Як перевірити роутер на працездатність

Розуміння принципу роботи маршрутизатора допоможе при виникненні проблем швидко їх вирішити. Детально розглянемо, як можна перевірити роутер на працездатність і підвищити швидкість Wi-Fi.

Тестування роботи маршрутизатора

Провести діагностику пристрою можна в домашніх умовах

Перевірка Wi-Fi

Рекомендується, для початку, спробувати знайти Wi-Fi за допомогою планшета або ноутбука. Справа в тому, що можливі перебої з програмним забезпеченням і настройками на самій техніці. При нормальній роботі бездротового зв’язку від інших джерел, необхідно виконати наступне:

 1. Необхідно перевірити, чи включений Wi-Fi.
 2. Потім виконати наладку бездротового з’єднання в системі. Для цього необхідно зайти через Пуск / Панель управління / Мережа та Інтернет або використовувати спеціальний значок на панелі завдань робочого столу. Далі, вибираємо Центр управління мережами і загальним доступом / Зміна параметрів адаптера / Включити.

Перевірка стабільності мережі

Справа в тому, що відсутність Wi-Fi або його низька швидкість можуть бути через неякісну роботи провайдера, до якого підключений маршрутизатор. Для того, щоб перевірити це, необхідно виконати наступне:

 1. Вимкнути комп’ютер і вставити в його Ethernet-розетку мережевий кабель з роутера.
 2. Через кілька хвилин включити комп’ютер і, протягом півгодини, використовуючи інтернет для відвідування різних сайтів і перегляду відео, проаналізувати стабільність його роботи, а також його швидкість. Це можна виконати на сайті вашого провайдера або перейшовши за наступним посиланням speedtest.net.

 • Вимкнути комп’ютер, відновити з’єднання до маршрутизатора. При необхідності підключити інший мережевий кабель від маршрутизатора до комп’ютера.
 • Включити комп’ютер і протестувати роботу інтернету протягом півгодини.
 • Порівняти отримані результати. Якщо робота Wi-Fi істотно відрізняється від роботи мережі при прямому підключенні до комп’ютера, роутер необхідно переналаштувати або відремонтувати.
 • перенастроювання роутера

  Іноді, щоб відновити працездатність маршрутизатора і збільшити швидкість передачі даних, досить виконати скидання його налаштувань. Для цього необхідно:

  1. Вимкнути всі сигнальні кабелі.
  2. Включити роутер. Знайти на корпусі кнопку «Reset», натиснути і утримувати її від 10 до 19 секунд. При утримуванні кнопки більше 20 секунд, маршрутизатор переключиться в аварійний режим. Про скидання налаштувань повідомить миготіння, зміна кількості або порядку світлодіодів. Після цього ми відпускаємо кнопку і отримуємо роутер з настройками «за замовчуванням».

  Прихована кнопка перезавантаження роутера

  Для перенастроювання маршрутизатора фірми 3COM

  1. Відкрити браузер, встановлений на комп’ютері або ноутбуці.
  2. Для переходу на сторінку настройки маршрутизатора, в адресному рядку ввести 192.168.1.1. Вхід виконається і без з’єднання з інтернетом.
  3. Ввести в з’явилося меню пароль і логін «admin» / «admin». Після цього всі настройки стануть базовими.

  Перевірка драйверів роутера

  Причиною відсутності з’єднання з інтернетом може бути:

  • вихід з ладу драйвера;
  • відсутність драйвера після переустановлення;
  • застарілий драйвер.

  В цьому випадку, необхідно завантажити драйвер з сайту виробника комп’ютера або ноутбука. При скачуванні з менш надійних сайтів, ви можете разом з драйвером скачати безліч шкідливих програм і вірусів.

  Діагностика стану драйвера

  Далі, необхідно перевірити підключення адаптера. Якщо є мережа, але ноутбук (комп’ютер) не може до неї підключитися, виконати наступне:

  • натиснути зірочку на панелі завдань робочого столу і при необхідності ввести пароль вашої мережі;
  • якщо сигнал мережі переривається, використовувати опцію «Пошук та усунення несправностей»;
  • якщо і це не допомогло, видалити мережеве з’єднання, а потім створити його.

  Перевірка інтернету за допомогою Ping

  Ping — утиліта для перевірки з’єднання в мережі. Для її запуску виконується наступне:

  1. Відкрити командний консоль — Пуск — Командний рядок. У командному рядку ввести CMD і натиснути Enter.
  2. Після появи чорного вікна, ввести команду Ping / Мережевий адреса роутера. Після імені вказуються ключі «n» і «t». При цьому n, t — відповідно, необхідне і необмежену кількість пакетів. При виборі ключа «t», Ping потрібно буде зупиняти командою Ctrl + C.
  3. Після натискання «Ок», на екрані з’являться результати. Серед яких:
  • час відгуку (time) — швидкість прийому / передачі інформації. Значення має бути не більше кількох одиниць, а краще близько одного;
  • Lost — вказує кількість втрат пакетів. Якщо значення більше нуля, маршрутизатор несправний і його треба віднести в сервіс.

  Якщо не вдається запустити команду ping, швидше за все, роутер знаходиться в режимі відновлення. Щоб повернути йому працездатність, знадобляться послуги сервісного центру.

  Таким чином, відсутність Wi-Fi не означає, що неполадки тільки в маршрутизаторі. Можливо, розібравшись в деталях, ви можете самостійно домогтися гарної швидкості вашої бездротової мережі.

  Ссылка на основную публикацию
  Adblock
  detector