Який роутер краще TP-Link або D-Link

Коли ми купуємо Wi-Fi-роутер, перед нами неминуче виникають труднощі у виборі, оскільки більшість з цих пристроїв практично аналогічні за вартістю і функціоналом. Особливо складно визначитися, який саме купити з недорогих, але якісних роутерів, адже передові виробники випускають безліч бюджетних моделей.

Порівняння бездротових маршрутизаторів

Вже не один рік користувачі намагаються визначити, який же роутер краще

Але найбільш проблемним є вибір між марками D-Link і TP-Link — мало того, що вони схожі за назвою, так ще й обидві пропонують гідний вибір різних роутерів для будинку. Давайте розберемося, на що слід орієнтуватися при покупці одного з пристроїв, як їх порівняти і які відгуки залишають користувачі про ці виробниках.

Як порівняти роутери?

При виборі між D-Link і TP-Link для домашнього користування або невеликих локальних мереж керуйтеся такими критеріями:

 • Зовнішній інтерфейс (а точніше — розташування антен). Саме від цих деталей залежить, наскільки добре Wi-Fi-сигнал буде проходити по всьому будинку через різні перешкоди у вигляді стін, меблів, техніки та іншого.
 • Максимальна швидкість. Немає ніякого сенсу вибирати дороге обладнання з надзвичайно високою швидкістю, якщо ви користуєтеся всього 20-мегабітним інтернетом.
 • Наявність протоколів зв’язку. Як правило, в хороших маршрутизаторах є всі актуальні протоколи для підключення: через динамічний або статичний IP-адресу, L2TP, PPPoE і інші.
 • Безпека. Для впевненого користування інтернетом кожному з нас хочеться убезпечити свою мережу, тому необхідна наявність різних способів фільтрації доступу до мережі.
 • Стабільність прошивки. Роутер може володіти хорошим функціоналом, але якщо його прошивка «сира», то в роботі виникнуть неполадки, що істотно зіпсує процес користування інтернетом.
 • Зручність у користуванні. Під цим пунктом мається на увазі простота і зрозумілість інтерфейсу налаштувань маршрутизатора.

Критерії вибору Wi-Fi пристрої

Отже, давайте порівняємо дві популярні моделі марок D-Link і TP-Link і подивимося, що про ці виробниках говорять користувачі.

Порівняння популярних моделей TP-Link TL-WR741ND і D-Link DIR 300

Почнемо з того, що у моделі марки TP-Link є більш потужна знімна антена, а ось у роутера іншої марки вона не знімається. Максимальна швидкість TP-Link TL-WR741ND становить до 150 Мбіт / сек, чого цілком достатньо для домашнього користування і створення локальної мережі. Якщо ж говорити про D-Link DIR 300, то тут є нюанс: у старішої версії максимальна швидкість становить до 54 Мбіт / с, а новий варіант моделі D-Link DIR 300NRU вже має швидкість до 150 Мбіт / с.

Але нова конфігурація D-Link коштує дорожче, і на це теж треба звернути увагу. Якщо говорити про наявність протоколів підключення, в обох роутерах вони на висоті — є всі необхідні формати для з’єднання з інтернетом різних провайдерів.

Презентація D-Link DIR 300

Чи не доведеться турбуватися і про захист мережі: в моделях передбачені фільтрації по MAC і IP-адресами, тип шифрування пароля WPA / WPA2. Однак у TP-Link TL-WR741ND є одна приємна деталь — наявність кнопки QSS, натискання якої автоматично і в лічені секунди включить захист, що досить зручно для користувача.

Чим же тоді відрізняються ці моделі мережевого обладнання? На рахунок D-Link DIR 300 є кілька зауважень з приводу прошивки: в оновленій версії інтерфейс виглядає просто і приємно, але немає загального вікна з даними по поточній роботі. А ось у всіх пристроях TP-Link представлений не тільки зручний інтерфейс, але і вікно загального стану роутера.

Тобто, якщо ви хочете дізнатися про параметри, переглянути дані свого підключення, на D-Link вам доведеться шукати всю інформацію в різних пунктах меню.

Крім того, в D-Link не передбачено довідки з докладним описом того, як працювати в меню налаштувань. Зате все це передбачено в його конкурента — марці TP-Link TL-WR741ND. Це має значення в тому випадку, коли ви не занадто розбираєтеся в деяких конфігураціях.

Далі, якщо порівняти показники потужності сигналу, то при різних випробуваннях (перевірці швидкості при розташуванні роутера в одній кімнаті з комп’ютером, роботі через дві стіни і на максимальній відстані) кращі показники все ж належать моделі TP-Link TL-WR741ND.

Огляд TP-Link TL-WR741ND

Тому, з огляду на наявність зовнішньої знімною антени, яку можна змінити на більш потужну, кращі показники роздачі сигналу, приємний і зручний інтерфейс і, безсумнівно, більш привабливу ціну, при порівнянні моделі TL-WR741ND і D-Link DIR 300 першість все ж отримує марка TP -Link.

Про що свідчать відгуки покупців?

Перш за все, варто звернутися до того, які відгуки в мережі можна знайти щодо користування роутерами TP-Link. Більшість з них стосуються наступного:

 • Деякі користувачі не хочуть довіряти марці через те, що вона відносно нова.
 • Підозри викликає невисока ціна обладнання.

Але є такі відгуки негативними? Скоріше ні ніж так. В цілому ж, різні коментарі дають зрозуміти, що роутери TP-Link стабільні в роботі, їх легко встановити і налаштувати, а при користуванні вкрай рідко виникають збої і неполадки.

Відгуки користувачів TP-Link

Що можна сказати про D-Link? Це компанія вже давно представлена ​​на ринку і відома багатьом, хто стикався з вибором мережевого обладнання. Вона пропонує оптимальну якість і доступні ціни для роутерів. Але щодо користування ними є досить багато зауважень, які стосуються наступного:

 • Нестабільність прошивки. Часто на роутери поставляється «сире» ПО. Це є однією з причин, внаслідок якої в роботі часто з’являються збої, а іноді «злітають» настройки.
 • Багато користувачів відзначають проблеми з роботою бездротового модуля.
 • У багатьох роутерах «обрізається» швидкість інтернету. А через це користувач переплачує за підключення.
 • Складний інтерфейс налаштувань. Не завжди в параметрах маршрутизатора можна легко і швидко виконати настройку, що особливо грає роль для простих користувачів, які не розуміються в мережевому обладнанні.
 • Трохи завищена ціна в порівнянні з TP-Link при аналогічному наборі функцій.

Відгуки клієнтів D-Link

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector