Чи не працює динамік на телефоні — що робити?

При виборі смартфона ми насамперед звертаємо увагу на те, як пристрій відтворює музику. Оцінюємо різні частоти звуку, чистоту, а також його гучність. Але якщо довгий час неправильно використовувати пристрій, воно може вийти з ладу, в незалежності від якості його збірки, виробника та інших характеристик. У цій статті ви дізнаєтеся, що робити, якщо з якої-небудь причини не працюють динаміки на вашому мобільному телефоні.

Що робити, якщо музика на телефоні не грає через динамік, а тільки через стороннє пристрій

Не секрет, що на телефонах Android часто зустрічається проблема, коли не працює динамік. Особливо у користувачів, які дбайливо ставляться до мобільного пристрою. І не піддають його тривалого відтворення улюблених композицій на всю доступну гучність. Якщо ваш мобільний пристрій раптово перестало відтворювати звуки через загальний динамік, це може означати, що він вийшов з ладу. Але перш, ніж припускати, потрібно провести кілька перевірок. Які допоможуть встановити причину відсутності звуку.

Перевірте налаштування гучності.

налаштування гучності
Перевірте налаштування гучності

Можливо ви самі раніше включили режим «Без звуку», щоб ваш знайомий не діставав дзвінками. І забули про це. Спробуйте відрегулювати звук «качелькой».

Аудіо Контроль
Регулювання звуку качелькой

Цей режим також можна активувати / деактивувати, якщо затиснути і утримувати кнопку живлення. На екрані з’явиться кілька звукових режимів: «Звичайний», «Вібро» і «Без звуку».

Виберіть відповідний режим
Виберіть відповідний режим звуку

Виберіть «Звичайний», щоб звуки знову працювали в смартфоні.

Перевірте також порт для підключення навушників. Він може містити сміття та інші предмети, в тому числі які можуть бути хорошим провідником. Контакти порту можуть бути замкнуті і блокувати вихід звуку на зовнішній динамік. Це ще можна спостерігати в тому випадку, якщо штекер від навушників увіткнути в порт смартфона не до кінця. В цьому випадку відтворений звук не буде працювати ні на зовнішньому динаміці, ні в навушниках.

Читайте також: чому швидко розряджається батарея на телефоні.

У смартфоні не працюють ні динаміки, ні навушники — як виправити

Якщо ви перевірили мобільний пристрій і виявилося, що не працює звук в навушниках і через основний динамік, це може означати, що проблема з’явилася на програмному рівні. У телефоні міг відбутися збій через конфлікт додатків. Або через якогось одного додатки. Щоб спробувати вирішити цю ситуацію більш простим методом, спробуйте видалити останню програму або гру, яка була завантажена з Play Market.

Додатки, через які вийшли з ладу динаміки, можна видалити через головне меню. Утримуючи його іконку кілька секунд і натиснувши на хрестик в кутку. Якщо такі дії не допомогли, виконайте скидання налаштувань до заводських. Це радикальний метод, але інших, на жаль, немає. Скидання дозволить повернути смартфон до стану, в якому він був до того, як потрапив у ваші руки з полиці магазину. Скидання можна зробити через оболонку в налаштуваннях. Але рекомендується робити його через Recovery.

Порядок дій:

 1. Знайте, що після скидання налаштувань всі ваші призначені для користувача файли на смартфоні втечуть. Будуть також вилучені додатки, ігри та все їх налаштування разом з кешем;
 2. Вам потрібно вимкнути свій телефон;
  Вимкніть на смартфоні
  Вимкніть на смартфоні для скидання налаштувань
 3. Далі потрібно утримувати кнопку живлення і збільшення / зменшення гучності. Які з них — потрібно прочитати в вашому керівництві до мобільного пристрою. Або на сайті виробника;
 4. Утримуйте клавіші до тих пір, поки не з’явиться незвичайне меню, що складається з рядків синього і червоного кольорів;
  Меню Recovery
  Меню Recovery в смартфоні
 5. Виберіть пункт «Wipe Data / Factory reset»;
 6. У наступному вікні потрібно вибрати рядок з пунктом «Yes delete all user data». Цей рядок швидше за все в цьому меню буде єдиною. Тому сплутати її буде важко;
  Yes delete all user data
  Виберіть пункт «Yes delete all user data»
 7. Розпочнеться процес очищення пам’яті і відновлення даних.
  Процес очищення даних
  Процес очищення даних і повернення заводських налаштувань

Якщо смартфон знову повернеться після завершення в вікно Recovery, натисніть на пункт «Reset system now» і підтвердіть. Тепер можна перевірити, чи працює динамік на вашому мобільному пристрої.

Це може бути корисно: погано чути співрозмовника по телефону — що робити?

Не працюють навушники на мобільному телефоні

Розглянемо наступний випадок, коли в вашому мобільному пристрої працюють динаміки, але не підключаються навушники. Якщо в області сповіщень відображається значок навушників, але звук через них не виходить, це може означати проблему з самим пристроєм. Щоб в цьому переконатися, спробуйте підключити інші навушники. Якщо вони будуть працювати, значить перші вийшли з ладу.

Значок навушників в області повідомлення
Значок навушників в області повідомлення телефону

Якщо значка немає в області повідомлення на екрані смартфона, тоді перевірте порт, до якого підключаються навушники. Можливо в нього просто щось потрапило. Таке з різними роз’ємами і нішами смартфона часто трапляється. Адже йому доводиться перебувати в різних умовах: ховатися в наших кишенях з іншим мотлохом, припадати пилом в дамських сумочках і подібних місцях. За допомогою зубочистки або голки потрібно витягнути будь-які сторонні суті з порту і почистити його.

У тому випадку, якщо на вашому телефоні перестав працювати навушник або динаміки після потрапляння в воду або сильного удару, швидше за все йому необхідні послуги технічних сервісів. Так як ця проблема швидше за все більш серйозна. І без розбору пристрою і доступу до материнської плати телефону не обійтися.

Немає звуку з динаміків смартфона

Звук в динаміці може бути відсутнім з тієї причини, що ви не можете зробити голосніше через поломки фізичного регулятора гучності. Таке трапляється, коли ми користуємося мобільним телефоном вже тривалий час. Через попадання пилу та іншого роду частинок гойдалка могла вийти з ладу. Або засмітитися контакти, які вона натискає. Виправити це можна самостійно. Спробуйте розібрати корпус і дістатися до регулятора. А також почистити його контакти. У разі поломки гойдалки необхідно звернутися в сервіс для її заміни.

А поки що ви можете регулювати гучність віртуальними кнопками. Потрапити в налаштування гучності можна різними способами. Самий просто — це опустити системну шторку в Android і iOS, і відрегулювати гучність меню.

Якщо у вашій моделі на ній немає регулятора гучності:

 1. Відкрийте настройки і ти тут пункт «Звук» або «Звукові профілі»;
 2. І виберіть ваш поточний профіль;
  Виберіть звуковий профіль
  Виберіть звуковий профіль в телефоні
 3. У ньому ви зможете знайти регулятора, який дозволить збільшити або зменшити звук.
  Налаштуйте звук
  Налаштуйте звук за допомогою віртуальних регуляторів

В налаштуваннях кожного окремого додатка можна теж регулювати рівень звуку. Якщо запустити його, то настройки можна викликати лівої сенсорної або фізичної кнопкою на мобільному пристрої.

Це може бути корисним: Як записати телефонну розмову на Honor.

Інші проблеми з відтворенням музики з телефону

Гучність може бути відсутнім в будь-якому окремому додатку. В цьому випадку необхідно відкрити настройки програми або гри і налаштувати відповідний рівень гучності. Зустрічаються незвичайні проблеми зі звуком. Наприклад, динаміки ніби-б видають звуки, але з хрипом і домішками деренчливих звуків. При включенні музики звуки перемішуються. Такі аномалії в домашніх умовах важко виправити. І все ж спробуйте це зробити. Перезавантажте смартфон і по можливості слід вийняти акумулятор.

Залиште пристрій в такому стані на кілька хвилин, а потім знову зберіть його. Зустрічаються рекомендації на рівні «просто постукайте по корпусу пристрою». Але не варто цього робити. Питання стосовно пристрою, які вирішуються таким способом насправді не є довгостроковими. Якщо вам вдалося постукуванням змістити якийсь об’єкт з контактів усередині смартфона, немає гарантій, що цей струмопровідний елемент не замкне більш важливі контакти. І тоді на телефоні можуть не тільки не працювати динаміки, але і більш важливі модулі. Вирішити що робити в такому випадку зможе тільки фахівець.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector