Як очистити кеш 1С

Кеш є елементом пам’яті комп’ютера. Фізично він розташовується на одному кристалі з центральним процесором. Його використання дає однозначну виграш в продуктивності. Однак існують ситуації, коли збережена в кеші інформація може бути джерелом помилок. Як очистити кеш 1С для нормалізації роботи програми?

Як почистити кеш

Своєчасна очищення кешу прискорює роботу програми.

Що таке кеш і звідки беруться помилки

Слово кеш походить від англійського cache і перекладається як «ховати». Розуміється під цим терміном обсяг якоїсь інформації (даних, команд та ін.), Який для зручності і швидкості роботи програми (програми) знаходиться недалеко, в так званому буфері (у швидкій пам’яті). Являє собою набір записів.

Час звернення до такої швидкої пам’яті істотно менше, ніж звернення до сховища вихідних даних (повільної пам’яті). Клієнтами звернення до кешу можуть бути центральний процесор, браузер, операційна система і т. П. При зверненні такого клієнта до даних системою насамперед досліджується кеш. І при знаходженні таких даних, які раніше були відкладені (кешування), — клієнту видаються записи з буфера.

Уявімо собі, що після оновлення релізу дані (наприклад, конфігурація) змінилися. Але при зверненні до них відтворено була кешована інформація з буфера, яка вже втратила актуальність. Наслідком такого відносно роботи програми 1С: Підприємство може бути некоректне відображення документа, таблиці, настройки вікон, діалогів і так далі.

Ось в такій ситуації і потрібно очищення кешу 1С.

Способи чищення кешу 1С

Очищення є нескладною процедурою і є кілька способів для цього:

Ручне видалення записів

Перший спосіб полягає у видаленні всіх тимчасових папок і файлів, що стосуються нашої програми.

  1. Найпростіший спосіб виявлення цих папок — провести пошук (win + F) ключових слів «1сv81» або «1cv82». Шукані папки (їх дві) будуть знаходиться в каталозі користувача.
  2. Стандартно ці папки звуться «LocalSettings» і «ApplicationData». Перелік кешованих файлів виглядає так: Список кешованих файлів
  3. А це список підлягають видаленню: видаляються файли
  4. Ні в якому разі не видаляйте файл ibases.v8i — в ньому міститься перелік програмою інформаційних баз!

Видалення файлом-програмою

Для простоти і збільшення швидкості можна користуватися спеціальною програмою, що міститься в одному маленькому файлі (це спосіб для адмінів). В результаті запуску цього файлу кеш буде очищено. Можна завантажити бат-файл або створити самому. Не забувайте про те, що використання такого способу є ризикованим і може привести до непередбачуваного результату.

перевстановлення бази

Якщо видалити конкретну інформаційну базу і встановити таку ж (з таким же прописаним шляхом), то в результаті таких дій відбудеться відв’язування бази. Буде створено новий каталог для кешованих даних. Старі записи кеша при цьому залишаться, але будуть висіти незадіяними. Тобто до них не буде звернення системи. Бо нова база буде мати вже інший ідентифікатор.

Задаємо командою в настройках

При постійному характері виникнення помилок варто застосувати при запуску Інфобази додаткові параметри. Таке рішення знизить продуктивність за рахунок збільшення часу на звернення до даних. Буфер буде залишатися чистим, проте будуть видалятися модулі, метадані для товстого і тонкого клієнтів.

Проблема не зніметься якщо джерелом проблеми є локальний кеш метаданих. Оскільки на цей буфер дана команда не впливає. Для роботи такого способу потрібно відкрити список баз, натиснути команду «Змінити». На вкладці «Додаткові параметри запуску» прописати команду «ClearCache».

Редагування бази даних

Якщо жоден із зазначених способів не вплинув позитивної дії — потрібно звернутися до компанії, яка супроводжує впровадження 1С.

Ми розглянули, як в 1С почистити кеш — вибирайте один із способів на власний розсуд. Всі вони працюють, і ви зможете вирішити проблему.

Залишайте свої коментарі.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector