Як додати або видалити назви даних в діаграмі Excel

Microsoft Excel — найбільш популярна програма для вирішення завдань, пов’язаних з побудовою таблиць і графіків. Незважаючи на те що продукт реалізований максимально доступно для розуміння, у деяких користувачів іноді все ж виникають ті чи інші питання, пов’язані з роботою в Ексель. Проблема редагування графіків є однією з найпоширеніших. У цій статті докладно розглянемо, як додати або видалити назви даних в діаграмі Excel, а також торкнемося деяких інших питань, що стосуються редагування графіків. Давайте розбиратися. Поїхали!

Побудова графіків Microsoft Excel

Часто доводиться редагувати графіки вже після їх створення

Як тільки графік побудований, в голові відразу ж з’являється думка «Як привести її в потрібний нам вигляд?» Для вирішення цього завдання необхідно провести настроювання і редагування.

Почнемо з назви. За замовчуванням воно має додатися автоматично і в такому випадку, досить просто клікнути по відповідному полю і вписати потрібний текст. Якщо ж з якоїсь причини воно не було додано, зайдіть на вкладку «Конструктор» і в ній виберіть «Додати елемент діаграми», а після «Назва діаграми» і місце, де воно буде розміщено (над або по центру). Цей варіант підходить для останніх версій Excel. У більш ранніх версіях (2010 і раніше) вам необхідно також відкрити групу вкладок «Робота з діаграмами», але перейти вже у вкладку «Макет». Далі все виконується аналогічним чином. Для зміни шрифту назви натисніть на нього правою кнопкою миші і виберіть в меню «Шрифт». Перед вами відкриється вікно, в якому можна вибрати стиль і розмір шрифту.

Додавання нової назви

Тепер розглянемо процес налаштування осей. Осі, як правило, додаються автоматично. Якщо ви хочете приховати або показати осі, натисніть на «Елементи діаграми» і в пункті «Осі» відзначте ті, які ви хочете показати, щоб приховати їх галочку необхідно зняти. Для додавання підпису осей потрібно виконати наступні дії:

  1. Відобразити осі, якщо потрібно.
  2. Клікнути по відповідному полю з текстом і змінити його на свій розсуд.
  3. Для додаткових можливостей оформлення натисніть правою кнопкою по області, де розташовується підпис і в списку, виберіть «Формат назви осі». Після цього перед вами з’явиться спеціальна панель з різними параметрами оформлення, які ви зможете змінювати за своїм бажанням.

Якщо ви хочете зв’язати назви з певними осередками, щоб при зміні даних автоматично змінювалися і всі підписи, виділіть поле з назвою осі і перейдіть до поля для формул. У ньому поставте знак «=» і натисніть на потрібну комірку. Після знака рівності додасться адреса цього осередку. У разі, якщо у вас 3D об’єкт, ви можете відобразити вісь глибини. Робиться це також через елементи графіка, в цьому ж вікні можна змінити і масштаб осей. Перейдіть в панель «Формат осі» і там введіть в поля «Основні ділення» і «Проміжні ділення» необхідні значення. Поміняти числовий формат осей можна у вікні «Формат осі», в пункті «Число» виберіть відповідний варіант.

Налаштування окремих елементів

Якщо є необхідність, можна додати підписи для даних. Спочатку відзначте пташкою цей пункт в списку елементів діаграми. Для зміни цих підписів відкрийте «Додаткові параметри» і в панелі «Формат підпису даних» вкажіть відповідний варіант зі списку. Сам зміст підпису змінюється банальним введенням тексту в відповідне поле біля точки.

Редагування підписів для даних

Перейдемо до налаштування легенди. За умовчанням вона додається автоматично, так що, якщо ви хочете видалити легенду, то зайдіть в «Елементи діаграми» і зніміть галочку з пункту «Легенда». Для переміщення легенди виділіть весь графік і перейдіть на вкладку «Конструктор», далі «Додати елемент діаграми», виберіть у списку пункт «Легенда» і вкажіть для неї нове розміщення. Також ви можете скористатися іншим способом — відкрийте вікно «Параметри легенди» подвійним кліком по графіку і там вкажіть потрібне положення.

Вибір положення легенди

Тепер ви будете знати, як привести побудований в Microsoft Excel графік саме в той вид, в якій ви хотіли. Як бачите, все настройки виконуються в пару кліків і не вимагають особливих зусиль. Пишіть в коментарях чи допомогла вам ця стаття і питайте все по розглянутій темі.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector