IP-телефон: підключення, настройка

Сучасне суспільство все частіше відмовляється від послуг телефонних компаній, адже такий вид зв’язку відрізняється дорожнечею розмов, особливо міжміських. Прихильники традиційного телефонного спілкування залишилися хіба що в районах, які не розпещених цивілізацією. З розвитком інтернет-послуг телефонні лінії втратили свою актуальність, а на заміну їм прийшли більш практичні способи спілкування і обміну даними. Ви можете здійснювати дзвінки незалежно від свого місцезнаходження, якщо на вашому пристрої є вбудований приймач Wi-Fi хвиль. Потрібно тільки знайти і підключитися до джерела Wi-Fi для здійснення дзвінка. Можливість використовувати зв’язок за допомогою інтернету без додаткових витрат надається будь-якому власникові відповідного пристрою.

Підключення і настройка IP-телефону

IP-телефонія — порівняно молодий вид зв’язку, стрімко зростаюча популярність якого зумовлена ​​комфортом поряд з дешевизною. Навіть якщо у вашому місті немає провайдер IP-телефонії, у вас є можливість підключити IP-телефон і користуватися зв’язком через інтернет. В цьому випадку вам потрібен доступ до мережі будь-яким способом, будь то локальне з’єднання, за допомогою модему або Wi-Fi-роутера, і ніяких додаткових під’єднань телефонних проводів більше не потрібно.

Види IP-телефонів

IP-телефон може бути програмним або апаратним. У будь-якому з обраних варіантів не має значення, яким чином здійснено саме підключення до мережі.

  • Програмний IP-телефон являє собою додаток, встановлений на комп’ютер, як, наприклад, всім відомий Skype. Для здійснення дзвінків необхідно мати гарнітуру, наявність доступу до інтернету, а комп’ютер і програма обов’язково повинні бути запущені.
  • Апаратний IP-телефон зовнішнім виглядом схожий зі звичайним, оснащений трубкою. Якщо ви придбали телефон з вбудованим приймачем Wi-Fi, то включення комп’ютера для користування зв’язком не потрібно. ПК буде необхідний тільки для того, щоб налаштувати IP-телефон. Деякі моделі можна налаштовувати навіть без комп’ютера.

Підключення до IP-телефонії

Будь-який з способів підключення ви можете вибрати виходячи зі своїх фінансових можливостей і вимог, що пред’являються до такого засобу зв’язку. Мінімум витрат буде потрібно для використання програмного підключення, оскільки покупка спеціального апарата не потрібно, якщо в наявність вже є пристрої, що підтримують такий формат зв’язку.

Програмне підключення при наявності гарнітури

У разі підключення програмним способом ви просто завантажуєте і встановлюєте на комп’ютер або інший пристрій обраної програми, яке підтримує зв’язок по протоколу IP. Здебільшого такі програми безкоштовні і знаходяться у вільному доступі, а їх установка не займає багато часу. Вам необхідно створити обліковий запис для обраної програми, внести необхідні дані, при установці потрібні для роботи параметри ставляться за замовчуванням, в подальшому ви можете вносити свої корективи в налаштування. Для здійснення дзвінків і відеозвернень необхідна наявність гарнітури, зовнішньої або вбудованої в пристрій. Крім комп’ютерів і ноутбуків, можна використовувати також планшети або мобільні телефони. Сучасні пристрої, що володіють приймачем Wi-Fi, мають можливість використовувати такі програми для дзвінків.

Ви можете здійснювати дзвінки, включивши IP-телефон в порт USB вашого комп’ютера. Звичайно, попередньо його необхідно налаштувати. Інструкція для кожної моделі буде своя, вона завжди додається. Необхідні дані настройки мережі, які потрібно ввести, ви можете отримати у свого провайдера. Як і будь-який цей зовнiшнiй пристрiй, система повинна його виявити. Синхронізувати роботу обох пристроїв допоможуть драйвери, які підходять для вашого телефону, зазвичай вони йдуть в комплекті.

Варіанти зовнішнього вигляду такого USB-телефону:

  • мобільний телефон з USB шнуром;
  • стаціонарний телефон;
  • бездротовий радіотелефон.

Бездротовий радіотелефон Panasonic

Бездротовий радіотелефон Panasonic

При підключенні такого телефону на комп’ютері необхідний запуск програм, з яких зв’язок по IP-протоколу. Для програми попередньо повинна бути проведена настройка коректної роботи. Деякі виробники програмного забезпечення пропонують до продажу налаштовані під конкретний додаток пристрої, як, наприклад, провідні Skype-трубки, але налаштувати синхронізацію з програмою можна на будь-який телефон, тоді для здійснення дзвінків буде неважливо, включений ваш комп’ютер чи ні. Стаціонарні та радіотелефони можуть з успіхом використовуватися вдома або для офісу. Дуже зручно підключення USB-трубок, коли користувач часто знаходиться в дорозі і підключається до мережі за допомогою Wi-Fi.

SIP-адаптер

Недорогий і практичний спосіб підключення за допомогою адаптера здійснюється за наявності Wi-Fi-роутера, як самостійного пристрою, або ж вбудованого безпосередньо в сам адаптер. До маршрутизатора за допомогою USB-портів підключається і комп’ютер, і адаптер. Мережевий кабель повинен бути приєднаний до роутера незалежно від того, вбудований він чи ні. IP-телефон необхідно підключити до адаптера, а в меню налаштувати тоновий режим набору номера. Таким чином, необхідність включення комп’ютера в цьому варіанті підключення немає. Різні SIP-адаптери можуть підтримувати від одного до декількох акаунтів одночасно.

SIP-адаптер для телефону

SIP-адаптер для телефону

SIP-апарати

Це найкомфортніший, але і, відповідно, дорогий спосіб підключення. Різноманітність модельного ряду апаратів дуже велике. IP-телефон може бути оснащений Wi-Fi-приймачем, екраном для відеозв’язку, вбудованим роутером. Деякі моделі мають можливість підключення до декількох SIP-серверів, тоді можна здійснювати і приймати виклики, вибравши найбільш вподобаний. У разі коли IP-телефон вже оснащений роутером, то мережевий кабель під’єднується до нього, а комп’ютер до телефону. Коли ви підключите інтернет до телефону, для його роботи ні ПК, ні ноутбук не знадобиться.

SIP-телефон Yealink VP-530 4-line

SIP-телефон Yealink VP-530 4-line

Налаштування IP-телефонії

Отже, незалежно від того, який апарат ви вибрали і до якого провайдеру підключені, існує загальний принцип настройки, який можна застосувати для будь-якого IP-телефону, більш докладні деталі по налаштуванню функціоналу певної моделі ви знайдете в інструкції, що йде в комплекті з пристроєм.

Перед покупкою апарату дізнайтеся у вашого провайдера, яке обладнання буде найбільш сумісно з його мережею. Можливо, в продажу у оператора вже є налаштовані адаптери або апарати, тоді підключити пристрій самостійно не складе труднощів.

Коли ви підключите всі необхідні дроти безпосередньо від телефону до комп’ютера або до адаптера, включіть в джерело живлення пристрій і почекайте завантаження. Підніміть слухавку і зачекайте, поки не з’явиться звуковий сигнал. IP-телефон, оснащений Wi-Fi-трубкою або роутером (або якщо підключення здійснено безпосередньо до нього), може працювати без участі комп’ютера.

Наявність IP-телефону передбачає можливість завжди бути на зв’язку, в разі необхідності в меню можна налаштувати переадресацію викликів. Використовуваний в IP-телефонії протокол зв’язку шляхом перетворення сигналу дозволяє спілкуватися з різними абонентами. Ви можете здійснювати дзвінки на мобільні, стаціонарні телефони хоч на інший кінець світу, при цьому витрати за користування зв’язком мінімальні.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector