Viber безпеку — на скільки безпечно користуватися

Питання безпеки програми — один з найважливіших при його розробці. Питання збереження конфіденційності в листуванні з використанням месенджера є наріжним для будь-якого розробника месенджерів. Наскільки добре поставлена ​​в Viber безпеку і чи легко скомпрометувати цю програму?

Відповідь на це питання дуже суперечливий. Команда Вайбера, очевидно, ще не змогла досягти необхідного рівня захисту свого застосування, тому згідно з рядом дослідників «секьюрность»Вайбера не надто висока, про що свідчать деякі виявлені вразливості.

Viber Безпека
Viber Безпека

  1. Уразливість при передачі даних.
  2. Уразливість при зберіганні даних.

Viber безпеку і шифровка даних

Зовсім недавно (в 2014 році) в мережі Інтернет з’явилася інформація про те, що в Університеті Нью-Хейвена змогли легко скомпрометувати Вайбер. Було проведено дослідження, яке показало, що ряд даних Вайбер передає незашифрованими.

За допомогою сніффер був здійснено перехоплення інформації, що пересилається з одного смартфона на інший. Як з’ясувалося, такі дані як відео, фото, а також геолокаційні позначки між смартфонами передавалися абсолютно незашифрованими.

У сніффером вони відображалися у власному «первозданному»Вигляді. Дослідження не мало цілей нашкодити самому додатку, але як каже один з його учасників, Ібрагім баггі, люди повинні, по крайней мере, знати про такі речі.

Відомо також, що дослідники змогли зв’язатися з представником Вайбера і повідомити їх фахівців про відкриту уразливості. Через добу дана уразливість була усунена. Даний факт ілюструє не зовсім хороший рівень, на якому знаходиться Viber безпеку.

Однак швидкість реакції служби підтримки Вайбера на виявлену уразливість заслуговує похвали, що говорить про готовність розробників удосконалювати свій месенджер, робити краще його рівень безпеки. Але ж за зручністю використання цією програмою одне з кращих.

Безпека Viber
Безпека Viber

Безпека Viber і зберігання даних

Інший вразливістю Вайбера залишається небезпечне зберігання інформації користувача на серверах компанії. Зберігаються вони там в незахищеному вигляді, що не дуже добре. Адже кожен шахрай, якщо дуже того захоче, зможе проникнути на ці сервера і викрасти цю інформацію. Такий висновок робить компанія UNH.

Потрібно сказати, що не краща ситуація робити і з рядом інших месенджерів. Наприклад, було дослідження месенджера WhatsApp, який також передає геолокаційні дані в незахищеному вигляді. Такі уразливості зовсім прикрашають додатки-месенджери.

Повідомляється також, що розробники Вайбер працюють над удосконаленням свого мессенджера і цілком можливо, що у Вайбера з’явиться парольний доступ, адже модуль авторизації — дуже важливий компонент безлічі додатків. Його відсутність дозволяє легко проникнути в додаток і прочитати переписку.

Безпека Viber
Безпека Viber

Незважаючи на те, що Viber безпеку залишає бажати кращого, це додаток залишається найзручнішим в своєму класі. Рівень зручності Вайбера порівняємо зі Скайпом і випереджає такого конкурента як WhatsApp.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector