Android Security 101: Як захистити програми та уникнути шкідливого програмного забезпечення

Завдяки тому, як працює Google Play, Android має проблему з «поганою програмою».

Для користувачів, які надають захист, у Android є кілька інструментів.

Порада 1: Не використовуйте Google Play Protect

Після багатьох проблем зі зловмисними програмами, що перейшли в магазин Google Play, Google представила Google Bouncer як спосіб вирішення цієї проблеми.

Роблячи ті самі завдання, що і кожна програма виконувала окремо, Play Protect — це спосіб показати розробникам і споживачам, що вони серйозно ставляться до безпеки.

AV Test Антивірусне програмне забезпечення для Android (вересень 2017).

У порівнянні з середнім показником у галузі — 95,7%, програма Play Protect — неефективна антивірусна програма.

Хоча ми не рекомендуємо вимикати цю функцію (оскільки вона вже вбудована, а корисні функції «Знайти моє пристрій»), ми рекомендуємо завантажити іншу антивірусну програму для завершення сканування шкідливих програм.

  • Установіть AVL Anti-Virus безкоштовно з магазину Google Play

Анти-AVL перевершують середній показник у галузі виявлення та виявлення в реальному часі протягом чотирьох тижнів, при цьому 100% виявляються в обох категоріях.

Після встановлення програми рекомендується сканувати «тільки програму», щоб переконатися, що на вашому пристрої вже не встановлено зловмисне додаток.

(1) AVL виконує попереднє сканування, (2) меню налаштувань AVL.

Порада 2: Перегляньте дозволи програми

Починаючи з версії 6.0 Marshmallow, Android використовує систему дозволів додатків для обмеження доступу до деяких функцій смартфона.

Тим не менш, ці програми не надають ці дозволи за замовчуванням, тому ви, як правило, побачите ряд запитів дозволів при першому відкритті програми або при першому спробі використання функції, яка вимагає одного з цих дозволів.

Додаток для редагування фотографій Snapseed для отримання дозволу на доступ до файлів, збережених у телефоні.

На жаль, не кожна програма використовує цю нову систему, а замість цього вимагатиме ліцензійних ліцензій під час встановлення програми.

Початковий запит дозволу на партію можна легко інтерпретувати як підтвердження, запитуючи, чи ви впевнені, що хочете встановити програму — якщо торкнутися «Дозволити», програма тепер має дозвіл

Приклад програми, яка не використовує нову систему дозволів.

Навіть якщо вони використовують нову систему, багато додатків вимагають дозволів, які не потрібно виконувати.

Щоб переглянути дозволи програми, відкрийте меню налаштувань, вибравши піктограму шестерні у вікні швидких налаштувань або вибравши піктограму «Налаштування» у вікні програми.

Якщо нічого не відображається (як у випадку з пристроями LG UX), у меню налаштувань виберіть «Програми» та виберіть три вертикальні точки.

У разі використання шкіри LG UX доступ до меню дозволів вимагає додаткових кроків.

Далі ви побачите список усіх дозволів, дозволених для програми, і кількість додатків, які наразі мають доступ до цієї функції смартфона.

Рекомендованою стратегією є принцип найменших привілеїв.

Приклад цього можна знайти в офіційному додатку Foot Locker.

Скасувати дозволи календаря з програми Foot Locker.

Зводячи до мінімуму доступ до програм, ви захищаєте себе від компаній, які отримують непотрібну кількість інформації про вас.

Якщо це не старе додаток, що не використовує нову систему дозволів, вам не доведеться турбуватися про те, що програма видаляється під час видалення дозволів.

Порада 3: Вимкніть невідомі джерела

Незважаючи на проблему магазину Play, де знайдені атаковані програми, Play Store є найбезпечнішим місцем для завантаження додатків Android.

Android контролює можливість встановлення програм сторонніх виробників за допомогою параметра, відомого як «Невідомі джерела» — якщо ви увімкнете цю опцію, ви зможете встановлювати програми, відмінні від Play Store.

Щоб вимкнути «Невідомі джерела», перейдіть до меню «Налаштування» та виберіть «Безпека». «Це меню може бути пов’язане з іншими опціями, такими як» Блокування екрана і безпека «або» Конфіденційність і безпека «, але

Деякі скіни Android містять пакет безпеки з іншими опціями

Порада 4: Подбайте про дрібниці

Є кілька дрібних речей, які можна зробити, щоб збільшити шанси не заразитися шкідливим програмним забезпеченням або випадково встановити зловмисне додаток. Система -> Оновлення системи.

На жаль, цей крок не завжди знаходиться під нашим контролем, тому що практично жоден виробник не робить щомісячних виправлень безпеки для Android.

Як правило, оновлення мікропрограми містять не тільки останні виправлення безпеки, але й виправлення помилок.

Тепер, коли ви знаєте, що шкідливі програми заражені в магазині Play, зробіть дослідження перед встановленням програми.

Уникайте мало відомих додатків, які надають занадто багато функціональних можливостей.

Нарешті, якщо можливо, використовуйте VPN.

VPN, наприклад NordVPN, захищатиме дані між пристроєм і серверами додатків

Дотримуючись цих порад, ви можете зменшити шанси на завантаження шкідливої ​​програми.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector