У Росії стала жорсткішою блокування сайтів. Як бути?

1 листопада 2017 року Росії вступив в силу закон, що зобов’язує пошукові системи виключати з видачі заблоковані ресурси, а анонімайзери і VPN-сервіси — закривати доступ до заборонених сайтів. За порушення цього закону пошуковим системам загрожує великий штраф, а Анонімайзера блокування на території РФ.

«Яндекс», Google і Bing вже приступили до виконання закону і почали прибирати з пошукової видачі заблоковані Роскомнадзором сайти. «Яндекс» ховає заборонені сторінки не тільки при відвідуванні сайту з російського IP-адреси, а й в тому випадку, якщо користувач з Росії залогінився в свій аккаунт з-за кордону. Обмеження Google менш суворе — тільки по IP-адресою. «Яндекс» і Google — найпопулярніші в Росії пошуковики, тому Роскомнадзор проявляє до них особливу увагу. Bing теж підкорився вимозі закону, хоча в нашій країні у нього дуже мало користувачів. В даний час з видачі зникли не всі заблоковані сайти, але очевидно, що з часом це трапиться.

Більш коректний пошук забезпечує DuckDuckGo. Цей сервіс використовує для російськомовного сегменту інтернету базу «Яндекса», проте заблоковані сайти в ньому не фільтруються.

Для обходу блокування можна використовувати будь-яку іноземну VPN-сервіс. Вони не зобов’язані підкорятися російським законодавством, тому за надання доступу до заборонених в нашій країні сайтам їм нічого не загрожує. Деякі VPN працюють на Android і iOS.

Компресори трафіку в Google Chrome, яндекс.браузер і Opera незабаром будуть марні для обходу блокіровкок. Компанії додадуть в них фільтр, що обмежує доступ до заборонених сайтів. Але ці браузери підтримують установку сторонніх розширень, серед яких є анонімайзери і VPN.

Браузер Tor, призначений для анонімного серфінгу інтернету, поки працює без обмежень. Якщо він буде заблокований в Росії (а це можливо), буде потрібно лише переналаштувати його, додавши «мости». Як це зробити, ви можете почитати на нашому сайті.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector