Технологія Wi-Fi. Маршрутизатор, точка доступу. Що потрібно знати? —

wi-fi logo
Технологія Wi-Fi з’явилася в 1985 році на основі поширення спектра. До цього за даним принципом працювали і інші пристрої, наприклад, мікрохвильові печі. Дана технологія запобігає можливість перехоплення сигналу і це може перешкоджати.

Більшість людей, що використовують технологію Wi-Fi в повсякденному житті, не мають ні найменшого уявлення про поняття роботи даної технології. Причиною відсутності розуміння терміна полягає в неправильному його тлумаченні з боку постачальників. Багато людей вважають, що Wi-Fi — це і є інтернет сам по собі. Але вірним тлумаченням є те, що даний знак символізує про можливість роботи з бездротовими пристроями.

Для того, щоб не плутатися в термінології, слід для початку розібратися з самим Wi-Fi обладнанням. До них відносяться «точка доступу» — «Access Point» і багатофункціональна точка доступу або вай-фай роутер — «Wireless Router». Різниця між ними полягає в ПО і режимах роботи. Якщо wifi роутери ми звикли бачити в домашніх умовах, то точки доступу, наприклад, такі як mikrotik sxt lite5 застосовуються для покриття місцевості на великі відстані (до 10 км), де невигідно або неможливо прокласти кабель.

Відмінність точки доступу від роутера?

Тобто, точка доступу Wi-Fi і роутер з підтримкою Wi-fi є пристроєм для отримання доступу до інтернету. Але самого такого девайса недостатньо. Для створення підключення необхідно вибрати інтернет — провайдера і налаштувати підключення. З точкою доступу ви можете підключитися до мережі тільки за допомогою Wifi, а з роутером можна підключиться до мережі і за допомогою кабелю по мережі Ethernet.

Підключення через Wi-Fi в громадських місцях. Найчастіше це кафе, ресторани, територія навчальних закладів, також здійснюється за допомогою потужних точок доступу, тільки антена такої точки має діаграму спрямованості в 360 градусів. Деякі організації шляхом установки мереж Wi-Fi організовують власні локальні мережі, встановлюючи доступ для користувачів між собою, а також доступ до основного сервера.

Як працює Wi-Fi? Для чайників.

Радіомодуль передає і приймає необхідні дані. На персональному комп’ютері або ноутбуці встановлено такий же модуль. За допомогою прийнятого стандарту (802.11) обладнання різних виробників може коректно взаємодіяти між собою. Але для чайників слід зрозуміти, що наявність wifi мережі в будівлі не говорить, про те, що за допомогою неї можна вийти в глобальну мережу.

Висновок.

Замість висновку хотілося сказати, що в даному матеріалі було поверхнево описано про технології мережевого взаємодії пристроїв і не порушені технічні особливості, режими роботи, частоти на яких це все може передаватися. Якщо даний матеріал Вас зацікавив і ви хочете отримати додаткову інформацію про принцип роботи wifi пристроїв, то пишіть про це в коментарях — із задоволенням відповімо на всі Ваші запитання.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector