіб, воно безпечне для ПК. Прибирає статичну електрику і притягує пил. Важливо, щоб це були речі, створені саме для комп’ютера. Серветки, призначені для особистої гігієни (наприклад, щоб витерти руки), просякнуті зовсім іншим складом. Якщо почистити ними ЖК-екран, нічим хорошим це не закінчиться.

Спеціальні серветки для монітора

Спеціальні серветки для монітора

 • Підійдуть тканини, які використовуються для протирання окулярів.
 • Якщо вам не хочеться купувати професійні серветки для догляду за дисплеєм, спробуйте будь-які безворсовие матеріали: мікрофібра, фланель. Потрібно підготувати два шматка ганчірки: вологий — для чищення, сухий — для стирання розлучень.
 • Ватяні диски, з яких не вивалюється вата. Вони повинні бути дуже гарної якості. Інакше весь монітор ноутбука буде в білих ворсинках, які складно прибрати.

Миючі засоби

Не варто використовувати рідини, що виготовляються в домашніх умовах. Потрібні спеціалізовані гелі або спреї. Вони продаються в магазинах. Якщо забруднення не сильне, протріть екран комп’ютера злегка вологою серветкою. Без всяких домішок — тільки вода. В крайньому випадку можна використовувати дитяче мило.

Рідини, які стоять у вас у ванній або на кухні — не підходять. Навіть якщо ви постійно чистите ними тендітні предмети і не бачите подряпин. Для догляду за LCD потрібен особливий склад. Без нього доведеться розраховувати виключно на воду.

процес чищення

Перед тим як почистити екран монітора в домашніх умовах, його треба вимкнути. Не просто погасити або активувати режим очікування, а вийняти вилку з розетки. Дисплей ноутбука повинен бути повністю знеструмлений.

Якщо у вас є спеціальний спрей, що не бризкайте їм на LCD. Миючий засіб потрібно наносити на серветку. Не намагайтеся зішкребти забруднення нігтями або іншим гострими предметами. Щоб від нього позбутися, ретельно «пройдіться» по цьому місцю ганчіркою. Сильно не тисніть на монітор. Але протріть його кілька разів, рухаючись і по горизонталі, і по вертикалі, і по колу.

Засіб для чищення монітора

Засіб наносять на серветку

Тканина повинна бути злегка вологою, а не мокрою. Добре відіжміть її перед збиранням. Якщо вода потрапить на поверхню ноутбука або ПК, це йому зашкодить.

На час роботи краще зняти прикраси з рук. Щоб випадково не подряпати дисплей кільцем або браслетом. Це необов’язково, якщо ви дієте акуратно.

Після вологого прибирання протріть ЖК сухою серветкою, щоб позбутися від розлучень. Приберіть пил навіть з кутів.

Якщо ви вирішили очистити екран за допомогою дитячого мила, не варто змішувати концентрований мильний розчин. Досить лише невеликої кількості миючого засобу.

 1. Протріть дисплей сухою ганчіркою, щоб на ньому не залишилося пилу.
 2. Потім нанесіть мило на тканину і обережно протріть їй LCD-монітор.
 3. Змийте піну вологою серветкою.
 4. І знову протріть сухим матеріалом.

Періодичність чищення залежить від ступеня забруднення. Якщо на дисплеї з’явилася пляма, краще його відразу стерти, поки не засохло. Змахувати пил сухою ганчіркою треба раз на тиждень. Використовувати вологу серветку — раз на місяць.

профілактика

Щоб уникнути забруднення ноутбука:

 • Не чіпайте дисплей без крайньої необхідності.
 • Чи не протирайте його голими руками. Так на ньому можуть з’явитися відбитки і розводи.
 • Не ставте перед екраном тарілки з гарячими стравами або гуртки з чаєм. Пар від них буде конденсуватися і осідати на LCD у вигляді жирних плям.
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector