Чому комп’ютер перезавантажується сам по собі і як це виправити

причини проблеми

Дорогі друзі, якщо комп’ютер перезавантажується сам по собі постійно або з якою-небудь періодичністю, то вже є явний привід для занепокоєння. Звичайно, таке нестандартну поведінку пристрою може говорити вам про те, що є деякі проблеми в роботі обладнання. Існує величезна кількість причин виникнення такої неполадки.

Проблеми з проводами

 • Для початку варто відняти з можливих варіантів проблеми з розеткою. Для цього підключіть свій пристрій до іншого джерела живлення. Наприклад, ви можете приєднати свій комп’ютер до іншої розетки.

Проблеми з апаратною частиною

 • Звичайно ж, перевірку та діагностику апаратної частини комп’ютера або ноутбука не рекомендується робити самостійно. Своїми діями ви легко можете пошкодити внутрішні компоненти пристрою. Найкраще віднести його в сервісний центр на перевірку. Якщо ж ви вірите в свої сили, то можете спробувати зробити це самі.

Сервісний центр

Сервісний центр

 • Перевірте з’єднання всіх елементів: нічого не повинно стирчати. Наприклад, якщо блок оперативної пам’яті бовтається (тобто не вставлений до кінця), то не дивно, що комп’ютер перезавантажується сам по собі під час роботи або при включенні.
 • Варто звернути увагу і на систему охолодження пристрою. На стаціонарному комп’ютері найчастіше використовується вентилятор. Якщо на ньому скупчилася велика кількість пилу, то почистіть його. При використанні ноутбука замініть термопасту.

Заміна термопасти ноутбука

Заміна термопасти ноутбука

 • Додатково перевірте комп’ютер на перегрів за допомогою відомої утиліти AIDA Якщо вона показує, що температура будь-яких елементів досягає пікових значень, то ці проблеми теж потрібно, відповідно, усунути.
 • Обов’язково подивіться конденсатори на материнській платі: вони не повинні бути роздутими. Якщо є такими, то проведіть заміну. В принципі будь-який з елементів можна перевірити почергової заміною на новий. Сервісні центри хороші тим, що у них в наявності є все такі комплектуючі. Так як вдома найчастіше цього немає, то і діагностувати проблему набагато складніше.

програмні неполадки

 • Якщо комп’ютер перезавантажується під час роботи певної гри, програми або утиліти, то цілком логічно, що саме вона і є джерелом проблеми. Не дивно, що вам доведеться видалити її і спробувати встановити іншу версію продукту. Можливо, є неполадки з сумісністю програмного забезпечення і операційної системи вашого пристрою.
 • Перевірте пристрій на наявність вірусів і шкідливих кодів за допомогою спеціальної антивірусної програми. Якщо вони є, то обов’язково очистіть їх.

антивірусні програми

антивірусні програми

 • Можете спробувати виконати чистий запуск операційної системи Windows: вимкніть усі служби, крім системних, в настройках запуску, а також приберіть всі програми з автозавантаження. Для цього натисніть комбінацію клавіш Win і R на клавіатурі. У вікні введіть msconfig і натисніть Enter. У вкладці «Служби» ви повинні відключити всі, крім системних, а в «Автозавантаженні» прибрати утиліти.
 • І також необхідно буде провести діагностику файлів системи. Для цього: запускаємо командний рядок від імені адміністратора, потім вводимо в консолі sfc / scannow і натискаємо на кнопку Enter.
 • Якщо нічого з цього не допомогло, то можете спробувати перевстановити Windows. Зверніть увагу, що це може допомогти тільки в тому випадку, якщо неполадки є всередині самої системи. Якщо у вас проблема з одним з комплектуючих пристрої (наприклад, зламалася відеокарта або материнська плата), то проводити переустановку немає сенсу.

висновок

Шановні читачі, сьогодні ми з вами спробували відповісти на питання: «Чому комп’ютер перезавантажується сам по собі постійно, при включенні або під час роботи?» А також ми постаралися вирішити цю задачу своїми силами. Якщо ви в чому-небудь сумніваєтеся, то ви завжди можете звернутися до спеціалізованого сервісного центру або викликати майстра по ремонту обладнання. Всі дії ви робите на свій страх і ризик. Але ми сподіваємося, що у вас все вийшло і вам вдалося вирішити проблему з постійною перезавантаженням. Розкажіть в коментарях, що саме заважало вашій коректній роботі на комп’ютері або ноутбуці, і як ви з цим впоралися.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector