Як налаштувати модем ADSL

ADSL-модем призначений для підключення до інтернету через телефонну лінію. Він може працювати як міст або роутер. У багатьох моделей є Wi-Fi. Цей пристрій підтримує роздільну асинхронну передачу даних. Щоб його налаштувати, необхідна інформація, яку видає провайдер (DNS- і IP-адреси, PVC, логін і пароль). Це залежить від типу з’єднання. Всі параметри треба вводити вручну.

ADSL модем

Ростелеком, наприклад, в комплекті зі своїми модемами надає диск, який сам виставляє настройки. З ним можна швидко підключити обладнання до мережі. І для цього не знадобляться особливі знання або навички.

Скидання налаштувань

Якщо ваш ADSL-модем раніше використовувався, краще скинути його параметри до заводських. Також це буде корисно, якщо ви не пам’ятаєте пароль від web-інтерфейсу. У різних операторів різні способи підключення. При зміні провайдера (наприклад, ви користувалися «Домолінк», але переїхали в нову квартиру, яка знаходиться в зоні покриття «Ростелеком»), легше налаштувати пристрій з нуля, ніж міняти окремі опції.

Щоб повернути параметри за замовчуванням:

 1. Треба підключити ADSL-модем до електричної мережі.
 2. Знайдіть на його корпусі кнопку або отвір з написом «Reset».
 3. Якщо це кнопка, затисніть її секунд на 30. Лампочки на пристрої при цьому можуть блимати.
 4. Якщо це дірка, вставте туди стрижень або скріпку. Також утримуйте кілька секунд.
 5. Якщо жоден спосіб не спрацював, затисніть кнопку Включення / Виключення і дочекайтеся, поки замигають індикатори.

Після бекапа пристрій перезавантажиться. Скинути параметри можна і через веб-інтерфейс. Як в нього зайти, описано в одній з наступних глав.

Підключення до комп’ютера

Перед тим як налаштувати ADSL-модем, його треба підключити до мережі і комп’ютера. Для цього вам додатково знадобляться:

 • Спліттер. Роздільник частот. Являє собою маленьку коробочку з трьома портами. інтернет і телефонія «знаходяться» в одному дроті. Але у них різні частоти. Спліттер виключає їх вплив один на одного.
 • Кабель Ethernet. Потрібен для приєднання ПК до пристрою ADSL. Можна використовувати і Wi-Fi, якщо ви знаєте пароль. Якщо ви підключаєте модем по USB, потрібен USB-провід.

Кабель Ethernet.

кабель Ethernet

 • Телефонний кабель з двома коннекторами. Для з’єднання роутера і спліттера.

Багато операторів надають одночасно послуги інтернет, телефонії і телебачення (в тому числі і Ростелеком). Так всі комунікації будуть працювати на одному дроті. Хоча є й інші типи підключень. Зараз дуже популярні кабелі з оптичного волокна — у них висока пропускна здатність. Або кручена пара різних категорій. У них відрізняються розміри та конектори. Тому вони не підходять для ADSL.

Налаштування модему починається з приєднання його до комп’ютера і мережі.

 1. Візьміть спліттер.
 2. У слот під назвою «Line» вставте основний телефонний кабель, який підключений до провайдера (Ростелеком, Домолінк, МТС і так далі).
 3. Порт «Phone» (або «Tel») призначений для телефонного апарату (якщо він у вас є). Можна використовувати розетки, щоб підключити кілька пристроїв.
 4. У гніздо «Modem» вставте телефонний дріт, який проведіть до модему. Для інтернет-кабелю призначений роз’єм «ADSL». Слоти там різних розмірів — не переплутати.
 5. Сам роутер приєднаєте до ПК будь-яким зручним для вас способом. Для роботи з Wi-Fi знайдіть на комп’ютері потрібну бездротову мережу і введіть пароль (повинен бути вказаний на корпусі модему або в інструкції). Щоб підключитися за допомогою Ethernet-кабелю, вставте один його кінець в слот «LAN», а інший підключіть до порту мережевої карти. Або використовуйте провід USB.
 6. Перевірте, запалилися чи на роутері відповідні індикатори. Лампочка «Internet» не повинна горіти, поки ви не встановите зв’язок.

Схема підключення модему

Схема підключення

Web-інтерфейс. Налаштування мережевої карти

Налаштування ADSL-модему найчастіше проводиться через web-інтерфейс. Це візуальне відображення параметрів пристрою та інформації про нього. Там можна побачити логи, статистику, виставлені опції. Щоб зайти в інтерфейс, відкрийте будь-який оглядач і введіть в адресному рядку «192.168.1.1» або «192.168.0.1» без лапок. Адреса може бути і іншим — це завжди зазначено в інструкції.

Якщо сторінка роутера не була відкрита, значить, він підключений неправильно, або він не в зв’язці з мережевою картою. У першому випадку перевірте кабелі, подивіться, чи нормально вони закріплені в гніздах. Якщо там все в порядку, треба налаштувати мережеву плату.

 • Натисніть на значок підключення в панелі завдань (або відкрийте «Панель управління»)

Панель завдань Windows 10

Кількома на значок підключення

 • Зайдіть в Центр управління мережами.
 • Натисніть на «Змінити параметри адаптера» (або «Управління підключеннями», якщо у вас Windows Vista).

Зміни параметрів адаптера

Зміни параметрів адаптера

 • Клацніть правою кнопкою миші на потрібному підключенні.
 • Виберіть «Властивості».
 • Знайдіть у списку «Протокол інтернету 4». Двічі клацніть по ньому.
 • Відкриється вікно, в якому треба вказати IP і DNS.

Там повинна бути інформація, яку видасть провайдер (у Ростелеком, наприклад, потрібно автоматичне отримання адрес). Але поки що треба налаштувати мережеву карту. Для цього задайте наступні параметри:

 • IP-адреса — «192.168.1.2» (лапки прибрати).
 • Маска підмережі — «255.255.255.0».

Збережіть зміни і знову спробуйте відкрити веб-інтерфейс. При вході він запросить логін / пароль. За замовчуванням це «admin / admin» або «admin / 1234». Ключ вказано в інструкції.

Там можна скинути параметри.

 1. Зайдіть в «Mangement» ( «Система»).
 2. Розділ «Setting» ( «Конфігурація»).
 3. Натисніть кнопку «Restore Default Settings» ( «Заводські настройки»).

Підключення до інтернету

Якщо відповідних установок виставилися автоматично, треба підключити пристрій вручну. Налаштування відрізняється в залежності від оператора і моделі роутера. Але алгоритм дій один і той же. Наприклад, ситуація з D-LINK DSL-2640U:

 • Зайдіть в веб-інтерфейс.
 • Відкрийте вкладку «Net» або «Network» ( «Мережа»). У моделі 2500U вона називається «WAN». У попередніх версіях знаходиться в розділі «Advanced Setup».
 • Підрозділ «Connections» ( «З’єднання»).
 • Натисніть кнопку «Add» ( «Додати»).

Налаштування модему D-LINK DSL-2640U

Налаштування D-LINK DSL-2640U

 • У списку «DSL protocol» або «Connection Type» ( «Тип з’єднання») виберіть «PPPoE».
 • У поля «VPI і PCI» введіть параметри PVC. Вони залежать від регіону і провайдера. Наприклад, для Ростелеком в Москві VPI дорівнює 0 (нулю), а VCI — 35. Цю інформацію можна дізнатися у оператора.
 • У «PPP Username» ( «Ім’я користувача») напишіть ваш логін.
 • У «Password» і «Password confirmation» ( «Пароль» і «Підтвердження паролю») скопіюйте пароль.
 • Відзначте галочками опції «Keep Alive» і «IGMP».
 • «LPC interval» і «LPC fails» ( «Інтервал» і «Провали») призначені для виставлення інтенсивності запитів авторизації. Якщо поставити інтервал «20» і провал «3», після трьох невдалих спроб підключення пристрій «почекає» 20 секунд. Якщо постійно обривається мережу, інтервал можна зменшити.
 • Натисніть кнопку «Save» ( «Зберегти») внизу.
 • Перезапустіть ADSL-модем.

У деяких моделях є так звані «Швидкі настройки» — «Quick Setup» або «Wizard». Просто вводите дані, які отримали оператора — система сама підбере відповідні параметри.

Назви і розділи можуть відрізнятися. Але принцип один і той же. Розглянемо ситуацію на конкретному прикладі. Так виглядає настройка ADSL-модему Ростелеком:

Налаштування роутера Ростелеком

Налаштування модему Ростелеком

 1. Зайдіть в web-інтерфейс.
 2. Відкрийте Interface Setup — Internet.
 3. У розділі «Virtual Circuit» в пункті «Status» поставте опцію «Advanced».
 4. У «IP version» виберіть «IPv4».
 5. У розділі «ISP» відзначте «PPPoE / PPPoA».
 6. У полях для введення «Username» і «Password» напишіть ваш логін і пароль.
 7. У списку «NAT» поставте «Enable».
 8. У пункті «Direction» вкажіть «Both».
 9. Wi-Fi налаштовується в розділі «Wireless».
 10. «SSID» — це назва мережі. «Pre-Shared Key» — пароль.

Ростелеком, як і багато інших провайдери, разом зі своїм обладнанням надає інсталяційний диск. З ним легше підключити інтернет. Просто вставте CD в дисковод і дотримуйтесь інструкцій.

Підключення роутера до модему ADSL

Ви можете використовувати модем як сполучна ланка між інтернет-з’єднанням і роутером. Тоді «роздавати» Wi-Fi-сигнал буде інший пристрій. Для цього треба, щоб все обладнання знаходилося в одній мережі. Такий тип з’єднання називається «Режим моста» ( «Bridge»). Це зручно, якщо у вас вдома кілька комп’ютерів. Адже маршрутизатор, виданий провайдером, може не підтримувати бездротове з’єднання.

Ось як підключити ADSL-модем до Wi-Fi-роутера:

 • Спочатку налаштуйте пристрій DSL окремо. Щоб через нього можна було виходити в мережу.
 • Вставте в його LAN-роз’єм Ethernet-кабель.
 • Скиньте параметри маршрутизатора, з якого хочете роздавати інтернет. Навіть якщо він новий і раніше не використовувався.
 • Другий кінець дроту Ethernet підключіть до Wi-Fi-роутера до слоту WAN. Порт може називатися «Internet». На корпусі він завжди виділений кольором.

Підключення роутера до модему

Підключення роутера до модему

 • Підключіть його до комп’ютера.
 • Зайдіть в веб-інтерфейс.
 • Відкрийте розділ «WAN».
 • У списку «Тип підключення» виберіть «Динамічний IP».
 • Поставте опцію «PPPoE». Вкажіть логін і пароль.
 • Збережіть зміни та ввімкніть останній.

Мережа має запрацювати. Якщо цього не відбулося, значить, у неї специфічні параметри, які треба дізнаватися у оператора.

Налаштування IPTV

Багато провайдерів надають інтернет і телебачення в одному пакеті (наприклад, все той же Ростелеком). Для роботи з IPTV найкраще підходить Wi-Fi-роутер. Але можна використовувати і звичайний ADSL-модем. Якщо на ньому кілька LAN-роз’ємів. Щоб його налаштувати, треба створити міст.

 1. Зайдіть в веб-інтерфейс.
 2. Відкрийте розділ Мережа — З’єднання.
 3. У списку «Тип з’єднання» виберіть «Bridge».
 4. Вкажіть VPI і VCI. Якщо вони парні, потрібно два мости.
 5. Натисніть «Зберегти».
 6. Перейдіть на вкладку «Додатково».
 7. Підрозділ «Групування інтерфейсів».
 8. Кнопка «Створити групу».
 9. Задайте будь-яке ім’я.
 10. Перемістіть в праві колонки міст і який-небудь LAN-порт. Наприклад, LAN3.
 11. Натисніть «Зберегти» і перезавантажте пристрій.

Після цього на обраному роз’ємі буде працювати IPTV.

Модеми ADSL ідеально підходять для роботи через телефонні лінії. Але щоб встановити такі пристрої, треба розібратися в параметрах. Якщо в DSL немає бездротової мережі, можна налаштувати його для підключення до роутера.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector