Як дізнатися розрядність системи Windows: керівництво користувача

При скачуванні різного програмного забезпечення (ігор, софта) можна помітити дві версії одного і того ж файлу конкретної програми — 32-бітну і 64. Багато користувачів дивуються: що це за розрядність, що означають ці цифри? У цій статті ми розберемося, як дізнатися кількість біт вашої системи Windows і що вони означають.

64 і 32-bit

Перед установкою програм важливо знати розрядність вашої ОС

Розрядність викачуваного вами програмного забезпечення повинна бути такою ж, як у встановленій ОС Windows. Під розрядністю розуміють число бітів, які обробляються одночасно конкретним пристроєм або передаються за допомогою шини. Системи бувають 32-бітові та 64. Також можна зустріти значення x86, яке означає те ж саме, що і x32.

Тепер необхідно розібратися, в чому ж полягає різниця між версіями Windows x32 і x64. Основна відмінність полягає в тому, що 32-бітна система добре працює з об’ємом оперативної пам’яті в 2 ГБ. У тому випадку, якщо у вас встановлено 4 ГБ, система зможе «побачити» тільки 3,5 з них. Працювати комп’ютер буде нормально, але це просто недоцільно. Яким би величезним не був обсяг оперативної пам’яті, система не сприйме більше 3,5 ГБ.

Щоб дізнатися кількість бітів вашої ОС Windows, необхідно натиснути правою кнопкою миші по ярлику «Мій комп’ютер» і вибрати із списку пункт «Властивості». Після цього перед вами з’явиться вікно, що містить всю основну інформацію про встановлену ОС, в тому числі і її тип. Якщо ви користуєтеся XP, це буде зробити трохи складніше. У вікні властивостей на вкладці «Загальні» зверніть увагу на назву — чи містить воно рядок «64-bit Edition». Якщо немає, то розрядність x32.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector