Що робити, якщо не працює функція «Відкрити за допомогою — Вибрати програму»

«Відкрити за допомогою» — популярний інструмент управління з огляду на практичності і комфортності. Однак іноді ця функція дає збої, а то — випаровується з меню. Розглянемо механізм файлового призначення сполучень (асоціацій) і що робити, якщо не працює функція «Відкрити за допомогою — Вибрати програму».

Як вирішити помилку

Що робити, якщо не працює функція «Відкрити за допомогою — Вибрати програму»?

Видалення з переліку

Стандартної реакцією виклику функції є уявлення списку утиліт, якими повинні відкриватися файли різного роду.

Однак список цей може не влаштовувати нас розтягнутістю (величиною) і неправильно вибрано параметр (внаслідок пошкодження записів реєстрів). А відкриття файлу невідповідною програмою принесе тільки розчарування (роздратування). Спочатку розглянемо видалення непотрібних (зайвих) рядків. Це знадобиться саме коли «Відкрити за допомогою» не працює або незмінно формуються помилки.

виклик меню

Видалення зі списку в Віндовс 7, 8, 10

Видалення зі списку проводиться «Редактором реєстру». Згадуємо, що для входу в нього потрібно набрати комбінацію «Win + R», вписати в віконці «regedit» і натиснути «Enter» ( «Enter»):

Виклик «Редактора реєстру»

По маршруту, зазначеному в нижній частині картинки, потрібно дійти до папки «FileExts»:

редагування реєстру

У ній сидять ключі, що відповідають за всі типи файлів, зареєстрованих системою.
Якщо, наприклад, по ключу .html, яка обирає асоціацію для програм по відкриттю таких файлів, клацнути одноразово лівої мишкою — можна буде побачити з’єднання «OpenWithList».

При його виділенні (поставити на нього курсор) в правій частині вікна позначаться утиліти, пов’язані з ним.
Орієнтуючись по стовпчику «Значення» можна видалити непотрібну в списку, викликавши «Видалення» правою кнопкою миші і підтвердивши натисканням «ОК». Якщо зникнення не сталося — перезавантажте «Провідник» або ж комп’ютер.

Звертаємо також увагу на файл MRUList в правій частині — саме в ньому вказана послідовність відображаються додатків для списку «Відкрити за допомогою».

Відключення в OpenWithView

Для настройки пунктів «Відкрити за допомогою» є утиліта «OpenWithView». Для використання російської мови в ній потрібно російськомовний файлик покласти в каталог з пакетом. Після запуску (на зображенні) відбивається список програмних продуктів, що відображаються в контекстному меню:

відкриття програми

Відключається котрась із них по червоній кнопці справа вгорі. При подвійному натисканні по пункту буде відображена інформація про його прописку в реєстрі. А вже потім поудалять в реєстрі самі ключі. В одному з випадків було знайдено 4 розташування «Opera» для типу HTML, після видалення яких вдалося позбутися від її запуску. Наприклад, тут:

чистка реєстру

Додавання пунктів

Тепер розглянемо як зробити в «Відкрити за допомогою» поповнення списку:

Одного разу вбрання

Правою кнопкою миші викликаємо менюшку, вибираємо на ній команду «Вибрати інший додаток»:

Вибір іншої програми

Далі самостійно обираємо з представлених або по кнопці «Знайти інше …» вказуємо на диску ту, яку слід додати, і тапім «ОК». Після одноразового запуску додаток оселиться в переліку «Відкрити за допомогою» для таких типів (тоді потрібно відзначити чекбокс внизу зліва при відкритті).

через реєстр

Додавання можна зробити і не найпростішим шляхом — через реєстр.

 1. Через редактор в каталозі HKEY_CLASSES_ROOT \ Applications \ потрібно сформувати папку з назвою розширення виконавчого файлу. Усередині ж його таку структуру каталогів:
  shell \, open \, command (за аналогією зі скріншотом).
 2. 2. При виділеному «command» потрібно перейти на рядок праворуч, клікнути подвійним чином по ній. У вікні «Значення» вказати шлях запускає утиліту: вказати шлях
 3. По маршруту (внизу) відповідно до картинкою в папці з файлом типу «OpenWithList» створюємо справа новий рядок з назвою подальшої по порядку алфавіту латинської літери: редагування параметра
 4. Далі рядок потрібно два разу клацнути і вказати виконуючий файл, створений в першому кроці. Увійшовши подвійним кліком в параметри MRUList потрібно вказати букву, привласнену на кроці 3 (порядок цих букв породжує порядок додатків в списку «Відкрити за допомогою»).
  Перезавантаження, як правило, не потрібна — просто виходимо з редактора.

Відсутність команди в контекстному меню

«Відкрити за допомогою» в Windows 10 іноді відсутній в меню контексту, тому користувачі не можуть її знайти. Виправляється це знову ж редактором:

 • Відкриваємо редактор (комбінація «Win + R», введення «regedit»);
 • Переходимо кHKEY_CLASSES_ROOT \ * \ shellex \ ContextMenuHandlers;
 • Створюємо каталог по імені «Open With»;
 • Після подвійного кліка по значенню в рядку «за замовчуванням» вводимо «{09799AFB-AD67-11d1-ABCD-00C04FC30936}»; Додати параметр
 • Підтверджуємо кнопкою «ОК» і закриваємо редактор — новий пункт відобразиться де належить.

зміна асоціацій

У властивостях файлів

Змінення установок часто змінюються після установки нових додатків. Тобто знову встановлене тягне ковдру на себе і починає відкривати все, що йому під силу. Змінити новий порядок можна, вказавши це в файлових властивості. Спочатку їх відкриваємо:

відкрити властивості

Вибираємо «Змінити» (навпроти зазначеної утиліти):

вибір пункту

Замінюємо її на нову зі списку. Якщо вона в ньому не значиться — то потрібно буде відшукати по кнопці «Обзор» (наприклад, вибрати зображену на картинці):

вибір програми

Підтверджуємо кнопкою «ОК», потім «Застосувати» або ще раз «ОК».

Програмне відновлення асоціацій

Якщо не відбувається запуск програм, елементів управління, ярликів, виражений в запуску чогось іншого, то відновити асоціації для папок і файлів exe, lnk (ярлик), bat, msi, cpl можна файлом .reg. З його допомогою в реєстр вносяться виправлення. Завантаження можна зробити для Віндовс 8.

запуск файлу

Потрібно «Запустити» закачана і, після успішного внесення даних до реєстру, перезавантажити свій комп’ютер — все вже буде працювати. Для Віндовс 7 є свій окремий файл .reg для скидання асоціацій.

Виправляємо в панелі управління

Вибір для «Зіставлення типів файлів …» в Віндовс 8 знаходиться в «Програмах за замовчуванням» панелі управління. За командою «Змінити програму» вибираємо те, що треба:

зміна програми

У Віндовс 7 така дія виконується в «Програмах за замовчуванням»:

Налаштування зіставлень

Впевнені, після прочитання цієї статті ви впораєтеся з труднощами меню «Відкрити за допомогою». Тепер вам все відомо по цій темі.

Залишайте свої коментарі.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector