Як виправити помилку 4013 в iTunes

Власники пристроїв Apple застосовують програму iTunes не тільки з метою перегляду та завантаження медіа контенту. Багатофункціональний сервіс надає також можливість поновлення і відновлення прошивки айфонів 4s, 5, 5s, 6 та інших пристроїв, що працюють на ОС iOS. На жаль, процедури, що проводяться в Айтюнс, не завжди проходять гладко, і користувачі стикаються зі всілякими проблемами у вигляді збоїв, на які багата програма. Помилка під кодом 4013 в iTunes, що виникає при оновленні або відновленні iPhone 4s, 5, 5s, 6 з різних причин, може бути викликана програмними неполадками або бути результатом апаратних несправностей. Поява повідомлення про даний збої означає, що з незрозумілих причин зв’язок пристрою з комп’ютером була порушена. У кращому випадку помилка 4013 iTunes носить програмний характер, тоді вирішити проблему, дотримуючись порад щодо усунення неполадки, під силу будь-якому користувачеві.

Як виправити помилку 4013 в iTunes

Порядок виправлення помилки 4013 в iTunes.

Методи боротьби з помилкою 4013 в iTunes

Розглянемо, як можна самостійно виправити помилку програмними способами. Насамперед необхідно перевірити стабільність інтернет підключення, оскільки збій може з’явитися і з цієї причини. Далі слід спробувати виключити як всі системні проблеми з’єднання, так і механічні. При небажаному розкладі може знадобитися ремонт апаратної частини.

Спосіб 1. Перезавантаження пристроїв

Найпростішим методом виправлення системного збою є перезавантаження пристроїв. При цьому комп’ютер перезавантажується стандартним чином, а ось для iPhone та інших девайсів на базі iOS необхідно виконати примусову перезавантаження.

Спосіб 2. Використання іншого кабелю і порту USB

Відновити підключення можна за допомогою іншого роз’єму USB. Часто проблема полягає саме в використовуваному порте комп’ютера. Спробуйте підключитися до гнізда на задній стінці системного блоку, якщо у вас ПК. Коли мова йде про ноутбук, слід просто перемкнути кабель в будь-який інший порт, крім 3.0, що відрізняється від інших синім кольором. Підключення повинно виконуватися безпосередньо без застосування додаткових пристроїв за допомогою оригінального USB-шнура. Крім того, потрібно перевірити кабель на наявність пошкоджень, перегинів і інших дефектів. У разі виявлення таких, USB-шнур слід замінити новим.

Вибір іншого USB-порту

Спосіб 3. Оновлення iTunes

Давати збій може застаріла версія додатка, тому при появі повідомлення про 4013 помилки iTunes при процедурі поновлення або відновлення iPhone 4s, 5s, 6 та інших «яблук» потрібно перевірити наявність більш свіжих варіантів ПО. Перевірити наявність оновлень можна у відповідному розділі меню Довідка в Айтюнс. Встановивши останню версію, необхідно перезавантажити комп’ютер, після чого можна відновити роботу.

Спосіб 4. Повторна інсталяція iTunes

Якщо оновлення програми до останньої її версії не виявилося ефективним, більш рішучі заходи передбачають повне видалення сервісу разом з усіма компонентами і подальшу установку. Для цих цілей часто використовуються спеціальні програми, повністю деінсталірующіе додатки, виконати процедуру таким способом набагато простіше, ніж вручну. Коли процес видалення слід закачати і встановити останню версію Айтюнс і перезавантажити комп’ютер.

Спосіб 5. Оновлення ОС

Крім оновленої версії iTunes, на комп’ютері має бути присутня також свіжа операційна система. Для перевірки наявних оновлень потрібно перейти до Центру поновлення Windows з «Панелі управління» або «Параметрів», в залежності від версії операційки. Після сканування і установки оновлень компонентів потрібно перезавантажити комп’ютер.

Спосіб 6. Режим DFU

У ряді випадків допомагає виправити ситуацію аварійний режим DFU, який запускається в екстрених випадках. Для виконання процедури необхідно зробити наступне:

  • вимикаємо iPhone;
  • підключаємося до комп’ютера оригінальним кабелем USB;
  • запускаємо iTunes;
  • натискаємо кнопку «Power» і тримаємо її 3 секунди і, не відпускаючи, тиснемо також «Home»;
  • утримуємо кнопки одночасно протягом 10 секунд, після чого відпускаємо кнопку харчування, а «Додому» продовжуємо тримати до тих пір, поки програма не побачить Айфон в режимі DFU.

За виконання цих маніпуляцій з’явиться кнопка «Відновити iPhone», натисканням якої ви запустите відновлення.

режим DFU

Спосіб 7. Виконання процедури на іншому комп’ютері

Як варіант можна використовувати інший комп’ютер для виконання процедури відновлення або поновлення iPhone 4s, 5s, 5, 6. Це допоможе, якщо проблема полягає в настройках або несправності ПК або ноутбука, який застосовувався в попередній раз при невдалій спробі проведення робіт з Айтюнс. Якщо прості і гуманні методи не допомагають, важливо виключити або підтвердити неполадки комп’ютера, щоб рухатися далі в потрібному напрямку. Всі програмні способи ефективні і актуальні тільки за умови, що з апаратною частиною пристрою все в нормі.

Спосіб 8. Охолодження пристрою

Трохи варварський, але, за відгуками користувачів, досить ефективний спосіб виправлення помилки 4013. Нерідко проблема вирішується, якщо Айфон в герметичному пакеті помістити в морозильну камеру на 15 — 20 хвилин. Звичайно, рішення тимчасове, але на момент виконання процедури перепрошивки ефекту повинно вистачити.

Більш адекватним варіантом буде прогріти чіпи паяльною станцією, але ще правильніше — спаяти контакти мікросхем, контролера харчування, оскільки часто при ударі пошкоджується саме пайка, тоді як цілісність інших елементів залишається в нормі. При відсутності відповідних навичок краще не чіпати «начинку» пристрою і довірити справу професіоналам, інакше можливий небажаний результат ситуації для вашого iPhone або iPad.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector