В який формат краще форматувати флешку для Андроїд-пристроїв

Карти пам’яті використовуються практично в кожному пристрої на операційній системі Android. І незважаючи на те що в новітніх моделях спостерігається тенденція до поступової відмови від їх використання за рахунок збільшення обсягу внутрішнього накопичувача, вони як і раніше продовжують відстоюватися вельми популярними. Вони займають мінімум місця, дозволяють багаторазово перезаписувати дані, а також мають високу швидкість обміну інформацією.

Як вибирати файлову систему для Android

Вірно підібраний формат при форматуванні флешки підвищить стабільність роботи Android-пристрої.

Час від часу виникає потреба форматувати флешку на вашому пристрої. Причини можуть бути різними — якась несправність, повільна робота, поява помилок запису або читання або ж просто вам потрібно підготувати аксесуар для роботи на новому пристрої. У цей момент у багатьох виникають питання, яка файлова система найбільш кращим чином підійде вашій девайсу. Якщо форматувати картку пам’яті прямо на пристрої, всі параметри підбираються автоматично, то при форматуванні через комп’ютер є чотири формату, які можна вибрати зі списку.

Давайте розберемося, чим вони відрізняються один від одного, і з’ясуємо, який формат карти пам’яті є найбільш підходящим для вашого Android-пристрої, адже від правильного вибору буде залежати стабільність роботи смартфона або планшета.

форматування флешки

Вибір файлової системи

FAT

Найстаріший варіант файлової системи. Сьогодні практично не використовується, так як вже морально застарів. Має безліч обмежень, наприклад, максимальний обсяг носія, який можна використовувати — 2 гігабайти. Сьогодні такі флешки практично ніхто не використовує, так як на них толком нічого не запишеш. Чого говорити, якщо займане деякими іграми простір може досягати 4-5 гігабайт. Тому відразу ж відкидаємо цей варіант. Новітні версії Windows навіть не пропонують його.

FAT32

Вельми популярний в наш час формат файлової системи. Така флешка може використовуватися в безлічі пристроїв, включаючи побутові DVD-програвачі, телевізійні приставки, фотопринтери, фото- і відеокамери, і багато інших. За великим рахунком, на сьогоднішній день це найбільш сумісний формат. Які його технічні особливості?

  • Швидка швидкість запису і читання з носія.
  • Мінімальні вимоги до обсягу оперативної пам’яті.
  • Повна сумісність з усіма існуючими операційними системами і багатьма іншими гаджетами.
  • Максимальний обсяг записуваного файлу — 4 ГБ.
  • Обмеження на кількість папок і містяться в них файлів.

NTFS

Не менш популярний, ніж FAT32, формат, де-факто є стандартом для комп’ютерів, що працює під управлінням операційної системи Windows. Багато розробники рекомендують віддавати перевагу саме йому, так як по ряду показників він перевершує свого конкурента. У чому саме?

  • Краща захищеність даних.
  • Відсутність обмежень на розмір записуваного файлу і кількості файлів в одній папці.
  • Більш висока стабільність роботи диска.
  • Більш високі вимоги до обсягу оперативної пам’яті.
  • У деяких випадках більш низька швидкість передачі даних.

Вибір системи NTFS для форматування

exFAT

Сама сучасний формат, який використовується за умовчанням в більшості нових мобільних гаджетів. За великим рахунком, об’єднує в собі всі кращі сторони FAT32 — високу швидкість роботи, мінімальні вимоги до обладнання, — і NTFS — відсутність обмежень на кількість файлів і кількість збережених даних, а також високу захищеності і надійність. При використанні сучасного смартфона або планшета краще віддати перевагу саме йому.

ExFAT - оптимальна файлова система для смартфона

висновки

Вибираючи між FAT32, exFAT і NTFS, орієнтуйтеся на обсяг і клас вашої флешки, а також рік випуску девайса. Якщо обсяг картки пам’яті — до 4 ГБ, можна спокійно форматувати її в FAT32. Якщо більше — краще exFAT, так як в разі застосування NTFS іноді можуть виникати проблеми несумісності. Якщо ви боїтеся помилитися, форматуйте флешку прямо на девайсі Android. Цій темі присвячена ось ця стаття на нашому сайті. У коментарях пишіть нам про те, який тип файлової системи ви вибираєте при форматуванні флешки для вашого Андроїд-пристрої.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector