Як налаштувати клавіатуру на ноутбуці

Клавіатури ноутбуків, в силу їх портативності, в чомусь відрізняються від повноцінних, використовуваних зі стаціонарними ПК. Головними відмінностями для багатьох з них є:

  • Допоміжна клавіші «Fn»;
  • відсутність окремої цифрової клавіатури.

Особливості настройки клавіатури на ноутбуці

Мало хто ноутбуки можуть похвалитися наявністю цифрової клавіатури

Але як налаштувати клавіатуру на ноутбуці, щоб користуватися нею без обмежень? Розглянемо докладніше особливості клавіатури портативних пристроїв.

Клавіша «Fn» та її застосування

З огляду на необхідність скорочення числа клавіш і економії місця, розробники ноутбуків намагалися по максимуму зберегти комфорт при роботі з ними, тому ввели ряд корисних функцій, додавши всього одну кнопку.

Розташування функціональної клавіші Fn

Клавіша «Fn» майже завжди розташовується в лівому нижньому кутку корпусу ноутбука, поруч з лівим «Ctrl» і / або «Alt». Вона поєднується з функціональними клавішами аналогічно тому, як «Shift» — з літерними: тобто задіює їх «другі» функції. Придивившись, ви побачите, що на кнопках з «F1» по «F12», і ще на деяких, нанесені піктограми того ж кольору, що і клавіша «Fn» — тобто її натискання активує ці функції.

Якщо подивитися на ряд F-клавіш, можна побачити значки включення або виключення Wi-Fi-приймача, тачпада, зовнішнього дисплея або проектора, звуку, цифрових кнопок. Аналогічно виконується перехід в сплячий режим або режим «Scroll Lock». Крім того, налаштування звуку і яскравості екрана часто винесена на кнопки напряму (стрілки): натиснувши «Fn», ви зможете регулювати ці значення буквально одним рухом. Це ж стосується і управління програвачем: програмне забезпечення ноутбука дозволяє перемикати треки або ставити музику на паузу прямо з клавіатури, використовуючи ту ж допоміжну клавішу.

Додаткові функціональні клавіші

Звичайно, для кожної окремої марки і моделі ноутбука буде свій набір цих піктограм. Якщо якесь позначення нічого інтуїтивно вам не нагадало, подивіться його призначення в інструкції до свого ПК.

цифрова клавіатура

Якщо вам доводиться багато працювати з числами на ноутбуці, ймовірно, вам може знадобитися цифрова клавіатура: верхній ряд кнопок зазвичай не дуже зручний для подібних завдань. Багато ноутбуки з діагоналлю екрану до 15,6 дюймів не можуть побалувати вас такий «розкішшю» через економію місця, але розробники врахували цю потребу і вивели цифри на літерні клавіші.

Прихована цифрова клавіатура

Подивіться на ту частину букв, що розташовуються під правою рукою при наборі тексту — на цих кнопках будуть нанесені цифри. Активується режим введення цифр за допомогою тієї ж клавіші «Fn» в поєднанні з «Num Lock». Режим «Num Lock» буде виведений, швидше за все, на одну з F-клавіш. Доведеться трохи звикнути до розташування, і ви зможете легко працювати і з текстом, і з цифрами, по потребі перемикаючись між цими режимами.

Поради щодо використання клавіатури ноутбука

  1. Якщо при наборі тексту ви бачите, що курсор сам «перестрибує» на довільний ділянку сторінки, швидше за все, ви непомітно торкаєтеся тачпада. У такі періоди ви можете відключити його поєднанням кнопки «Fn» і F-клавіші з піктограмою тачпада. Якщо ви користуєтеся мишкою на ноутбуці, тачпад можна деактивувати до тих пір, поки він вам не знадобиться.

Клавіша для відключення тачпада

  1. Коли при наборі тексту раптово виникають цифри замість літер — ймовірно, у вас включений «Num Lock». Його включення і відключення також проводиться за допомогою «Fn» і клавіші з відповідним написом.
  2. Чи не можете налаштувати Wi-Fi-мережу? Може бути, приймач відключений на програмному рівні: «Fn» + F-клавіша із позначкою бездротової мережі знову включить його. Деякі ноутбуки обладнані світловими індикаторами, які показують стан бездротових приймачів.

Включення / відключення бездротової мережі

висновок

Отже, незважаючи на компактність клавіатури на ноутбуці, більшість її функцій вдалося зберегти, і навіть додати нові. Просто придивіться уважніше: ті значки, на які ви раніше не звертали уваги, можуть істотно допомогти вам в подальшій роботі з комп’ютером.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector