Ступінь захисту — Розшифровка: IP54, IP65, IP20, IP68, IP67, IP44, IP55, IP66, IP40

На різних електротехнічних приладах або в інструкції до них можна знайти абревіатуру IP, додаткові цифри, і букви. Таке маркування зустрічається навіть в смартфонах і ноутбуках. Англійською вона розшифровується як Ingress Protection. А на російський дана фраза перекладається як «ступінь захисту». У цій статті будуть розглянуті і розшифровані такі нормативні документи: IP54, IP65, IP20, IP68, IP67, IP44, IP55, IP66, IP40.

Як розшифровується IP54

Біля букв IP зазвичай стоять цифри, які вказують ступінь захисту від факторів, що впливають. Перша цифра в IP54 — 5, визначає рівень захищеності об’єкта від твердих тіл.

IP56

Код захисту IP56

Або проникнення сторонніх предметів у всередину корпусу, ізоляційного матеріалу і ін. Це можуть бути камені, пил, піщані частинки. Всього існує 6 ступенів захисту від твердих тіл і пилу, де 0 — захист відсутній. А шоста ступінь позитивно позначиться на, що огороджує навіть від дрібного пилу. Саме таким маркуванням часто позначають сучасні мобільні пристрої та іншу електроніку.

Захист від пилу

Перша цифра в IP — захист від пилу

Друга цифра в IP є показником рівня захисту від вологи або води. Всього існує вісім ступенів. І по аналогії з першим значенням — 0 позначає відсутність захисту. IP54 має ступінь протидії вологи, якої буде достатньо для захисту від випадкових бризок. При цьому більш тісний контакт з водою небезпечний для пристрою або приладу. Маркуванням IP54 часто позначають монтажні з’єднувальні коробки для кабельної проводки.

З'єднувальна коробка

Сполучна коробка для електропроводів

І інші подібні пристрої. Є і більш стійкі монтажні коробки до вологи і пилу, але їх ціна на ринку буде вищою за попередню.

Читайте також: що таке сокет?

Що таке IP65?

Прилади з маркуванням IP65 сьогодні найбільше поширені. Пристрої мають максимальний захист від пилу і здатні працювати в будь-яких умовах. Так як їх корпуси надійно герметизовані. І мають непогану ізоляцію від вологи. Так як 5 в класифікації IP означає протидію вологи навіть під струменевим тиском.

З абревіатурою IP65 прилади мають:

  • Повну стійкість до потрапляння всередину корпусу частинок пилу будь-якого розміру;
  • Маркування дозволяє застосовувати прилади та інструменти у відкритому середовищі і при будь-яких погодних умовах, включаючи рясні дощі;
  • Подібні об’єкти можуть використовуватися в особливих умовах з підвищеним рівнем вологи.

значення IP20

Напис IP20 зустрічається на електрообладнанні, яке можна експлуатувати виключно в сухих приміщеннях. Перша цифра захисту 2 вказує на те, що корпус приладу здатний захистити внутрішні складові від предметів, розмір яких не перевищує 12 мм. Це досить низький рівень ізоляції, який потребує особливих умовах. Наприклад, в житлових квартирах, приміщеннях без пилу і вологого повітря.

Друга цифра IP20 — 0 показує, що вологостійкість пристрої повністю відсутня. Найменше потрапляння вологи може привести до необоротних наслідків. Наприклад, розетки та інші подібні об’єкти не повинні встановлюватися в ванну кімнату або туалет. Де є ймовірність потрапляння води або випарів вологи.

маркування IP68

Маркування IP68 з гордістю розміщують на своїй продукції виробники цифрової електроніки. Не всі пристрої можуть носити цю абревіатуру, так як індекс вологостійкості 8 є максимальним. І означає, що даний виріб може продовжувати працювати навіть при повному зануренні його в воду. Додатково в технічній характеристиці повинно бути зазначено кількість метрів, яке витримує пристрій.

захищені годинник

Водонепроникний годинник

Індекс захисту від пилу також максимальний в маркуванні IP68. На відміну від попереднього ступеня (7) означає повне перешкода пилу. Подібну маркування можна зустріти на багатьох пристроях: водонепроникні годинники, мобільні телефони, відеокамери і т.д. Продовжимо розшифровувати маркування IP65, IP66, IP55, IP67, IP44, IP40 і інші.

IP68

Ступінь захисту IP68

Ступінь захисту IP67, IP66

Маркування IP67 схожа з попередньою за якістю захисту корпусу від пилу. Але індекс вологостійкості 7 означає здатність пристрою занурюватися в воду на глибину до 1 метра. І з короткочасним перебуванням в рідини. Що також важливо. Часто маркування IP67 можна зустріти на спеціальних освітлювальних лампах, які призначені для установки у ванних кімнатах, саунах та інших подібних приміщеннях. Більшість смартфонів, годинників і мобільних пристроїв мають цей індекс.

IP66 найкраще підходить для зовнішніх камер відеоспостереження, де немає захисту від опадів.

Вуличний ліхтар

Вуличний ліхтар під час дощу

Індекс 6 вказує на хорошу водонепроникність пристрою. З таким маркуванням воно здатне витримувати водяні струмені з великим тиском.

Як розшифрувати символи IP44, IP40

Символи IP44 часто зустрічаються на настільних світильниках, корпусах розеток, вимикачах і інших домашніх приладах. Це базова маркування, яка за стандартами допускається до використання в житлових приміщеннях. В кухню і ванну можна встановлювати розетки і вимикачі, з мінімальним стандартом — IP44. На балконах і інших приміщеннях з доступом повітря, необхідно встановлювати обладнання з IP45.

Схема різної якості захисту

Схема різної якості захисту в стандарті IP

IP40 часто можна побачити на електричній апаратурі, яка розташовується усередині приміщень, повністю захищених від проникнення вологи. А також з незначними перепадами температури, щоб уникнути появи конденсату. Так як прилади з IP40 не мають захисту від води взагалі. В іншому випадку рекомендується застосовувати електроприлади з позначкою IP44.

Корисно знати: параметрами захисту від вірусів і загроз управляє ваша організація що це і як прибрати?

Пристрої з маркуванням IP55

Електричні і електротехнічні прилади з IP55защіщени від пилу на задовільному рівні. Корпус забезпечує затримку піщинок і більшу частину дрібного пилу. Пристрої з даним маркуванням можуть експлуатуватися як в закритих приміщеннях, так і на відкритій місцевості з додатковими пристосуваннями для обмеження попадання вологи. Навіть потрапляння невеликої кількості сторонніх тіл всередину корпусу не зашкодять пристрій або устаткування.

електропроводка

Конструкція проводки електромережі

Максимальний ступінь захисту IP

В особливих випадках в абревіатуру IP можуть бути включені додаткові цифри, наприклад, IP69. Таке явище досить рідкісне і означає здатність пристрою працювати навіть при спрямованої на нього водної струмені з високою температурою. Витримує навіть при цьому високий тиск. Зустрічаються випадки, коли на приладі розташовано відразу кілька маркувань: IP67 / IP68. Це означає, що його розробка велася з урахуванням підтримки обох ступенів. І пристрій відповідає двом стандартам.

Більш того, маркування можуть мати додаткові літери. Зустрічається п’ять основних: A, B, C, D, H. Вони вказують на ступінь захисту людини від небезпечних деталей пристрою.

Маркування: Ступінь захисту:
AПозначає, що людина може доторкнутися до якоїсь частини пристрою тильною стороною долоні
BЛюдина може доторкнутися до якоїсь частини пристрою пальцем
CОператор може використовувати будь-якої інструмент
DВикористовувати тільки дріт

Буквою H маркується високовольтне обладнання. Також використовуються додаткові літери, що вказують на вплив води на рухомі елементи обладнання та захист від шкідливих впливів від пристрою. Іноді подібні абревіатури можна знайти на корпусі обладнання або електроприладу. Але частіше все ж вони вказані в технічних інструкціях і посібниках. Ступінь захисту IP54, IP65, IP20, IP68, IP67, IP44, IP55, IP66, IP40, а також інші позначення можна знайти в кінці брошури (або на сторінці з описом деталей пристрою), яка допоможе в розшифровці тій чи іншій маркування.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector