Безпека додатку Telegram

Мессенджер «Телеграм» користується величезною популярністю в усьому світі завдяки особливим можливостям функціоналу та безпечного спілкування. Шифрування даних програми здійснюється за допомогою криптографічного протоколу MTProto, що є власною розробкою творців «Telegram». Павло Дуров і його команда розробників зробили акцент на максимальний захист інформації користувачів, включивши також в функціонал месенджера опцію секретних чатів, де кодування здійснюється за принципом end-to-end.

Спочатку творці «Телеграма» не були націлені на російського споживача, але оскільки він користується великим попитом і в Росії, зовсім недавно вирішено було порадувати співвітчизників нової русифікованої версією, правда поки тільки для мобільних пристроїв.

Безпека додатки Telegram

Наскільки безпечний «Телеграм»

На просторах мережі не раз йшли суперечки про безпеку додатка, тому до періодичних звинуваченнями американських експертів Дуров вже звик. Не перший рік він впевнено відкидає чутки про сумнівність протоколу шифрування. Критики і конкуренти регулярно роблять спроби підірвати авторитет «Телеграма», але месенджером з кожним днем ​​користується все більше людей, а конкуруючі програми втрачають аудиторію.

Ті, хто не переконаний в надійності протоколу, вимагають свідчень підтвердження безпечної технології шифрування. Насправді, Дуров вже оголошував конкурс з значним гонораром, призначеним того, хто зможе зламати «Телеграм», він до цього дня залишається відкритим, і кожен бажаючий може спробувати себе в ролі руйнівника захисту месенджера. Які стверджують, що безпека застосування не більше ніж міф, можуть і самі спробувати щастя.

Експерти, які ставлять під сумнів захист «Телеграма», запитують, чому б не зробити шифрування за технологією секретних чатів, щоб домогтися максимальної анонімності всіх листувань. Саме так, не запитавши про бажання користувачів, і вступив до гонці за «Telegram» месенджер «WhatsApp», примусово включивши повне кінцеве шифрування. Тепер він, звичайно, наздогнав у рейтингу безпеки Фонду електронних рубежів (EFF) молодого конкурента, отримавши заповітну сімку (максимальний бал, як і у секретних чатів «Телеграма»), але така система зберігання ключів тягне за собою чимало незручностей на практиці. Дуров ж відповідає наданням свободи вибору для своїх користувачів, тим більше що протокол MTProto, хоч і піддається критиці декількох фахівців в області криптографії, але на даний момент ще ніким зламаний не був.

Додаток Telegram в телефоні

Оскільки з популярністю «Telegram» попит на інші месенджери падає, їх керівництво втрачає великі гроші, то нападки на Дурова і пошуки проломи в шифруванні припиняться ще не скоро.

Чому «Telegram» залишається безпечним

Для «Телеграм» безпека понад усе, але з користувачами програми розробники теж вважаються, адже, використовуючи стандартний режим, що діє по протоколу MTProto, можна заходити в свій профіль з різних пристроїв (причому навіть одночасно) без втрати даних листування. Шифрування E2E прив’язує записи підвищеної секретності до телефону. Тут кожен має право вибирати, що саме він хоче отримати від програми.

Крім технологій шифрування, «Телеграм» приваблює публіку функціональними можливостями, яких з кожним оновленням ставати все більше.

Секретні чати і дзвінки

Використання максимально безпечних секретних чатів гарантує користувачам повну приватність. Шифрування E2E забезпечує зберігання даних виключно на пристроях співрозмовників. Записи чату видаляються при виході з профілю або за спеціальним таймером знищення повідомлень. Якщо один з учасників секретної бесіди захоче стерти інформацію, вона пропаде у обох, а при спробі зробити скріншот даних листування співрозмовнику прийде повідомлення.

Дзвінки в «телеграмі» здійснюються за принципом секретних чатів, шифрування не дозволяє перехопити дані третіми особами, в тому числі і спецслужбами, тому про прослуховування розмов в месенджері не може бути й мови.

Протокол шифрування MTProto

Якщо з безпекою секретних чатів завдяки кінцевого шифрування все в порядку, то саме протокол власної розробки не викликає великої довіри у критиків. Їм незрозумілий сам факт створення MTProto, коли існує безліч інших готових криптографічних протоколів.

Безпечне спілкування через Telegram

«Телеграм» не використовує кінцеве шифрування завжди, оскільки такий тип кодування не дозволяє зберігати інформацію на сервері і відкривати повідомлення з різних пристроїв. Все листування користувачів, крім секретних чатів, шифрується саме по протоколу MTProto. Ключі від нього розділені на частини і зберігаються на серверах різних країн. З цієї причини змусити «Телеграм» видати ключі рішенням суду практично неможливо.

Згадуючи недавню сутичку Дурова з владою, через яку йому довелося покинути межі РФ, можна повністю виключити можливість передачі інформації користувачів з серверів «Телеграма». Ну, або це такий тактичний хід з метою підтримки міфу про безпеку, а ФСБ просто допомагає розкрутити додаток.

Крім того, що «Telegram» — це безпечний месенджер з безліччю цікавих функцій, він ще і абсолютно безкоштовний для користувачів. Цю виняткову особливість розробники обіцяють зберігати і надалі.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector