Чекали обіцяного три роки. Сторонні клавіатури для iPhone так і не працюють

З дня початку продажів iPhone X довелося взяти паузу у відносинах зі сторонніми клавіатурами. Ми на час розбіглися, але я обіцяв повернутися. Справа в тому, що розробникам потрібно було оптимізувати свої продукти для нового інтерфейсу, інакше при запуску клавіатури в самому низу екрану було порожнє напівпрозоре місце з проглядає інтерфейсом запущеного додатку. Це жесть.

Fleksy

Ніяке поліпшення користувацького досвіду здається мені неможливим, коли додаткові можливості змушують жертвувати естетикою. Так, я звик до перемикання мови свайпом по пропуску, автопідстановки всяких безглуздих слів, яким від мене навчилася стороння клавіатура, а у випадку з Fleksy — ще і шикарною можливості видаляти слова або символи розчерком справа наліво.

Днями в Test Flight прилетіла нова збірка клавіатури SwiftKey від Microsoft. У списку змін вказано поява спеціальної теми для iPhone X, так що я вирішив закінчити інтрижку зі стандартною клавіатурою iOS і повернутися до сторонньої. Відчуття — повний відстій. Коли ти постійно користуєшся тим, що погано працює, до цього звикаєш і не відчуваєш себе ущемленим. Але варто спробувати щось трохи краще — повертатися дуже важко. Ефект приблизно такий же, як якщо весь час купувати смартфони до 20 000 рублів, потім на пару тижнів перейти на флагман типу iPhone X або Galaxy Note 8 і повернутися назад.

SwiftKey

Компанія Apple анонсувала підтримку альтернативних клавіатур ще влітку 2014 на конференції WWDC. У вересні того ж року вийшло оновлення iOS і в App Store з’явилися продукти сторонніх розробників. Вся ця затія здавалася дуже перспективною, але мобільна операційна система так і не навчилася нормально працювати з новими клавіатурами. Що найгірше — ситуація не змінилася за три роки і три нових релізу iOS. Головна проблема в тому, що повністю відключити стандартну клавіатуру можна, в цілях безпеки перемикання на неї автоматично відбувається при введенні чутливої ​​інформації. Наприклад, в Instagram ви пишете логін на сторонньої, а пароль — на стандартній клавіатурі і ніяк інакше. Через цю чехарду раз у раз трапляються збої і по абсолютно невідомих причин стороння клавіатура може «відвалюватися».

Приємного мало, коли ви починаєте писати пропозицію на одній клавіатурі, а закінчити його ризикуєте на інший, причому з купою помилок через іншого розташування кнопок і тому що стандартна завжди вилазить з відключеною автозаміні. Щоб повернути сторонню клавіатуру доводиться примусово закрити програму і запустити заново, або вийти на домашній екран і відкрити пошук Spotlight або будь-яке інше додаток з полем введення тексту. Якщо подивитися відгуки до сторонніх клавіатур в App Store — скарги на це раз у раз з’являються у користувачів різних продуктів, а вирішення проблеми як і раніше немає.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector