Як дізнатися кількість циклів зарядки MacBook

Ноутбуки фірми Apple володіють великою ємністю і довгим терміном служби. Можливість довгий час працювати без підзарядки є одним з переваг при вирішенні про покупку саме цього пристрою. В середньому час роботи становить 5-7 годин, в деяких сучасних моделях навіть до 11-12.

Батареї MacBook, як і будь-які інші, мають обмеженим ресурсом використання. В процесі частою зарядки вони поступово втрачають свою ємність і працюють все менший проміжок часу. Якщо ви помітили погіршення роботи свого акумулятора, необхідно дізнатися кількість циклів зарядки MacBook — це те число раз, яке проводився повний заряд. У кожного акумулятора це число обмежене, після чого рекомендується його замінити.

MacBook цикли зарядки

Що таке цикл зарядки і як визначити їх кількість на Макбук — в нашій новій статті

Короткі відомості про батареях MacBook

У більшості моделей встановлені літій-іонні акумулятори, для яких характерним є таке:

 • відсутність «ефекту пам’яті» — немає необхідності повністю розряджати батарею до нуля;
 • повільна розрядка;
 • батареї Apple заряджаються в швидкому режимі до 80%, далі йде режим зі зниженою силою струму для продовження терміну служби;
 • працюють циклами.

Li-Ion батарея MacBook

Акумулятори макбуков мають високу ємність і низькою швидкістю розряду. У справному стані

Розберемо, що ж таке цикли зарядки. Так називають процес, коли ви зарядили акумулятор від 0 до 100%. Причому це може бути проведено необов’язково за один раз. Наприклад, сьогодні ви зарядилися з 70%, завтра з 50%, а потім ще з 80%. Виходить спочатку 30%, потім 50%, потім 20%. Цей приклад наведено для рівного рахунку, щоб все вийшло 100%, це і є один цикл. У реальності, звичайно, ви не стежите за цими числами, зате цю роботу виконує система. Саме для того, щоб ви могли дізнатися, коли пора міняти батарею в вашому MacBook.

Після певної кількості циклів зарядки ємність акумулятора зменшується. Цей показник різниться в залежності від моделі. Можна, звичайно, використовувати і далі, але заявлений ресурс буде по факту вже нижче 70%.

У ноутбуках MacBook є служба, яка відстежує стан акумулятора:

 1. У рядку меню праворуч на значку батареї клацніть, утримуючи клавішу Option.
 2. Відкриється меню станів акумулятора, де буде показано одне з наступних:
  • нормальне — акумулятор в справному стані;
  • скоро потрібна заміна — значить, що зменшилася його ємність;
  • потреба у технічному обслуговуванні — несправність акумулятора, MacBook можна використовувати тільки від електромережі;
  • потрібна заміна — значить, істотно зменшилася ємність і краще зробити заміну.

MacBook стан акумулятора

Система сама проведе діагностику і визначить стан батареї

Перевірка кількості циклів

Іноді корисно подивитися кількість відпрацьованих циклів зарядки, щоб розуміти, скільки ще залишилося до його заміни. Це потрібно, наприклад, якщо ви купуєте що був у вжитку ноутбук або збираєтеся продати свій. Або просто плануєте бюджет, оскільки акумуляторні батареї Apple стоять вельми недешево.

Щоб подивитися інформацію, скільки було вироблено циклів зарядки, виконайте наступне:

 1. Натисніть Option і зайдіть в системне меню.
 2. Виберіть розділ «Інформація про систему».
 3. Далі, перейдіть в «Апаратні засоби», виберіть «Електроживлення».
 4. У розділі «Інформація про акумулятор» (Battery Information) можна подивитися кількість циклів (Cycle Count).

Тепер вам потрібно дізнатися, скільки всього технічно заявлено таких циклів. Цю інформацію краще за все отримати на сайті виробника https://support.apple.com, де представлена ​​таблиця моделей MacBook і кількість циклів зарядки акумулятора до того, як його потрібно замінити.

Це кількість обмежена через самого пристрою акумулятора, в якому вироджується хімічна речовина, тому всі акумулятори відносять до витратних матеріалів. Питання лише в тому, наскільки довго він зможе зберігати свій ресурс, але в будь-якому випадку момент заміни неминучий. У сучасних моделях зазвичай 1000 циклів зарядки, але в деяких і 500, і навіть 300.

Таблиця кількості зарядів MacBook

У таблиці показано допустима кількість циклів для різних моделей Mac

Як продовжити термін служби акумулятора

Є деякі загальні рекомендації того, як не привести до передчасної виробленні ресурсу батареєю:

 • Оновлюйте програмне забезпечення MacBook до останніх версій. Використання батареї дійсно залежить від того, які програми і як вони працюють.
 • Скористайтеся налаштуваннями «Економія енергії» в меню вашого ноутбука. Параметр «Максимальна продуктивність» призводить до посиленого використання харчування.
 • Регулюйте яскравість екрану, не користуйтеся без потреби занадто високою яскравістю.
 • Вимикайте Wi-Fi, якщо не використовуєте його.
 • Уникайте використання MacBook в екстремальних температурних умовах. Оптимальні значення від 10 до 35 градусів за Цельсієм.
 • Завжди намагайтеся тримати акумулятор зарядженим наполовину. Якщо ви будете зберігати його повністю розрядженим, це може привести до втрати здатності тримати заряд. Зберігання повністю зарядженим може привести до втрати ємності. Якщо ви не користуєтеся їм більше 6 місяців, Підзарядіть до 50% і повторюйте це кожні півроку. Умови зберігання повинні бути з невисокою вологістю і температурою не вище 32 градусів за Цельсієм.

MacBook яскравість екрану

Рівень яскравості екрану безпосередньо впливає на витрату заряду

Такі прості рекомендації, як подивитися стан своєї батареї MacBook і зберегти її термін служби протягом заявленого виробником кількості циклів зарядки.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector