Як перевстановити Андроїд на планшеті

У кожного користувача техніки на платформі Android рано чи пізно з’являється необхідність поміняти програмне забезпечення. Зробити це досить просто, але процес може здатися важким через те, що потрібно ретельно стежити за послідовністю дій, адже в іншому випадку гаджет може стати неробочим.

Оновлення прошивки Android

Програмне забезпечення будь-якого пристрою вимагає регулярного поновлення

Давайте дізнаємося, чому виникає потреба поміняти забезпечення, як перевстановити Android на девайсе декількома способами так, щоб пристрій працював коректно і правильно.

Причини зміни прошивки

Найчастіше через деякий час користування планшетом в системі виникають неполадки або лаги, деякі функції перестають нормально працювати. На кожному пристрої такі проблеми з’являються через різну кількість часу, в принципі, в них немає нічого страшного. Просто потрібен час від часу перевстановлювати систему, щоб вона правильно працювала.

Ще одна причина, по якій користувач замислюється про зміну прошивки — вихід новішого забезпечення, так як в оновлених версіях девелопери допрацьовують колишні «нерівності», додають нові функції, змінюють оформлення.

Причини зміни ПО на девайсе

Більш того, перепрошивка цікавить тих абонентів, які хочуть встановити не офіційну, а призначену для користувача або кастомную версію системи — в таких самостійно розроблених забезпеченнях часто пропонується велика функціональність або інше оформлення.

Як бачите, причин перевстановити прошивку безліч, і є кілька способів зробити це. Давайте конкретніше зупинимося на кожному з них.

перевстановлюємо прошивку

Є кілька умов, які потрібно виконати перед перевстановлення системи:

  • Спробуйте повністю зарядити планшет або підключіть його до мережі, щоб він раптово чи не розрядився під час установки системи.
  • Правильно виберіть версію прошивки — якщо ви просто оновлюєте її, то відповідний файл можна знайти на офіційному сайті виробника. Погляньте на задню частину гаджета, де має бути вказано його номер і модель — так ви зможете напевно знайти ту версію програмного забезпечення, яка вам потрібна. Якщо ви встановлюєте кастомний прошивку, переконайтеся, що ваш пристрій її підтримує, інакше його можна вивести з ладу.
  • Щоб перестрахуватися, скопіюйте такі системні файли, як «wload.bin», «env.bin», і «u-boot.bin» на свій комп’ютер — якщо щось піде не так, ви завжди зможете скинути їх назад на пристрій.

Програми для завантаження з офіційного сайту

Отже, переходимо до самого процесу зміни прошивки.

Для цього вам буде потрібно сам девайс, комп’ютер і карта пам’яті. Виконайте наступні дії:

  • Підключіть карту пам’яті до комп’ютера, відформатуйте її вміст.
  • Створіть на звільнилася карті папку під назвою SCRIPT.
  • У цю папку розпакуйте файли прошивки.
  • Вимкніть карту від комп’ютера, вставте її в вимкнений планшет.
  • Запустіть пристрій, після чого почнеться автоматичне оновлення системи через карту пам’яті -, не виймайте її до закінчення процесу, стежте за тим, щоб гаджет не вимикався.
  • Дочекайтеся завершення установки нової прошивки, після чого ваш пристрій автоматично вимкнеться. Після першого включення воно буде трохи довго завантажуватися, так як вперше робить це з новою системою, далі ви зможете користуватися своїм планшетом як раніше.

Перевірте, чи всі функції працюють, і чи немає нічого дивного в поведінці обладнання. Якщо щось пішло не так, ви завжди можете поставити минулої прошивку за допомогою заміни файлів системи або виконати повторну установку забезпечення.

Завантаження актуальної версії ПЗ

Є ще один спосіб оновити планшет — за допомогою спеціальних програм. Серед них найбільшою популярністю і довірою користуються такі додатки, як Odin або ROM Manager. Використовуючи їх на комп’ютері, вам досить тільки підключити до нього девайс, вибрати в програмі файл з прошивкою, після чого утиліта самостійно зробить все необхідне.

Установка через додаток ROM Manager

Крім того, в ROM Manager перед установкою нового ПЗ завжди виконується збереження резервних копій файлів, тому якщо щось піде не так, завжди можна буде відновити попередню версію і не турбується про працездатність планшета.

Створення резервної копії ОС

До деяких гаджетам девелопери постачають диски, за допомогою яких можна оновити прошивку, але це буває досить рідко.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector