Як налаштувати роутер Дом.ру: поради для користувачів

вступ

Дом.ру є федеральним провайдером, що працюють в різних регіонах Російської Федерації. Компанія надає повний спектр телекомунікаційних послуг, включаючи доступ до інтернету, кабельне телебачення високої якості і стаціонарний зв’язок. На сьогоднішній день послугами Дом.ру можуть скористатися жителі 41 міст Росії. Не секрет, що одним з найбільш затребуваних сервісів є інтернет-доступ. Крім кабельного підключення, провайдер пропонує придбати фірмовий роутер для організації бездротової мережі у себе вдома. Вам його налаштують при підключенні. Але що робити, якщо ви придбали маршрутизатор пізніше або ж з якоїсь причини потрібно поміняти його установки? Ми розповімо про те, як самостійно налаштувати роутер Дом.ру.

Популярні роутери Дом.ру

Налаштувати без сторонньої допомоги роутер нескладно

Технологія доступу до інтернету від Дом.ру

Провайдер інтернету Дом.ру підключає своїх абонентів за допомогою оптичного кабелю, підведений до будинку, і кручений пари, проведеної в квартиру або будинок. Така технологія є найпоширенішою, дозволяє домогтися кращої якості при мінімальній вартості обладнання.

Як технології надання послуги використовується віртуальна VPN-мережу по протоколу PPPoE. Вона відрізняється високою надійністю і безпекою, а також простотою настройки. Для установки з’єднання вам потрібно знати лише логін і пароль користувача, зазначені в договорі на підключення.

Простота настройки роутера

Використовуйте VPN-мережу по протоколу PPPoE

Налаштування роутера з прошивкою Дом.ру

Провайдер пропонує різні моделі роутерів з прошивкою від Дом.ру. Одним з головних їхніх переваг є полегшена настройка. При підключенні вам потрібно буде лише вказати реєстраційні дані з договору. Для налаштувань такого гаджета вам:

 1. Підключити інтернет-кабель в гніздо роутера. Зазвичай воно відрізняється за кольором (синє або червоне), тоді як гнізда для локального підключення — жовті.
 2. Включити маршрутизатор, з’єднати його з комп’ютером за допомогою мережевого кабелю, що йде в комплекті. Для цього один кінець потрібно увіткнути в мережевий роз’єм комп’ютера, а інший — в жовте гніздо роутера.
 3. Налаштувати мережеву карту комп’ютера або ноутбука на автоматичне отримання IP-адреси і DNS-сервера (Пуск — Панель управління — Центр управління мережами і загальним доступом — Зміна параметрів адаптера — Ethernet / Бездротова мережа — Властивості Інтернет версії 4 — Властивості — відзначити відповідні пункти).
 4. Запустити браузер, ввести адресу 192.168.0.1 для входу в інтерфейс налаштувань.
 5. Дочекатися закінчення автоматичної первинної настройки.
 6. У новій вкладці перейти на сайт ya.ru, після чого система видасть вікно порталу авторизації.
 7. Ввести номер договору, логін і пароль Дом.ру, видані при підключенні, натиснути «Зареєструвати».
 8. Знову перейти на сторінку параметрів на 192.168.0.1, де ви зможете побачити поточні установки роутера.
 9. При бажанні щось змінити натиснути «Змінити настройки». Можна поміняти логін і пароль Дом.ру, режим бездротового підключення, вибрати канал зв’язку, тип шифрування, поміняти пароль мережі, а також скинути параметри до заводських.
 10. Зберегти змінені параметри.

Вікно меню налаштувань

У вікні меню налаштувань роутера виберіть пункт «Network»

Якщо у вас D-Link DIR-300, ваші дії повинні бути наступними:

 1. Ввести адресу 192.168.0.1 для переходу в меню параметрів.
 2. Закарбувати логін і пароль Дом.ру.
 3. Запам’ятати чи записати назву і пароль Wi-Fi-мережі, клікнути «Так, я запам’ятав» і дочекатися з’єднання з інтернетом.
 4. Повторно увійти в меню маршрутизатора, натиснути «Змінити настройки».
 5. Вибрати режим мережі, при бажанні можна поміняти канал або метод шифрування, натиснути «Зберегти».

 Налаштування роутера зі стандартною прошивкою

Необов’язково користуватися маршрутизатором, виданими компанією Дом.ру при підключенні інтернету. Ви можете використовувати девайс, куплений в будь-якому магазині електроніки. Для його налаштування вам потрібно зробити наступне:

 1. Увійти в меню установок через браузер, ввівши адресу 192.168.0.1 або 192.168.1.1.
 2. Якщо роутер пропонує автоматичне налаштування, виберіть зі списку провайдерів Дом.ру, а також ваше місто проживання або ж відзначте технологію підключення PPPoE.
 3. Введіть логін і пароль, вказані в договорі.
 4. У розділі «Бездротова мережа» виберіть тип шифрування WPA / WPA2-Personal, а також поставте пароль на з’єднання.
 5. Перезавантажте роутер для вступу налаштувань в силу.

 висновок

Налаштування роутера Дом.ру проводиться так само, як і подібних пристроїв інших провайдерів. Якщо у вас щось не виходить, ви можете звернутися в службу технічної підтримки. У коментарях запрошуємо вас писати, чи вдалося вам налаштувати роутер Дом.ру, діючи згідно з нашою інструкції.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector