Відмінності «товстого» і «тонкого» клієнтів в 1С

Вихід версій 8.2 та 8.3 програми 1С: Підприємство ознаменував собою серйозний стрибок у розвитку архітектури системи. Крім іншого, це проявилося в можливості вибору типу клієнта. Розглянемо відмінності «товстого» і «тонкого» клієнтів в 1С.

Відмінності між типами client-server

Відмінності у відображенні даних полягають у вигляді системи client-server.

архітектура програми

Система в 1С побудована на клієнт-серверної основі. Під терміном client прийнято розуміти набір споживчих додатків, орієнтованих на користувача. Поняттям сервер називають службову частину в 1С, яка прихована і незалежна від користувача. Система client-server може представлятися різними типами. Таким чином, «товстий» і «тонкий» — це різні види системи client-server. Настала черга розглянути їх відмінності.

Знайомтеся — товстий клієнт

Що таке «товстий»? — Це звичайний вигляд програми, з яким ми працювали в 1С ще з часів 7.7. В 1С 8.0 і 8.1 він так і зберігся. Характеризується тим, що і сам сервер, і обробка інформації, тимчасові файли, кеш — все це знаходиться на комп’ютері користувача. Цим досягається його повна функціональність і незалежність від інтернету.

А товстим він називається тому, що для обробки цих потужних процесів потрібні потужні канали даних — товсті (мається на увазі пропускна здатність). А обмін в них йде по протоколу TCP / IP. До появи 8.2 він був єдиним типом для роботи одінескі. Для нього характерні складність в установці і висока вартість.

Робота взаємодії client-server

ВАЖЛИВО. Розробка прикладних рішень в конфігураторі доступна тільки з цього клієнта.

Виділяємо тонкого клієнта

В 1С тонкий клієнт з’явився з версією 8.2. Робота в цьому режимі називається керованим додатком. На практиці це проявляється в тому, що всі процеси обробки інформації, дані, тимчасові файли, виконання запитів, кеш — все це знаходиться вже на віддаленому сервері, доступ до якого практично обмежений. А на монітор користувача виводиться відображення результату (готових даних).

Відображення готових даних

Прикладом цього може служити робота з якимось веб-додатком. При використанні такого клієнта не потрібно збільшених ресурсів системи і каналів обміну — ці канали вже тонкі (призначені для меншого потоку). Установка дистрибутива проста і не займає багато місця. З одного боку, дозволяючи працювати з 1С через інтернет, з іншого боку, підтримує тільки призначений для користувача режим, позбавляючи користування конфігуратором.

Тепер ви знаєте, в чому полягають відмінності товстого і тонкого клієнта 1С і зможете вибрати оптимальний варіант різновиди client-сервера для свого підприємства.

Залишайте коментарі та діліться своїм досвідом.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector