Як конвертувати CR2 в JPEG

Якщо ви самі або вас фотографували на камеру Canon, то в результаті ви отримаєте знімки в форматі CR2, які неможливо переглянути без спеціальних програм, завантажити в соціальні мережі або інші додатки для обміну фото. В такому випадку слід ці знімки конвертувати в будь-якої зручний і поширений формат, наприклад, в JPEG. Давайте розберемося, як це зробити.

Алгоритм конвертації CR2

Після конвертації знімки можна переглядати звичайними засобами і розміщувати в мережах.

CR2 і JPEG

Фірмовий формат Canon хороший своїми властивостями, які дають широкі можливості цифрової обробки, а також зберігають безліч деталей знімка. Його основні недоліки — це, як ми вже сказали, низька сумісність з більшістю додатків і великий розмір фото, що ускладнює їх зберігання і на жорсткому диску комп’ютера, і на карті пам’яті фотоапарата. Для зручного використання ці фото слід змінити.

ВАЖЛИВО. JPG — один з основних типів зображень, використовуваних в даний час як в додатках для комп’ютера, так і практично у всіх цифрових камерах.

Його переваги:

  • висока ступінь стиснення, отже, невелика вага файлу;
  • при невеликому розмірі фотографії мають хорошу якість;
  • глибина кольору в 24 біт;
  • в нього легко конвертувати будь-які зображення.

недоліки:

  • чим сильніше стиск, тим гірше якість;
  • не підтримує опцію прозорості.

Конвертуємо в JPEG

Перекласти фото в JPG можна двома основними способами:

  • програмним забезпеченням, відповідним для операційної системи вашого комп’ютера або смартфона;
  • за допомогою онлайн-конвертерів.

спосіб 1

Для цього необхідно вибрати і завантажити відповідну програму. Найвідоміша — це Adobe Photoshop. Вона має версії, що працюють на Windows, Mac OS, Android і IOS. Головний недолік — вона платна. Серед безкоштовних можна виділити XnView, FastStone Image Viewer, GIMP і IrfanView. Найбільше схожа на Photoshop програма GIMP.

Найменший вагу мають FastStone Image Viewer (дуже проста і зрозуміла для будь-якого новачка) і IrfanView (вимагає окремого плагіна). XnView — багатофункціональна утиліта. З її допомогою ви зможете перевести свої знімки не тільки в JPG, а й ще в 50 різних варіантів!

XnView

Дуже зручно, коли можна конвертувати відразу кілька знімків. Обробити найбільшу кількість за один раз дозволяють Photoshop і GIMP. І зрозуміло, з їх допомогою будь-який знімок можна відредагувати, змінюючи насиченість, баланс білого та інші параметри, а також застосовуючи різні ефекти. Більш детальний огляд програм для конвертації ви можете прочитати в іншій нашій статті.

GIMP

спосіб 2

Якщо ви не хочете або не можете з якоїсь причини завантажувати та встановлювати утиліти для конвертації, вам підійдуть онлайн-конвертери. Для роботи з ними достатньо вбити в рядок пошуку в браузері фразу «конвертувати онлайн CR2 в JPEG», а із запропонованих варіантів вибрати найбільш зручний для вас.

Тепер ви знаєте, як фотографії формату CR2 зробити зображеннями JPG за допомогою додатків на комп’ютері і смартфоні, а також як змінити їх за допомогою онлайн-конвертерів. Ми будемо дуже раді, якщо ви поділитеся в коментарях своїм досвідом в конвертації фотографій!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector