TP-LINK TD-W8951ND: огляд, настройка і прошивка

TP-LINK TD-W8951ND — це універсальний пристрій для створення локальної домашньої мережі і зв’язку з інтернетом. Воно являє собою модем ADSL, що роздає інтернет на підключені пристрої по LAN-кабелів або по Wi-Fi. Ось його основні характеристики:

  • модем ADSL2 +, що забезпечує швидкісний інтернет від провайдера (звичайно, відповідно до можливостей телефонної мережі);

Огляд роутера TP-LINK TD-W8951ND

Функціональний маршрутизатор для виконання різних завдань у всесвітній павутині

  • чотири LAN-порту 100 Мбіт / с для підключення стаціонарних пристроїв, обладнаних мережними картами;
  • точка бездротового доступу стандарту N, що роздає інтернет на мобільні пристрої з максимальною швидкістю до 150 Мбіт / с;
  • настройка прив’язки віртуальних каналів, виділених для роботи окремих ресурсоємних додатків (ігри, IPTV) до певних портів, щоб уникнути втрат якості;
  • міжмережеві екрани для захисту від атак із зовнішньої мережі.

Як налаштувати маршрутизатор для роботи у Всесвітній павутині

Найбільшим провайдером, що надає послуги за технологією ADSL, залишається Ростелеком, тому саме на його прикладі ми покажемо, як налаштувати модем TP-LINK TD-W8951ND.

Налаштування виконується в такому порядку:

  1. З’єднуємо модем з комп’ютером через LAN-порт і входимо на веб-інтерфейс за адресою 192.168.1.1 під ім’ям admin і з таким же паролем (вказаний пароль краще змінити при першому ж вході — в цілях безпеки подальшої роботи. Це робиться в меню «Maintenance» , пункт «Administration»).

Зміна пароля доступу до налаштувань

  1. Потім ви можете вибрати швидке налаштування (меню «Quick Start») або ж налаштувати з’єднання вручну (меню «Interface Setup»). В обох випадках ви вибираєте підключення PPPoE, тому що саме зазначену технологію в основному експлуатує Ростелеком. Ім’я та пароль для встановлення з’єднання, а також параметри VPI і VCI ви отримуєте від провайдера під час укладення договору.

Налагодження підключення до інтернету

  1. Налаштування Wi-Fi проводиться в цьому ж меню, але на вкладці «Wireless». Активуєте точку доступу, вибираєте назву і тип шифрування для неї і призначаєте пароль.

Параметри бездротової мережі

  1. Наступний крок — настройка DHCP-сервера. Це потрібно для того, щоб вам не довелося вручну призначати IP-адреси для пристроїв, які будуть працювати у вашій мережі. В даному ж меню, але на вкладці «LAN» потрібно поставити позначку «Enabled».

Активація DHCP-сервера на пристрої

  1. Тут же знаходиться настройка фільтрації по MAC адресам — це обмеження доступу певних гаджетів в вашу мережу. Якщо у вас є така необхідність, пропишіть у відповідних полях МАС-адреси девайсів, на які буде поширюватися заборона.

Обмеження доступу по MAC-адресу

Оновлення програмного забезпечення

Оновлення програмного забезпечення, або прошивка має сенс в тому випадку, якщо компоновщик вже випустив нову версію для вашої моделі пристрою. Рекомендуємо перевіряти це перед початком настройки.

Щоб прошити модем, спочатку скачайте нову версію на жорсткий диск комп’ютера. Потім зайдіть на інтерфейс управління, в меню «Maintenance», далі пункт «Firmware Update». У верхньому полі за допомогою кнопки «Огляд» виберіть шлях до збереженому * .bin-файлу і натисніть кнопку «Update». Процес триватиме 3-5 хвилин, після цього маршрутизатор перезавантажиться і видасть вікно авторизації. Це буде означати, що прошивка пройшла успішно.

Оновлення програмного забезпечення

Під час оновлення не перезавантажувати пристрій вручну, не відключайте його від електронної обчислювальної машини або від електромережі — це може необоротно пошкодити микропрограмму.

висновок

ADSL-роутер і модем TD-W8951ND компанії TP-LINK — універсальні маршрутизатори для тих, хто хоче створити швидкісну локальну мережу на основі ADSL-підключення. Його настройка майже не відрізняється від аналогічних моделей, а широкий функціонал задовольняє навіть майстерень користувачів, які враховують всі нюанси створення мережі. А у вас є досвід роботи з такими пристроями? Напишіть нам про це в коментарях.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector