Як і чим відкрити файл з розширенням AMR

Інформація, що зберігається на комп’ютері у вигляді файлів різних форматів, не завжди може бути ідентифікована системою і відкриватися наявними програмами. Іноді користувач і сам навіть не припускає, що за дані залежалися на пристрої і як дізнатися, які відомості там заховані. Звичайно, якщо справа стосується MP3, MPEG, DOC, HTML і інших популярних типів файлів проблем з їх відкриттям не виникає, таке зазвичай трапляється з маловідомими форматами. Нерідко дані, перенесені з інших пристроїв, можуть стати загадкою для користувача, але в часи інтернету завжди оперативно знайдуться інструменти, що дозволяють вирішити питання ідентифікації. Як правило, для визначення типу файлу використовується частина його імені, тобто розширення, вказане в кінці після точки.

Як і чим відкрити файл з розширенням AMR

Варіанти відкриття файлів з розширенням AMR.

Якщо ви точно не впевнені в походженні виявленого на пристрої невідомого елемента, рекомендується просканувати його антивірусом, на випадок, якщо це шкідливий гість системи. Серед безлічі форматів аудіо замість звичних MP3 або WAV користувачеві часом зустрічаються менш популярні екземпляри. Наприклад, звукові дані можуть бути представлені в системі у вигляді не настільки знаменитого представника способу зберігання звукозапису AMR, хоча стандарт вже досить похилого віку. Розглянемо, що це і з чим його слухають, а також як переформатувати дідка в більш зручний для себе аудіо формат.

Опис формату AMR

AMR є схему стиснення звуку, оптимізовану для роботи в мовному діапазоні частот. Формат був прийнятий за стандарт ще в далекому 1998 році, він застосовується і сьогодні. Повне найменування розглянутого типу об’єктів — Adaptive Multi-Rate Codec ACELP. Дані мовної інформації, що містять оцифрований звук, стиснений із застосуванням кодека AMR мають розширення «.amr». Дані AMR бувають двох видів:

 • Вузькосмуговий AMR-NB;
 • Широкосмуговий AMR-WB (частотний діапазон ширше, що обумовлює кращу якість звучання).

Стандарт був створений в процесі еволюції алгоритмів компресії мовного сигналу, що застосовуються в мережах GSM. Для даного виду звукозапису характерна змінна швидкість звукового потоку.

Формат базується на алгоритмі адаптивного кодування / декодування мовлення ACELP, що і забезпечує набір з восьми швидкостей передачі бітів, дозволяючи перемикатися на різні режими запису з урахуванням зовнішніх умов. Завдяки цим особливостям стиснення звуку AMR широко застосовується в мобільних пристроях, в тому числі диктофонах. Власне для них і розроблявся цей формат аудіозаписи, зараз же відкрити файл з таким розширенням можливо і на комп’ютері незалежно від встановленої операційної системи.

Де застосовуються файли .amr

На сьогоднішній день стандарт активно застосовується в мережах GSM і UMTS. Завдяки його використанню забезпечується підвищення ємності системи стільникового зв’язку без втрати якості передачі мовної інформації, що досягається шляхом перемикання на різні режими і особливо актуально у великих містах. Здатність до адаптивності можливістю вибору однієї з восьми швидкостей зумовила відсутність залежності чистоти звуку від зовнішніх впливів і завантаження мережі. Широке поширення мовної стандарт AMR отримав не тільки в сфері зв’язку з метою стиснення мови по алгоритмам для подальшої передачі по мережі, але і в мобільних телефонах, смартфонах, а також інших пристроях і застосовується для зберігання або запису мови на диктофон, відео. Файли, що мають розширення «.amr», зустрічаються також в мобільних додатках, VoIP або аудіоплеєрів.

Використання диктофона

Програми для прослуховування

Цілком можливо, що на ПК вже є кошти для відтворення файла.amr, тоді ніяких негараздів з запуском не буде, операційна система сама визначить додаток. Якщо необхідний софт відсутня, то потрібно налаштувати плеєр, що підтримує даний формат або конвертер для перетворення елемента в більш кращий і звичний вид аудіозаписи. При цьому, застосовуючи конвертацію, не варто покладати великі надії на поліпшення якості звучання. Незважаючи на відсутність великої популярності у даного формату аудіо, його підтримують багато медіаплеєри, часто наявні в арсеналі у користувачів, такі як Quick Time, VLC, KMplayer та інші відомі програвачі. Існує також плеєр і конвертер AMR Player, адаптований для роботи з даними аудіозаписами. Далі розглянемо докладніше, ніж відкрити файл з розширенням «.amr».

Quick Time

Light Alloy

Багатофункціональний мультимедіа програвач з мінімальними запитами до системи, що підтримує численні формати, в т. Ч. Виконує відтворення файлів AMR. Як і інші плеєри, Light Alloy може запустити елемент двома способами:

 1. Натисканням правою кнопкою миші на файлі викликаємо контекстне меню і тиснемо «Відкрити за допомогою», в новому вікні вибираємо програму зі списку. Можна також відзначити галочкою опцію, щоб файли даного формату завжди відкривалися цією програмою;
 2. З меню відкритого медіаплеєра. Внизу на панелі інструментів програвача Light Alloy необхідно натиснути кнопку, що виконує функцію відкриття файлу (той же ефект досягається натисканням клавіші F2), після чого у вікні слід вибрати потрібний елемент з розширенням .amr і відкрити відповідної кнопкою.

Light Alloy

Media Player Classic

Відтворити файл .amr на комп’ютері можна також за допомогою Media Player Classic для ОС Windows. Класичний інтерфейс плеєра, що має схожість зі стандартним медіаплеєром операційної системи, дозволяє досить швидко освоїти функціонал. Відкрити файл просто:

 • Тиснемо «Файл», де вибираємо опцію «Швидко відкрити файл» (або використовуємо комбінацію клавіш Ctrl + Q);
 • Вибираємо у вікні провідника потрібний елемент і натискаємо «Відкрити».

Можна також в меню «Файл» вибрати інший варіант відкриття, натиснувши «Відкрити файл» (Ctrl + О), після чого в маленькому віконці навпроти опції «Відкрити» з полем введення натиснути «Вибрати» і з того ж провідника запустити аудіофайл. Крім того, можна просто перетягнути елемент з системного провідника у вікно програвача, щоб відразу запустити його в Media Player Classic.

Media Player Classic

VLC Media Player

Розглядаючи, ніж відкрити AMR на комп’ютері, не можна не згадати популярний медіаплеєр VLC, який має багатий функціонал і програє практично всі існуючі формати. За аналогією з іншими плеєрами, крім запуску за допомогою обраної програми, файл.amr запускається так:

 • Тиснемо кнопку «Медіа» в лівому верхньому кутку, потім «Відкрити файл» або використовуємо комбінацію Ctrl + O;
 • Вибираємо потрібний елемент і тиснемо «Відкрити».

VLC Media Player

Якщо потрібно відтворити кілька файлів, чинимо так:

 • вибираємо в меню «Медіа» пункт «Відкрити файли» (Shift + Ctrl + O);
 • в новому вікні кнопкою «Додати» відкриваємо перелік каталогів для додавання, виділяємо необхідні об’єкти і відкриваємо;
 • повернувшись до попереднього вікна можна виявити в списку вибрані адреси. Якщо потрібно, додаємо ще елементи;
 • Тиснемо кнопку «Відтворити», після чого почнеться почергове відтворення доданих об’єктів.

KMPlayer

Формат АМР відтворюється різними відеоплеєра, в числі яких також відомий програвач KMPlayer. Щоб відкрити аудіофайл.amr з його допомогою, виконуємо наступні дії:

 • У відкритому вікні програми тиснемо на логотип з назвою в лівому верхньому кутку, натискаємо «Відкрити файл (и)» (як альтернатива Ctrl + O);
 • Знаходимо серед елементів списку шуканий варіант, запускаємо.

KMPlayer

Інший метод запуску передбачає використання інтегрованого Диспетчера файлів:

 • Тиснемо на логотип з назвою в лівому кутку запущеної програми;
 • Вибираємо «Відкрити Диспетчер файлів» (Ctrl + J);
 • Тут бачимо деревоподібна структурування каталогів, як і в провіднику. Переходимо за адресою розташування шуканого елемента, вибираємо його.

Також можна перетягнути об’єкт зі стандартного Провідника системи в область програми.

GOM Player

Ще один потужний мультимедіа плеєр з величезною кількістю функцій, який підтримує масу форматів, також і розглянутий. Для запуску аудіофайлу .amr виконуються ті ж дії, що і з KMPlayer:

 • Тиснемо на логотип GOM Player у вікні відкритої програми, де переходимо до опції «Відкрити файл (и)» (F2) або «Відкрити» — «Файл (и)» (Ctrl + O);
 • Результат буде однаковий — відкриється вікно для вибору об’єктів, звідки і запускаємо потрібний.

Можна скористатися і Менеджером файлів, запустивши його кнопками Ctrl + J або з розділу меню «Відкрити». Тут у вікні з деревовидної структурою потрібно знайти необхідний елемент і натиснути на нього. Можливо відтворення і після перетягування об’єкта з провідника в область програвача.

GOM Player

AMR Player

У вільному доступі є також простий плеєр, що дозволяє не тільки прослуховувати AMR, але і конвертувати його в MP3, WAV і назад. Інтерфейс англійською, але це не ускладнює використання програми. Щоб прослухати файл AMR на ПК за допомогою цього плеєра, виконуємо наступне:

 • В меню «File» вибираємо «Add AMR File» або тиснемо кнопку «Add File» з плюсом;
 • У вікні відкриття знаходимо потрібний елемент, відкриваємо. Об’єкт з’явиться в галузі застосування, після чого потрібно виділити його і натиснути кнопку «Play».

Інструменти програми дозволяють також конвертувати дані, для чого після додавання їх в робочу область потрібно виділити елемент і натиснути кнопку «AMR to MP3», «AMR to WAV», «MP3 to AMR» або «WAV to AMR», в залежності від необхідності перетворення того чи іншого формату в інший.

AMR Player

Quick Time

Багатофункціональна програма від компанії Apple, яка дозволяє відтворювати велику кількість форматів без використання додаткових кодеків. Щоб запустити об’єкт в яблучному Квік Тайм, виконуємо такі кроки:

 • У меню «Файл» потрібно вибрати «Відкрити файл» або використовувати гарячі клавіші Ctrl + O;
 • У вікні відкриття необхідно встановити значення типу відкривається елемента (аудіофайли або всі файли);
 • після цього шуканий об’єкт буде відображатися у вікні, виберемо і відкриємо його;
 • для відтворення слід натиснути стандартний значок PLAY у вигляді трикутника.

Додаток Quick Time

Universal Viewer

Відкривати AMR здатні і деякі інструменти-переглядачі. Продукт Universal Viewer є потужною програмою, що підтримує масу всіляких форматів. Ось як відкрити файл AMR на ПК з її допомогою:

 • у відкритій програмі переходимо до меню «Файл» — «Відкрити» або тиснемо на значок у вигляді каталогу, або Ctrl + O;
 • вибираємо в провіднику необхідний елемент, натискаємо «Відкрити». Відтворення активується.

Також файли запускаються перетягуванням з Провідника Windows в область програми. Словом, цей формат підтримується досить пристойною кількістю різних плеєрів, а також кодеров, і вище представлений далеко не весь список софта, що дозволяє відкрити файли з розширенням «.amr». Неможливість запуску файлу AMR може бути пов’язана не тільки з відсутністю необхідно ПО, але і з його пошкодженням, тоді всі дії по відкриттю безрезультативні, потрібно спробувати перезаліть файл з джерела. Далі розглянемо варіант відкриття з конвертацією аудіозаписи стандарту AMR в інший формат.

Universal Viewer

Як конвертувати AMR в інший формат

Якщо виникла задача перетворити аудіофайл в інший звуковий формат, наприклад, MP3 або WAV, конвертуйте його за допомогою спеціального софту. Просто перейменувати розширення в даному випадку недостатньо, оскільки воно не буде відповідати типу файлу, і система після таких дій не розпізнає об’єкт. Перетворення здійснюється онлайн-конвертерами або програмами, які вимагають установки на комп’ютер.

Існує чимало безкоштовних веб-ресурсів, що дозволяють безкоштовно перевести AMR в MP3, WAV, OGG, WMA або будь-який інший популярний звуковий формат. Наприклад, за допомогою online-converting.ru або convertio.com можна в одну мить перетворити необхідні файли. Принцип дії конвертації на таких ресурсах простий: завантажуєте файл з комп’ютера, вибираєте, в який формат слід його перевести, натискаєте кнопку, активизирующую дію і чекаєте, доки виконається процедура, після її закінчення отримуєте готовий результат.

конвертувати AMR

Можна застосовувати софт, що встановлюється на ПК, наприклад, Mobile Media Converter, AMR в MP3 Converter, Freemake Video Converter, той же AMR Player, розглянутий вище і включає функцію конвертації, і інше програмне забезпечення. Алгоритм процедури у всіх подібних додатків однаковий.

Не забувайте, що, незважаючи на конвертацію файлу з одного формату в інший, чудесного перетворення не відбудеться, і поліпшити якість звуку не вдасться. Якщо дії спрямовані на отримання ідеального звучання — про це можна забути, але для обробки диктофонного запису застосовуються спеціальні програми, що дозволяють внести корективи і трохи апгрейдити аудіозапис.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector