Заміна термопасти на ноутбуці

Якщо не стежити за технікою, то рано чи пізно вона виходить з ладу, про це відомо кожному. Ноутбук не є винятком: через якийсь час його необхідно чистити, усувати пил і приводити внутрішні компоненти в порядок, інакше пристрій почне перегріватися і гальмувати. Якою має бути правильне чищення ноутбука і заміна термопасти? Розберемося докладніше.

Заміна термопасти на ноутбуці

Разом з планової чищенням проводять профілактику системи охолодження

способи охолодження

Знизити нагрів відеокарти можна декількома методами. Найпопулярнішим вважається придбання спеціальної підставки. За твердженнями експертів, вона не сильно допомагає справі — температура максимально знижується на 2-4 градуси. Інший метод — оновлення прошивки відеокарти (BIOS). Використовувати такий варіант дозволяється тільки фахівцям, адже за відсутності певних знань можна назавжди вивести з ладу відеочіп.

Альтернативою описаним вище способам називають заміну термопасти між радіатором і чіпом. За допомогою спеціальної речовини можна знизити температуру до 11 градусів!

Завдання термопасти — проводити тепло між радіатором і чіпом, компенсуючи нерівності обох поверхонь.

Підготовка до заміни

Щоб замінити термопасту правильно, вам знадобляться такі матеріали:

  • канцелярський ніж;
  • термопаста. Можна придбати КПТ-8, вона вважається найдешевшою. Вагомою різниці у виборі бренду тут немає, якість особливо не змінюється. Купити термопасту можна практично в будь-якому комп’ютерному магазині;
  • туалетний папір або серветки. Процесор і чіп потрібно буде очистити. Крім того, серветками можна буде протерти руки.

Набір інструментів для проведення робіт

етапи виконання

Перший крок — розкрутити і зняти задню кришку пристрою. Важливо розуміти, що при цьому ви втратите гарантію на ноутбук. Вимкніть прилад від електромережі, витягніть батарею та розкрутіть болти. Постарайтеся не втратити болтики, щоб після проведення процедури повернути все на місце.

Знявши кришку, ви побачите все «нутрощі» ноутбука. Найбільше нас цікавить відеокарта. Розробники в більшості випадків прикручують її на 4 болта, притискаючи до радіатора. Розкрутіть болти, обережно витягніть цей компонент з роз’єму.

Система охолодження лептопа

На наступному етапі необхідно очистити чіп і радіатор від старої термопасти. Досвідчені користувачі говорять, що при неправильному нанесенні термопасти можна домогтися зворотного ефекту. Як бачимо, тут не той випадок, коли кашу медом не зіпсуєш. Наносити засіб необхідно на заздалегідь очищену, знежирену поверхню (скористайтеся канцелярським ножем для зняття старого матеріалу).

Зняття старого матеріалу

Якщо хочете виконати все грамотно, не перестарайтеся з кількістю термопасти. Для нанесення можна скористатися будь-яким підручним засобом. У магазинах комп’ютерних комплектуючих можуть запропонувати спеціальну лопатку, але на практиці можна впоратися і за допомогою пальця. Виріб наносять виключно на чіп, при цьому шар повинен бути достатньо тонким. Розтирати по поверхні бажано рівномірно, не виходити за краї цього елемента.

Нанесення термопасти на елементи

Щоб запобігти перегріву пристроїв, бажано позбутися від пилу, накопиченої за час використання всередині. Акуратно пройдіться щіткою по деталях ноутбука для усунення пилу. Саме вона є головним ворогом техніки: забиваючись в щілини і кути, вона заважає крутитися кулерам і охолоджувати прилад.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector