Управління бізнесом (компанією) Методи і способи

бізнес управління
Кожен, хто володіє або володів якимось бізнесом, розуміє, що ефективність будь-якої справи багато в чому залежить від того, хто і як управляє його основними процесами. І величезна кількість часу йде на абсолютно однакові і монотонні завдання. Тому правильно побудова і координування діяльності кожного підлеглого може збільшити ефективність бізнесу в рази.

Але все ж зараз, велика кількість роботи можна автоматизувати, а фахівця запрошувати раз на місяць для відомості звітності.

І на даний момент таким прийомом користуються багато компаній, а за допомогою різних програмних комплексів таких як автоматизація ресторанів, кафе — http://expertsolution.com.ua/automation-of-restaurants-cafes-bars, різних систем обліку від компанії Expert Solution всі рутинну роботу за доходами, видатками, надання знижок постійним клієнтам і інші методи просування компанії можна перекласти на програму. Тим самим виключивши можливість помилки менеджера (бухгалтера, комірника). Хоча це і не єдина проблема власника бізнесу. І для того щоб розібратися з тим як можна вдосконалити управління своєї компанії слід розібратися з існуючими методами управління.

Методи управління поділяються на:

Матеріальні. В цьому випадку, управлінці роблять акцент на матеріальну складову. Компанія прагне мотивувати персонал за допомогою збільшення заробітної плати, надання премій, соціального пакета, призів і так далі.

Нематеріальні. Тут керівництво перевагу нематеріальним способам мотивації. Нематеріальні способи управління діляться, в свою чергу, на командні і методи психологічного впливу.

Командний метод базується на владу і авторитет. Головну роль тут відіграє сувора ієрархія, накази, вказівки, суворе дотримання регламентів і норм, беззаперечне підпорядкування. Як правило, застосовуються подібні методи в військових структурах, державному управлінні.

Сутність психологічного методу полягає в аналізі людської природи і використання її в цілях мотивації. Тобто, керівництво прагне керувати співробітниками, з огляду на їх особистісні та фізичні особливості (погляди на життя, світогляд, здоров’я і так далі). Прикладами управління можуть служити: нагородження почесною грамотою, проведення психологічних тренінгів підтримки і так далі.

В умовах сучасного бізнесу використовувати ці методи окремо не доцільно. Системний підхід важливий фактор ефективності управління. Однак, навіть при сукупному використанні даних методів управління не можна говорити про їхню повну ефективності. Оскільки ринкове середовище розвивається, розвивається людина, науково-технічний прогрес, необхідно вдосконалювати і методи управління.

Психологічні методи можна удосконалювати наступним чином:

  • Формування відділів психологічної підтримки на підприємстві
  • Введення в корпоративну культуру «Днів етикету»

Командні методи:

  • Підвищення кваліфікації працівників
  • Проведення обов’язкових аудиторських перевірок
  • атестація керівників
  • Контроль за динамікою показників ефективності

Матеріальні методи:

  • Удосконалення системи оцінки економічних результатів
  • Удосконалення методів пошуку інвестицій
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector