Як налаштувати тюнер супутникового антени самостійно

Супутникове телебачення — відмінна альтернатива для традиційних провідних каналів передачі сигналу. Прийом каналів ТБ безпосередньо залежить від роботи тюнера — спеціального радіоприймача. Його призначення — пряма обробка телевізійного сигналу.

Налаштування тюнера

Налаштувати тюнер супутникової антени можна самостійно.

Вартість базового комплекту для телепріёма невисока, її можна порівняти з ціною простого домашнього телефону. Цифрові технології в роботі з телебаченням стали доступнішими, і робота з ними не передбачає стільки проблем, як раніше. Тільки правильно підібрана конфігурація тюнера може задовольнити потреби вимогливого користувача.

вибір ресивера

Для початку потрібно визначитися, з яким саме пристроєм ви працюєте. Майже будь-який сучасний телевізор містить в конструкції ТВ-тюнер. У той же час зовнішні тюнери спрямовані на супутниковий прийом сигналу і працюють в інших частотних діапазонах. Їх покупка виправдана, якщо ви хочете самостійно приймати на ТБ ширший діапазон каналів.

Ви можете приступити до налаштування тюнера з різних причин. Це може бути:

 1. Купівля нового тюнера.
 2. Погана робота прошивки.
 3. Старіння пристрою.
 4. Поломка, спричинена ззовні.

ВАЖЛИВО. Як правило, в цих випадках ви побачите попередження про відсутність сигналу.

Особливості ресиверів визначаються категоріями, до яких вони належать. Тюнери супутникових антен можна розділити за категоріями в залежності від вартості. Саме їх вартість визначає наявність додаткових функцій:

 1. Категорія Free-to-Air. Це найдорожчі пристрої. Вони використовуються з антенами, які приймають мовлення безкоштовних каналів. Їх можна відрізнити по виробнику та кількості каналів, що запам’ятовуються. Приклад категорії Free-to-Air
 2. Девайси з картоприймач. Включають спеціальний порт для карти оплати каналів.
 3. Пристрій має вбудований приймач HDD. Наявність жорсткого диска дозволяє записувати сигнали мовлення з антени. Оновлювати програмну прошивку таких пристроїв можна з ПК.
 4. HDTV-ресивери. Ресивери для телебачення і супутникового зв’язку високої чіткості. Відрізняються високою вартістю. Приклад HDTV-ресивера
 5. Інші типи. Наприклад, пристрої з двома тюнерами і жорстким диском.

Налаштування ресивера

підключення

Перед самостійної налаштуванням будь-якого тюнера переконайтеся, що він підключений до супутникової антени і всім іншим пов’язаним пристроїв. Далі, з’єднайте пристрій з телевізором. В останню чергу пристрій потрібно підключити до живлення від мережі 220 В за допомогою розетки.

У кожному такому пристрої є максимум можливих периферійних роз’ємів. Сучасні методи передбачають використання HDMI. А також можна використовувати ськарт, тюльпани, вихід для стандартної антени.

ПОРАДА. Якщо ви використовуєте тільки кабель антени, врахуйте, що роз’єм «мама» повинен бути підключений до тюнера, а «тато» — до телевізора. В інструкції пристрою на фото показаний вид роз’ємів. Коли ресивер буде підключений, визначте вибір каналу, який буде вам зручний. Виберіть «Пошук» в довільному режимі. Ресивер повинен бути включений. Переконайтеся, що на його екрані при цьому світиться число.

Після цього стає доступний інтерфейс супутникового тюнера. Увійти в нього можна за допомогою самого тюнера.

Робота з меню

Зразковий вид меню зводиться до переліку пунктів: «Налаштування», «Антена», «Пошук каналів». Вам необхідно самостійно знайти в конфігурації такі опції, як LNB, DISEqC, «0 / 12V», «Спалах тони», «Позиционер». Обов’язково перевірте наступні пункти:

 1. Чи є обмін сигналом з правильним супутником?
 2. З’ясуйте, чи добре задані настройки супутникової головки:
 • для C-Band (LNB, частота 5150).
 • для кругової головки — кругова LNB 10750.
 • для лінійної … — універсальна 9750/10600.

Як правило, така інформація є в примітках інструкції головки супутника. Після цього знайдіть в меню і встановіть DISEqC для потрібного супутника. Вам краще запам’ятати або записати, які виходи відповідають певній антені.

А також поставтеся з увагою до інших налаштувань:

 1. Порт дисека — має кілька входів, які перемикаються, щоб підключити до них супутникові головки. Налаштування порту дисека
 2. Харчування LNB — це технічна назва головки супутника. Воно використовується для управління живленням супутникової головки або пристроїв стандарту дисека.
 3. 0 / 12V — використовується для перемикання харчування двох пристроїв (моноподвес, дисека).

Як додати канал

Виконайте сканування передавача на потрібному супутнику в ресівері.

Щоб визначити, як транспондера визначте і перегляньте канал для мовлення супутника. Перегляньте установки в переліку транспондерів.

вибір супутника

Щоб зробити установки:

 • Зайдіть в список налаштувань для СНД / Росії.
 • Виберіть супутники Ямал, Амос, Сіріус, Хотбёрд, АБС1.
 • Якщо список не містить потрібних вам каналів, в інтернет-пошуку введіть:

Лінгсат 5e або 4w, 75E, 53E, 40e

Потрібна вам інформація буде присутній в списку параметрів супутника.

сканування транспондера

Дані, які надходять з транспондерів, потрібні для отримання даних з телеканалів. Необхідно сканувати сигнал з транспондерів, щоб список потрібних каналів стало актуальним. Опції транспондера ви можете знайти там же, де і меню його вибору.

Рядки пошуку на властивостях телеканалів і радіо вказують на спосіб пошуку:

 1. Вибір типу каналів.

Тут вибираються канали на кшталт мовлення, наприклад:

 • TV Only — тільки телебачення;
 • або TV and Radio — для ТВ і Радіо.
 1. Спосіб пошуку.

Опції каналів по типу шифрування — наприклад, All — шукати всі канали, в тому числі декодувати або закриті. Або ж Free to Air — тільки не закодовані канали.

Налаштування пошуку

 1. Різновид пошуку:
 • Знайти транспондер.
 • Мережевий пошук — мережа транспондерів для окремого супутника.
 • Пошук каналів супутника. Рядок, умови якої залежать від обраного типу підвісу. Тут можна вибрати антену з мотопідвісом або ж супутникову антену. У разі вибору уловлювач з мотопідвісом на основі принципу USALS — ресивер зможе рухати антену, якщо їм присвоєна позиція.

Підключення тюнера типу стерео

Тюнер типу стерео в більшості випадків — це пристрій з підтримкою стереозвуку на вихідному пристрої. З ним найчастіше використовується кабель з трьома штирями. Перший відповідає за відео, другий і третій — за лівий і правий канали звуку L і R.

УВАГА. Тюнери з підтримкою стерео — це основна маса пристроїв на даний момент. Звук стерео може надходити по одному каналу, наприклад, по правому — це супровід телепередачі, а по лівому — довільна радіостанція.

Щоб самостійно не допустити накладки звуку, супутникові ресивери підтримують спеціальну функцію. Вона реалізована у вигляді окремої кнопки або функції в Меню. Сама кнопка часто називається Audio. Вона дозволяє тонко налаштувати конфігурацію звукових каналів.

висновки

Ми розглянули різні аспекти настройки тюнера і каналів самостійно. Дізналися, що таке транспондер і як з ним працювати. Тюнер для супутникової антени — це потужне багатофункціональний пристрій, обійтися без якого не можна.

Дізнайтеся більше про сучасні радиоустройствах і комп’ютерах, читаючи сторінки нашого сайту. Діліться думкою з відвідувачами, залишайте коментарі та нотатки.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector