Як підключити телевізор до телефону через HDMI

Великі екрани люблять все. На них зручно дивитися нові фільми, грати в ігри, переглядати зняті нами фото або відео. Знявши на нашому смартфоні чергове відео, ми можемо захотіти переглянути його на нашому ТБ, підключивши до нього. Чи це можливо? Звісно так! Нижче розберемо, якими способами можна підключити телевізор до вашого мобільного телефону через роз’єм HDMI. А також який інструментарій нам в цьому допоможе.

Що таке інтерфейс мультимедіа високої чіткості в телевізорі?

Абревіатура «HDMI» є скороченням від «High Definition Multimedia Interface», яке перекладається як «інтерфейс мультимедіа високої чіткості». Це компактна аудіо і відео інтерфейсна система, що дозволяє передавати дані в цифровому форматі. За допомогою кабелю HDMI можна відправляти на телевізор зображення, звук, відео та інші типи файлів з різних джерел (Blu-ray, аудіобокс, DVD, ігрова приставка, телефон та інші).

кабель HDMI
Кабель HDMI дозволяє передавати на інший пристрій зображення і звук

В даний час формат реалізується у вигляді кабелю з високою пропускною здатністю для швидкісної передачі даних.

HDMI істотно спрощує прокладку кабелів, об’єднуючи червоний, синій, зелений, жовтий і білий кабелі в один цілісний аналог. Висока ємність такого кабелю дозволяє відправляти коди команд разом із зображенням і звуком.

Кабель і роз'єм HDMI
Кабель і роз’єм HDMI на ноутбуці

Читайте також: підключення до ТВ блютуз навушників.

Підключення телефону до ТВ за допомогою мікро (міні) HDMI

Не так давно багато Андроїд-телефони включали в свій функціонал HDMI-порт. Це не повнорозмірний роз’єм, який можна зустріти на телевізорах і лептоп, а міні або мікро HDMI порт.

Роз'єм мікро HDMI на телефоні
Роз’єм мікро HDMI на мобільному телефоні

Якщо ви є власником такого смартфона, то все, що вам потрібно зробити — це купити відповідний кабель miniHDMI (microHDMI). Його можна придбати на Аліекспресс або вітчизняних інтернет-магазинах. Досить підключити один штекер такого кабелю до вашого телефону, інший — до телевізора. А потім вибрати в вашому ТВ відповідний джерело сигналу.

Мікро HDMI - HDMI
Кабель мікро HDMI — HDMI

Чи залишиться запустити улюблене додаток (фото, відео) і насолоджуватися його відображенням на великому екрані.

Якщо зображення, або відображається некоректно, тоді в ранніх моделях телевізорів варто встановити відповідні налаштування зображення.

Формат відеосигналу HDMI
Встановіть відповідний формат відеосигналу

Особливості підключення USB через повнорозмірний роз’єм HDMI

В значно більшій кількості випадків ваш телефон оснащений лише мікро-ЮСБ портом, який ми використовуємо в якості виходу. Тому вам буде потрібно придбати спеціальний конвертер microUSB — HDMI, що перетворює сигнал з вашого телефону в тип сигналу, підтримуваний вашим ТВ.

Перетворювачі випускаються в двох варіантах:

Види адаптерів: Пояснення:
Mobile High-Definition Link (скорочено — MHL)Є більш раннім стандартному, зазвичай є в старих моделях телевізорів.
SlimportСучасний аналог, є практично у всіх сучасних ТВ.

Перетворювач MHL для передачі даних зі смартфона на телевізор

Адаптери і кабелі MHL доступні в двох основних типах — активному і пасивному.

Пасивні кабелі самі по собі не перетворять сигнал, так як вони призначені для використання з телевізорами, що підтримують MHL. Якщо ви бажаєте знати, чи підтримує ваш ТВ такий формат, тоді пошукайте напис «MHL» поруч з портом HDMI.

MHL
Напис «MHL» поруч з HDMI роз’ємом телевізора

Також можете пошукати вашу модель в списку підтримують MHL телевізорів на mhltech.org.

Якщо ж ваш телевізор не підтримує MHL, вам знадобиться активний кабель або перехідник (адаптер).

MHL-адаптер
Стандартний MHL-адаптер

Такий девайс виконує відповідні перетворення сигналу з телефону. І його можна використовувати з будь-яким сучасним телевізором. Перехідник MHL зазвичай потребує власного джерела живлення. Він підключається до порту мікроUSB вашого смартфона, до порту HDMI вашого телевізора і до гнізда ЮСБ, від якого отримує харчування. Підключення мобільного пристрою до ТВ по HDMI буде здійснено.

Штекери для підключення
Кабель MHL зі штекерами для підключення до мікро USB, HDMI і USB для живлення

Адаптери Slimport для перетворення сигналу в HDMI

Що до адаптерів Slimport, такий адаптер зовні схожий на MHL-адаптер. Він підключається до гнізда мікро-ЮСБ вашого телефону. І дозволяє виводити зображення через HDMI-вихід телевізора. Є різноманітні варіації адаптерів Slimport. Наприклад, адаптер LG G Flex 2 дає можливість підключатися до ТВ навіть в разі, якщо в нього немає порту HDMI. Також існують адаптери, які не потребують автономному живленні.

адаптер
Один з адаптерів «Slimport»

Ви можете знайти MHL і Slimport адаптери в ціновому діапазоні від 1000 до 1500 рублів. Проблема обох цих стандартів полягає в їх підтримці, яка значно варіюється у різних виробників. Переконайтеся, що ви вивчили, які провідні опції доступні для вашого конкретного пристрою, перш ніж купувати подібний адаптер.

Що робити, якщо потрібно підключити телефон через USB-C на HDMI

Якщо на вашому гаджеті встановлений роз’єм USB-C, то для підключення телевізора до нього можна використовувати спеціальний кабель або адаптер USB-C до HDMI.

Адаптер ЮСБ-С - HDMI
Даний адаптер підключається до телефону з роз’ємом ЮСБ-С, а інший його кінець з’єднується з телевізором за допомогою стандартного HDMI-кабелю

Один його кінець підключається до роз’єму ЮСБ-С смартфона, а другий — до гнізда HMDI на ТБ. Це дозволить легко створити пару пристроїв. Дуже зручно.

Це стане в нагоді: як на ТБ підключити ТНТ Прем’єр.

висновок

Вище ми перерахували декілька способів, що дозволяють здійснити підключення телевізора до вашого мобільного телефону через кабель HDMI. Оскільки більшість сучасних телефонів не мають мікро (міні) роз’ємами, то хорошим варіантом підключення стане придбання спеціального кабелю-перехідника (зазвичай ЮСБ-С або MHL). Останній дозволить здійснити поєднання без будь-яких проблем.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector