Як і чим можна відкрити файл HEIC

Поява нових форматів файлів — звичайне явище для стрімко розвивається комп’ютерної індустрії. Технології настільки процвітають, що не кожен користувач устежить за впровадженням свіжих ідей. У гонці за пікселями виробники модернізують пристрої, удосконалюючи їх характеристики, разом з тим задіють передові рішення стиснення даних, оскільки постає питання відображення, перенесення і зберігання об’єктів. Висока якість картинки на увазі і більшу вагу файлу, що збільшує вимоги. Попутно розвиваються технології стиснення інформації дозволяють зменшити займаний обсяг за допомогою спеціальних алгоритмів перетворення даних, які на сучасному етапі еволюції дозволяють виконати процедуру компресії без втрат якості.

Як і чим можна відкрити файл HEIC

Методика конвертації файлу HEIC.

Збільшення кількості пікселів в камерах неминуче тягне за собою необхідність в компресії знімків, оскільки зберігати або передавати немислимих габаритів створені файли незручно і недоцільно. Зростання якості зображень робить необхідним впровадження нових стандартів. Не так давно список існуючих специфікацій будови файлів поповнився черговим форматом. Так, користувачі несподівано виявили, що не можуть відкрити файли з розширенням «HEIC». Новоспечений формат став сюрпризом від відомої яблучної компанії і йшов в навантаження до свіжої 11 версії ОС iOS, що з’явилася на світло до вересня 2017 року і яка встановлюється на всі девайси Apple. Фотознімки, зроблені за допомогою iPhone, iPod і інших пристроїв корпорації, де тепер за замовчуванням виставлена ​​опція зйомки в даному форматі, використовують поліпшені алгоритми збереження графіки в файл.

При цьому користувачі моментально зіткнулися з проблемою відкриття об’єктів, записаних з камер яблучних девайсів. Формат HEIC не сприймається інструментами ОС Windows, а також стороннім софтом типу ACDSee. Популярні програми для перегляду зображень, аж ніяк не страждають мізерними можливостями щодо підтримки форматів, не справляються з відтворенням даних файлів, що спантеличило власників «яблук». Крім того, тут безсилий навіть графічний редактор Photoshop, відомий багатством функціоналу і широкими можливостями. Розглянемо, що являють собою елементи з цим розширенням і як вирішити питання з їх відкриттям.

Що таке HEIF і HEIC

Файли, які використовують розширення «.heic», є представниками сучасного стандарту компресії графічних об’єктів, це растрові зображення. Масштаби поширення ще незначні, якщо порівнювати з тим же JPEG, але обороти вже наростають, оскільки формат став новим витком у розвитку технологій стиснення даних і має масу переваг. Найменування HEIC або HEIF є абревіатурою, що розшифровується як High Efficiency Image Codec (Format), що в перекладі означає «формат зображення високої ефективності».

Фотознімки та відео, записані в файл даного типу, важать удвічі менше при кращій якості картинки, тому старий добрий JPG вже поступається дорогу інноваціям, але при бажанні ніщо не заважає конвертувати HEIC в JPEG або інший тип фалів.

В основі стандарту лежить формат стиснення відео високої ефективності — HEVC (H.265). Тепер перед користувачами відкриваються нові можливості роботи зі знімками, недоступні раніше зі звичними типами файлів. Формат HEIC має наступні безперечні переваги перед JPG:

 • Підтримка 16-бітних кольорів проти 8 біт у JPG;
 • Створення «живих фотографій», приміщення кількох елементів в один файл;
 • Підтримка прозорості за аналогією з GIF;
 • Знімки, що використовують формат фото HEIF практично вдвічі менше розміром без втрати якості;
 • Можливості обрізки, обертання, використання накладень і інших змін, які можна буде скасувати, при цьому на основне фото корекція не вплине, оброблений файл збережеться окремо.

Формат HEIC також буде підтримуватися Андроїд-пристроями, початок покладено смартфонами під управлінням ОС Android P. Експерти прогнозують незабаром масове впровадження нового стандарту, так що велика ймовірність, що в найближчому майбутньому популярні засоби перегляду зображень відкриватимуть об’єкти з розширенням «.heic» . Тоді і питань, ніж дивитися файли даного типу зменшиться, але поки користувачі все ще відчувають незручності з відкриттям формату HEIC на комп’ютері, Windows не передбачає таких інструментів.

Що таке HEIF

Проблема перегляду зображень стосується і хмарного зберігання. Так, багато користувачів відправляють знімки зі смартфонів або інших пристроїв в хмару, після чого виявляють неможливість їх читання. Все це можна виправити і існує кілька методів вирішення. Можна використовувати софт, який перетворює файли з одного формату в інший, бажаний вами, або сторонні інструменти для відкриття елементів, а також є можливість зміни налаштувань камери смартфона, після чого вона буде знімати в JPG. Якщо ви вірні традиціям і хочете працювати зі старим стандартом, можна і не відкривати HEIF, просто конвертуйте файли за допомогою спеціальних програм. Конвертація HEIC в JPG або інший формат можлива з використанням програм-конвертерів або веб-сервісів. Далі розглянемо, чим відкрити HEIC в ОС Windows і як це виконати. Методів кілька, тому можна вибрати будь-який бажаний варіант, будь то завантаження софта на комп’ютер або використання ресурсів мережі без установки.

Способи відкрити формат HEIC

На поточний момент інструментів відкриття файлів з розширенням «.heic» існує досить, незабаром їх стане ще більше, не виключено також, що наступне оновлення Windows буде включати інструмент перегляду зображень даного формату, ну а поки задовольняємося тим, що вже пропонується для вирішення питання. Як відкрити файли HEIC в Windows:

 1. Додаток CopyTrans.
  • Софт є плагіном на Windows, завдяки якому з’являється можливість відкривати файли з розширенням «.heic» штатним інструментом системи для перегляду зображень Photo Viewer;
  • Після установки ПО (CopyTrans доступний безкоштовно, завантажити його можна з офіційного сайту розробника) буде потрібно перезавантаження ПК, тоді в провіднику будуть відображатися мініатюри для фото формату HEIC;
  • Крім того, додатком підтримується пакет офісних програм Microsoft Office, тобто об’єкти даного типу буде можливо вставляти в документи Word, таблиці Excel, презентації PowerPoint звичайним шляхом вставки малюнка;
  • Інтеграція HEIC в Windows за допомогою CopyTrans дозволяє і конвертувати елементи в JPEG. У контекстному меню при натисненні правою кнопкою мишки на об’єкті можна буде побачити новий пункт, який передбачає конвертацію за допомогою плагіна. Копія знімка в JPG буде в тому ж каталозі, де розташований оригінал HEIC.додаток CopyTrans
 2. Додаток «iMazing HEIC Converter» теж перетворює об’єкти даного типу в JPG або PNG без втрат якості. Після установки софта елементи потрібно завантажити, натиснути відповідну кнопку для конвертації і вказати шлях збереження результатів процесу; iMazing HEIC Converter
 3. Метод конвертації елементів можна використовувати з залученням онлайн-сервісів, однак це досить ризиковане заняття, якщо мова йде про особисті фото. Серед тих коштів, ніж можна відкрити формат HEIC, популярні веб-ресурси Cloudconvert.com, Heictojpg.com, Freetoolonline.com. Останній може похвалитися широкими можливостями роботи з файлами;
 4. Підтримка елементів з розширенням «.heic» заявлена ​​в сервісі «Google Photos», формат уже потоваришував з Яндекс Диском і хмарним сховищем Dropbox;Google Photos
 5. Якщо немає бажання взагалі знімати в даному форматі, переналаштувати камеру телефону досить просто:
  • Налаштуйте пристрій потрібно перейти до розділу Камера і вибрати пункт Формати;
  • Тут слід переставити галочку з підпункту «Висока ефективність» (мається на увазі використання HEIF / HEVC) на «Найбільш сумісні», після чого зйомка буде здійснюватися в JPEG / H.264; Змінити формат фото
 6. Як варіант можна залишити на iPhone опцію збереження в HEIC і при цьому налаштувати автоматичну конвертацію в JPEG при передачі файлів на ПК, ноутбук та ін. Для виконання дії в налаштуваннях потрібно перейти в розділ Фото і в пункті «Перенесення на Mac або ПК» вибрати « автоматично ».

Ми розглянули чимало способів вирішення проблеми не відкривається на комп’ютері формату зображень HEIF / HEIC, з яких кожен зможе вибрати кращий для себе варіант. Ще недавно цих можливостей було набагато менше, тепер же можна застосувати ряд різних інструментів на вибір. Кажуть, формат чекає велике майбутнє, так що вже зовсім скоро з незрозумілого користувачам стандарту, який терміново потрібно звернути в JPEG, він перетвориться в бажаний. Переваги HEIC очевидні і цілком очікувано формат освоюється в екосистемі платформ для пристроїв, і обживатися в відомих сервісах.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector