Як і чим відкрити файл .dwg без Автокада

Файли з розширенням .dwg належать програмі Автокад. Як правило, в ній виконуються інженерні креслення, архітектурні проекти та інша складна конструкторська графіка. Бувають ситуації, коли основне ПЗ не встановлено або з ним виникли проблеми, а доступ до проекту потрібен, і виникає питання, як відкрити збережений файл dwg без Автокада. Переглянути файли в такому форматі можна декількома способами:

  • через близькі за змістом ПО (Компас, NanoCAD, ArchiCAD);
  • за допомогою спеціальних програм — переглядачів зображень.

Як і чим відкрити файл .dwg без Автокада

Способи прочитання файлу .dwg без AutoCAD.

Програми для перегляду

Якщо не передбачається вносити в креслення якісь корективи, можна скористатися A360 Viewer. Цей додаток працює в режимі онлайн.

  1. Перейдіть на сторінку сайту.
  2. Натисніть «Завантажити файл з комп’ютера».
  3. Виберіть потрібний проект і залийте його на ресурс.

Також існують установчі програми для перегляду: DWGSee, Free DWG Viewer. Механізм їх роботи однаковий.

Компас

Це вітчизняне ПО, призначене для тих же цілей, що і Автокад. Заради зручності проектувальників розробники врахували необхідність підтримки dwg-файлів.

  1. Запустіть Компас.
  2. Натисніть «Файл» — «Відкрити».
  3. Виберіть потрібний креслення.

Відкрити в додатку Компас

Величезний плюс даного способу полягає в тому, що є можливість внести поправки перед тим, як роздрукувати проект.

УВАГА. Але пам’ятайте, що об’єкти, інтегровані з однієї програми в іншу, можуть бути згруповані. Щоб отримати доступ до кожного елементу окремо, виділіть фігуру і натисніть «Дозволити».

ArchiCAD

Архікад — інструмент для архітекторів і конструкторів меблів, близько пов’язаний за своєю суттю з Автокад і підтримує розширення dwg. Досить просто перетягнути потрібний файл з папки на робоче поле. Перш ніж відкрити доступ до редагування елементів, потрібно виконати команду «декомпозировать». У АРХІКАД є можливість зберегти окремо вихідний документ, для цього потрібно поставити галочку навпроти відповідної пропозиції в віконці параметрів декомпозиції.

Відкрити в програмі ArchiCAD

NanoCAD

Нанокад — вітчизняна розробка в області проектування. Вона також виручає, коли потрібно чимось відкрити або роздрукувати файл dwg за відсутності Автокада. Це можна зробити або через меню програми ( «Файл» — «Відкрити»), або простим перетягуванням. Вихідний файл також вільно зберігається в dwg, якщо це необхідно. Варто відзначити хорошу інтеграцію між AutoCAD і NanoCAD, завдяки якій виключена втрата даних при перенесенні креслення.

NanoCAD

ВАЖЛИВО. Перш ніж відкрити проект, виконаний в Автокаде, за допомогою іншого ПО, переконайтеся в сумісності версій. Більш ранній випуск може не відкрити документ, створений в оновленій програмі.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector