Як оцифрувати відеокасету в домашніх умовах

Для того щоб зберегти записи з відеокасет, які вже давно втратили актуальність, вірним рішенням стане оцифровка відеокасет в домашніх умовах. Зараз століття нових розробок і технологічних рішень, які штовхають прогрес вперед з неймовірною швидкістю.

Як виконується Оцифрованіє відеокасети

Оцифрованіє перетворює формат VHS в сучасний цифровий.

Такий знайомий багатьом формат відеокамер — VHS, має вік більше 40 років. У колишньому СРСР і нинішньої РФ це був найпоширеніший формат запису, на якому виросло не менше двох поколінь. А Електроніка ВМ-12 — перший відеомагнітофон, зроблений ще за радянських часів, який пам’ятають лише старші люди.

Розглянемо варіанти, коли оцифровка відеокасет необхідна

Інформація, накопичена за час використання відеосистем, може мати досить великі архіви. Природно, що різні фільми і передачі, колись записані, можна в більшості своїй знайти в інтернеті. На той же випадок, якщо це не вдається, власники відеокасет зберігають старенький відеомагнітофон, щоб іноді переглядати відео. На жаль, для запису в таких касетах використовується плівка магнітна, яка має свій термін експлуатації і з часом руйнується. Як наслідок, втрачається якість зображення, звуку, і в підсумку залишається тільки викинути носій, що не придатний більше для перегляду.

Наприклад, якщо не потурбуватися про цю проблему, такі важливі моменти з життя, як весілля, дні народження або дні поїздки на природу, можуть бути безповоротно втрачені. Тому, щоб такого уникнути, варто перенести всю потрібну інформацію на прогресивні носії (лазерні диски, флешку або на жорсткий диск комп’ютера).

збереження відеозапису

Оцифровка відеокасет в домашніх умовах не так складна, як багато хто може подумати. Зовсім не потрібно шукати оригінальну апаратуру або звертатися за допомогою до фахівця. А ось знайти людину, яка зможе відремонтувати ваш магнітофон, не просто, так як запчастин зараз не випускають, та й механіка стрічкових відеоплеєрів складна і за ремонт і настройку візьмуться небагато.

Що потрібно для того, щоб провести оцифровку відеокасет?

Перше, з чого варто почати, це, власне, комп’ютер. Він має жорсткий диск з великим обсягом пам’яті. Так як перенесення інформації здійснюється в стислому вигляді, то місця буде потрібно більше, ніж для готової записи.

Для зручності оцифровки відеокасет необхідно дотримати деякі вимоги:

 1. Вінчестер повинен бути ємністю не менше 320 Гб.
 2. Швидкість обертання шпинделя від 7200 оборотів в хвилину.
 3. Частота процесора ПК не нижче 2,5 ГГц.
 4. ОЗУ 2 Гб і вище.
 5. На диску повинно бути достатньо місця для установки програм.
 6. Необхідний джерело безперебійного живлення (ДБЖ).

рекомендації

Диск краще встановити в систему як окремий пристрій. Варто також віддати перевагу дискам, які можна об’єднати через високошвидкісний інтерфейс. Адже USB-обладнання, через невелику пропускну здатність, може викликати певні проблеми. Але є випадки, коли і їх використання буває вдалим.

Для більш якісної оцифровки відеокасет буде краще, якщо ІБП зможе підтримувати харчування ПК протягом приблизно 30 хвилин. Але так як це рішення не з дешевих, то рекомендацію можна розглядати як найменш обов’язкову. Інші параметри комп’ютера залежать від обраного методу оцифровки. Їх існує кілька і всі вони мають програмну і апаратну базу компонентів.

Також обов’язковим пунктом йде застосування якісного відеоплеєра або справного відеомагнітофона з чистими головками. Доступний і інший варіант, якщо вимоги вище вам не підходять. Головне, щоб джерело сигналу був досить впевненим. Інших вимог до оцифрування будинку немає. Потрібен лише НЧ-вихід, хороший кабель і очищувальна відеокасета.

методи відеооціфровкі

Отже, розглянемо варіанти, як переписати відеокасету на персональний комп’ютер. Наприклад, є метод оцифровки через вхід відеокарти, але так як гарна якість отримати складно, при цьому способі розглядати його не будемо. Але існують і інші варіанти.

TV-тюнер, найдоступніше і найбільш вірне рішення для оцифровки відео, підійде будь-який, вартість тут ролі не грає. Обладнання повинно бути з інтерфейсом PCIe або PCI, і мати НЧ-вихід, щоб підключити магнітофон. Далі варто потурбуватися установкою спеціальної програми iuVCR, яка зможе забезпечити дозвіл 768/576 пікселів, завдяки чому згодом можна буде перетворити відеофайл в формат DVD (дозвіл 720/576 пікселів).

iuVCR

У тому випадку, якщо TV-тюнера і адаптера для оцифровки у вас немає, і ви думаєте про те, щоб їх купити, то зверніть увагу на програму iuVCR, яка відмінно підійде для роботи з картами спеціального призначення, в основі яких чіп BT878 або Conexant BT848.

Плюси і мінуси плати для відеомонтажу

Тепер розберемо більш дороге рішення, але краще для досягнення високоякісної перезапису відеокасет. Існує спеціалізована плата відеозахвату, яку виробляють у версіях PCI і USB. Щодо рекомендацій можна орієнтуватися на виробника Pinnacle Systems. Звернути увагу варто на рішення серій Studio MovieBoard і Dazzle.

Pinnacle Systems

До особливостей такого обладнання можна віднести спеціальне програмне забезпечення, яке поставляється разом з пристроєм. Правда, ціна комплекту може здатися занадто великий, що, в свою чергу, створює питання про те, що робити надалі з апаратурою, коли робота з оцифрування свого відеоархіву підійде до кінця?

Якщо у вас в плані оцифровка касет на ноутбуці або проблеми з установкою карти PCI в стаціонарний комп’ютер, хорошим варіантом може стати AVerMedia DVD EZMaker 7. До його плюсів можна віднести невеликі розміри, USB-інтерфейс і багато роз’ємів для під’єднання відеоплеєра. Цей варіант хороший ще й тим, що, якщо необхідно оцифрувати відеофайли поза домом, скажімо, де-небудь в гостях або у друзів, ви зможете без праці це зробити.

AVerMedia DVD EZMaker 7

Ще одне рішення — цифровий відеомагнітофон

Якщо у вас немає часу і вам не хочеться вникати в складні комп’ютерні програми або просто хочете обійтися без ПК, то розгляньте таке рішення, як цифровий відеомагнітофон. Це пристрій легко у використанні і всю роботу зробить за вас. Буде потрібно лише підключити вихід касетного відеоплеєра до входу цифрового, в який вставляємо DVD-диск і просто починаємо копіювання. Далі, вже готовий диск з вашим файлом можна переглядати на ПК або DVD-програвачі, а також є перенести інформацію на персональний комп’ютер. При цьому за допомогою різних програм можна обробити відео.

УВАГА. Але такий варіант підійде не всім, тому що якість зображення буде на низькому рівні.

Коли відеозаписи переписані, виникає інше питання, що слід з ними робити? Це важливо, адже після видеозахвата матеріал зберегтися на вінчестері в необробленому вигляді, незважаючи на те, що якість його на максимальному рівні. Тому, щоб відеоматеріал прийняв зручний вид для запису на DVD, його слід обробити. це:

 • очищення зображення від різних шумів;
 • коригування яскравості і колірної гами (настройка необхідного балансу);
 • якщо потрібно, відеомонтаж;
 • очищення і вирівнювання звуку, а також гучності;
 • робота з субтитрами, якщо потрібно.

Вирівнювання і очищення звуку

В кінці після того як обробка даних завершена, настає черга перекодування відеозапису в потрібний формат і збереженні її на DVD-диск або інший носій. Це, в свою чергу, означає, що доведеться попрацювати ще над великим об’ємом різного програмного забезпечення, і в не меншому асортименті. Залежно від апаратної частини, фінансів і особистих переваг залежить і комплект необхідних програм. Кожен тип обробки вихідного відеофайлу — це робота з особливою програмою.

Користуйтеся лише спеціальну літературу, якщо у ваші плани входить вивчення цієї теми для подальшого заняття обробкою відеоматеріалів професійно.

Підводячи підсумок: кілька слів про доцільність

Перш ніж самому зайнятися оцифруванням відеоархівів, варто розрахувати свої можливості, щоб прийняти вірне рішення. Безсумнівно, ця робота досить важлива і необхідна справа, але якщо дивитися далі, то виходить, що вона одноразова. Звичайно, якщо ви не збираєтеся зайнятися цим професійно. Тому купуючи потрібну апаратуру, обміркуйте, що ви будете робити з нею після.

Якщо ваші відеофайли не дуже великі і на якість скаржитися не доводиться, а серйозну реставрацію можна не проводити, то більш бюджетним варіантом буде допомога фахівців. Їх можна знайти в будь-якій організації, яка в змозі виконати необхідну роботу. Це набагато дешевше, швидше, і не доведеться освоювати нову інформацію і шукати необхідне обладнання.

Але робота з відеоматеріалами досить цікава і, можливо, для когось може стати додатковим заробітком.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector