Як підготувати смартфон до продажу

Samsung

Багато з нас звикли часто міняти смартфони. Півроку-рік-два, і ми шукаємо щось новеньке, а від старого устрою позбавляємося — даруємо його кому-небудь або продаємо. Смартфон потрібно обов’язково підготувати до продажу — зберегти цінні дані і видалити інформацію, яка не повинна потрапити до сторонніх.

Бекап фотографій і відео

Встановіть на смартфон додаток «Google Фото» або «Яндекс.Діск» (якщо їх ще немає) і збережіть свої фотографії і відео в хмару. Обидва ці сервісу пропонують безлімітне сховище для фотографій і відеозаписів, відмінність «Яндекс.Діск» в тому, що він зберігає контент в оригінальному вигляді, що не стискаючи його, а «Google Фото» економить місце на серверах Google і зменшує дозвіл вихідного контенту (максимум 16 Мп для фотографій і Full HD для відео). Хоча і в «Google Фото» можна зберігати вихідні версії файлів, але в цьому випадку буде витрачатися виділене вам місце.

Якщо ви не довіряєте свої знімки і записи хмарних сервісів, можете скопіювати їх на карту пам’яті або в комп’ютер.

Бекап завантажених файлів

Загляньте в папку Download і інші папки, куди додатки зберігають файли, подивіться, чи немає там чогось цінного, що вам буде шкода втратити, і скопіюйте знайдене на інший носій. Офісні файли зручно зберігати в хмарних додатках кшталт «Google Диск» або пакета Microsoft Office.

бекап листування

Багато месенджери підтримують резервне зберігання листування і відправлених файлів, але деякі з них стирають історію в процесі видалення і не відновлюють її після повторної установки на іншому пристрої. Зробіть скріншоти важливих чатів або зайдіть в налаштування програми і подивіться, чи доступний бекап в хмару (WhatsApp, наприклад, може зберігати чати на Android в «Диску Google», а на iOS в iCloud).

WhatsApp

Встановіть якусь круте додаток для SMS (наприклад, TrueCaller або SMS +) і з його допомогою збережіть хмарну копію прийнятих і відправлених повідомлень. У стандартному додатку такої можливості немає.

бекап контактів

У це складно повірити, але багато людей до сих пір довіряють зберігання контактів SIM-карті. Перенесіть імена і телефони знайомих вам людей в контакти Google-аккаунта — так вони залишаться з вами назавжди, не залежатимуть від сімки і зможуть подорожувати з одного пристрою на інший. Перенесення можна зробити автоматично через налаштування смартфона або вручну через розділ «Google Контакти».

бекап лаунчер

Якщо ви використовуєте сторонній лаунчер, ймовірно, він підтримує збереження налаштувань в хмару. Надалі ви зможете відновити більшість установок, які ви підбирали під свій смак, але сильно покладатися на такий бекап не варто, все одно доведеться налаштовувати багато заново.

Nova

Деякі виробники передбачають бекап різних даних за допомогою вбудованих додатків, але відновити збережену таким чином інформацію зазвичай виходить тільки на смартфонах тих же вендорів, тому не варто особливо покладатися на такі інструменти.

очищення

Для того, щоб на вашому смартфоні не залишилося жодної особистої інформації, недостатньо виконати повне скидання — в цьому випадку її при бажанні можна буде відновити за допомогою спеціальних утиліт. Спочатку видаліть всі свої дані, Відв’яжіть пристрою всі свої акаунти, а потім увімкніть шифрування, якщо воно не було включено, зробіть скидання до заводських налаштувань і перевірте, чи не залишилося щось зайве. Якщо ви використовуєте карту пам’яті і продаєте смартфон без неї, не забудьте її дістати.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector