Що робити, якщо ноутбук не працює без батареї від мережі

Спочатку ноутбук задумувався як мобільна альтернатива стаціонарного персонального комп’ютера, але багато хто нехтує його потенціалом, використовуючи пристрій на одному місці, з постійним підключенням до мережі. У таких користувачів з’являється резонне питання: «А навіщо мені потрібен акумулятор, чи можна його відключити?». На це питання ви знайдете відповідь у цій статті, також ми розберемося, що робити, якщо ноутбук не працює без батареї від мережі.

Ноутбук не працює від мережі без батареї

Вступ

Отже, чи може ноутбук працювати без акумулятора? Відповідь: так, крім дуже рідкісних випадків з вкрай старими моделями, де сама конфігурація заліза має на увазі обов’язкове підключення батареї. У таких моделях ток повинен спочатку пройти до батареї, а тільки потім розподілитися на потрібні ділянки і живити комплектуючі. Сучасні пристрої такими примхами не страждають, в більшості випадків ви в змозі від’єднувати батарею вашого ноутбука в будь-який момент і працювати далі, як ні в чому не бувало, за умови, що він підключений до мережі.

Далі ми розглянемо проблеми, які можуть перешкодити вам працювати з ноутбуком без акумулятора.

Які проблеми можуть бути?

Ноутбук не працює без батареї від мережі? Проблем може бути безліч, але їх можна розділити на логічні групи, що визначає для нас буде місце поломки.

Блок живлення

Дуже часто проблема криється в блоці живлення. Він може натурально згоріти (нерідко з виділенням неприємного запаху і навіть диму) або вимикатися при навантаженні, нагріванні або перепадах. Така проблема вирішується звичайної заміною. Зазвичай довго шукати її не доводиться, йдемо в будь-який відповідний магазин з пошкодженим пацієнтом і купуємо новенький блок живлення. Обов’язково звертайте увагу на потужність і роз’єм, щоб уникнути витрати часу на повернення або заміну обладнання.

Блоки живлення ноутбука

Дуже часто причина проблем криється в блоці живлення

Шнур блоку живлення

Також ноутбук може не включатися без батареї через проблеми зі шнуром від блоку живлення. Залежно від інтенсивності і виду транспортувань шнур пошкоджується в двох місцях: біля підключення до гнізда пристрою та у кріплення до блоку живлення, розглянемо докладніше.

  • У підстави. Як правило, місце з’єднання проводу з блоком живлення піддається постійним згинах і тертю, тому згортати і згинати дріт потрібно дуже акуратно. В іншому випадку новий кабель зламається раніше ніж через 6 місяців. Замінити або полагодити провід можна самостійно. Якщо найближча до блоку живлення частину проводу ще «жива», то можна обрізати продірявився місце і з’єднати цілі дроти, обов’язково заізолювавши кожен (зазвичай їх два). Якщо ж провід зробився непридатним у самого його заснування, то можна розібрати блок і замінити провід вже всередині його. У будь-якому випадку зовнішній вигляд вашого зарядного пристрою зазнає змін і втратить презентабельний вигляд.
  • У штекера для підключення до ноутбука. Найчастіше проблеми в цьому місці з’являються після транспортування пристрою з підключеною зарядкою. Провід перегинається і нерідко ламається. Залежно від ступеня «протёртості» можна замінити діряві ділянки ще живим проводом або замінити провід повністю, але тоді доведеться замінювати його і в блоці живлення.

Роз’єм на ноутбуці

Гніздо живлення ноутбука

Пошкоджене гніздо живлення ноутбука

Неакуратне використання або транспортування, також часті підйоми ноутбука за шнур зарядного пристрою або інші види фізичного впливу можуть пошкодити саме гніздо, через яке ми підключаємо пристрій до мережі. Через це ноутбук може не включатися без акумулятора. Самостійно роз’єм можна замінити, якщо ви в змозі розібрати ноутбук і дістатися до самого гнізда. У зворотному випадку, якщо ви не впевнені в своїх силах, краще довіритися фахівцям і віддати ноутбук в сервіс.

Проблеми з материнською платою

Звичайний користувач навряд чи впорається з поломкою материнської плати. Нерідко заміна потрібних транзисторів або конденсаторів може вирішити проблему, але правильно діагностувати таку поломку в стані далеко не кожен, і краще все-таки звернутися до фахівців. Ми розібралися з видами проблем, уявімо, що у нас їх не було, або ми їх вирішили, але чи безпечно користуватися ноутбуком без батареї? Розберемося далі.

Безпека роботи без акумулятора

Чи може ноутбук працювати без батареї стабільно і довго? Так, але при дотриманні деяких умов:

  • блок живлення повинен бути якісним, бажано рідною;
  • джерело енергії повинен бути стабільний;
  • бажано підключити джерело безперебійного живлення.

ДБЖ

Джерело безперебійного живлення захистить ноутбук від перепадів напруги

Для чого ж мучитися з бесперебойніка? Все дуже просто, підключаючи ноутбук безпосередньо до мережі, ви ставите під удар всю вашу систему, в першу чергу жорсткий диск і материнську плату. Серйозні перепади напруги можуть просто-напросто спалити ваш пристрій або одне з комплектуючих. Природно, такий результат необов’язковий, і багато включають і користуються ноутбуком без акумулятора (батареї) довгі роки без всяких проблем. При сильних перепадах напруги також є ймовірність «зльоту» операційної системи, що дрібниця, а неприємно.

Вплив на батарею

Деякі особливо ощадливі користувачі навмисно від’єднують акумулятор, щоб він не псувався. Певний сенс у цьому є, але також є і деякі застереження. Давайте розберемося в самому процесі зарядки.

Залежно від налаштувань спеціалізованого софту, який стежить за станом акумулятора, ступенем її зарядки і режимом енергоспоживання, батарея заряджається до деякого порога: 100%, 60% або 50%. Постійне підключення до мережі означає постійну підзарядку батареї, що вкрай негативно позначається на тривалості її роботи. У підсумку акумулятор вийде з ладу в кілька разів швидше, ніж при правильному використанні, особливо при зарядці до ста відсотків. У цьому сенсі від’єднання акумулятора позитивно позначається на її стані, але є одне «Але».

Робота за ноутбуком

Акумулятор потрібно і має розряджати і заряджати, інакше літій-іонні батареї псуються. Ідеальним варіантом було б від’єднання акумулятора від ноутбука і систематична її зарядка і розрядка, тільки таке використання забезпечить максимальний термін її служби.

висновок

Робота ноутбука без батареї від мережі можлива скрізь, але потрібно бути дуже уважним і акуратним, особливо якщо перепади напруги в вашій оселі є звичайною справою. Якщо ж без акумулятора ваш ноутбук працювати відмовляється, то перевірте цілісність всіх модулів зарядного пристрою і його самого, як описано в статті.

Якщо у вас з’явилися питання — задайте їх у коментарях!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector