Перевірити сайт на шахрайство онлайн

На просторах Інтернету щодня з’являється більше мільйона сайтів. І лише 85-90% з них створюються в легальних цілях. На інших ресурсах діють шахраї, і кожен користувач може потрапити в вміло підготовлену ними пастку. Як же убезпечити себе від неприємностей, що підстерігають безліч людей в результаті таких неправомірних дій? Потрібно бути гранично уважними при відвідуванні різних сайтів і не переходити за підозрілими посиланнями. Встановіть корисні розширення для полегшення спостереження за подібними ресурсами (наприклад, Avast Online Security (працює в Yandex, Opera, Chrome), WOT (для Chrome) та інші). При переході на фейковий сайт розширення просигналить вам про підозрілість ресурсу і блокує доступ до нього. Також сьогодні я розповім про те, яким чином можна перевірити будь-який підозрілий сайт на шахрайство в режимі онлайн.

Що з себе представляють шахрайські сайти

Шахрайські (фішингові) сайти зазвичай створюються для того, щоб збагатити своїх власників в рекордно короткі терміни за рахунок довірливості інших користувачів. Неправомірні дії в даному випадку позначаються закликом до швидкого заробітку в мережі «не встаючи з дивана», «не виходячи з дому», «нічого не роблячи». Не секрет, що багато людей, особливо що знаходяться у важкій фінансовій ситуації, дійсно ведуться на такі сумнівні пропозиції.

Також шахраї пропонують просту роботу і просять в якості гарантії того, що здобувач виконає дане йому завдання, початковий внесок. Обіцянка повернути цей внесок після завершення завдання випаровується разом з шахраями. Сам сайт може закритися в цей же день, а на наступний знову з’явитися вже на іншому домені. Або повідомляють про велику грошовому виграші, для отримання якого необхідно підтвердити свою особистість, відправивши sms-повідомлення, в результаті чого з рахунку користувача списується енна сума.

Фішингова діяльність ведеться і в цілях отримання особистих даних користувачів — логінів і паролів від інших ресурсів, відомостей про банківські картки та електронних гаманцях. Шахраї створюють сайт, повторює інтерфейс іншого ресурсу, добре знайомого мільйонам користувачів. Користувачі, уважно не розглядав сайт, вводять дані свого облікового запису або секретну платіжну інформацію, після чого відбувається або закриття ресурсу, або перенаправлення на офіційний сайт.

Читайте також: Шахраї в Авито Доставка.

Що потрібно зробити, щоб убезпечити себе

Для того, щоб шахраї не змогли скористатися вашими даними або грошима, перш за все уважно дивіться, які ресурси відвідуєте. Якщо сайт добре вам знаком, перед введенням будь-якої інформації перевірте, чи дійсно ця сторінка виглядає як зазвичай. Зверніть увагу, чи є помилки в назві, веб-адресу або контенті — їх наявність говорить про те, що ви, швидше за все, потрапили до шахраїв. Також проведіть самостійно наступні дії:

  • Пошукайте відомості про ресурс в пошукових системах — їх відсутність говорить сама за себе;
  • Зверніть увагу на назву домену, на якому розташований ресурс — фішингові сайти рідко використовують національні адреси, так як їх складно придбати, до того ж це платна послуга;
  • Навіть якщо сайт займає верхні рядки видачі, це не гарантує вашу безпеку, так як шахраї можуть просто накрутити призначені для користувача запити.

Реклама шахраїв в Google

Фішингових сайтів в топі видачі Google

Ніколи не переходьте за посиланнями, що містяться в тих, хто прийшов на e-mail листах або в повідомленнях в соціальних мережах, навіть якщо вони прийшли від добре знайомого вам користувача — шахраї можуть зламати акаунт і розсилати «листи щастя» всім друзям.

Звичайно, вищевказані дії допоможуть користувачам самостійно визначити шахрайську діяльність власників сайтів, але краще скористатися спеціальними сервісами. За допомогою останніх можна перевірити сайт на обман в режимі online і отримати докладну діяльність про дату його появи, про домен і IP, репутації та інші важливі відомості.

Для перевірки сайтів існують різні онлайн-сервіси. Розглянемо деякі з них.

Vip-Ref.ru — допоможе перевірити сайт на шахрайство

На сайті Vip-Ref.ru міститься перелік підозрілих проектів, які ви можете пошукати в зручному каталозі або ввести в поле пошуку частину назви, наприклад, «біткоіни». До кожного проекту дається короткий опис проблеми, з якою стикається користувач при використанні даного ресурсу і посилання на сам сайт.

Vip-Ref.ru

Сайт Vip-Ref.ru надає список проблемних проектів

Веб Перевірка — сканер фейковий ресурсів

Щоб перевірити будь-якої домен в цій соціальній мережі, необхідно спочатку пройти просту реєстрацію. Після цього в рядку пошуку вводите url-адреса, який потрібно перевірити, і переглядайте результат. За допомогою ресурсу «Веб Перевірка» ви можете дізнатися загальний рейтинг домену, а також кількість відгуків про нього, як негативних, так і позитивних. Це допоможе зрозуміти, шахрайський сайт чи ні.

веб Перевірка

Дані з ресурсу «Веб Перевірка»

Дані сайти надають мінімум інформації про перевіряються ресурсах. Якщо вам потрібні більш розгорнуті відомості, скористайтеся наступними онлайн-сервісами.

Довіра в Мережі — інструмент для виявлення шахраїв в мережі

Введіть адресу сайту, на який плануєте перейти, в рядок пошуку «Довіра в Мережі», і побачите наступні дані:

  • вік домену, опис і заголовок ресурсу;
  • IP сервера і місце, де він розташовується;
  • репутація і присутність в популярних інтернет-каталогах Mail.ru і Яндекс;
  • всі сайти, розміщені на даному IP, відгуки про них і багато іншого.

Довіра в Мережі

Перевірка сайту в «Довіра в Мережі»

Дана інформація дозволить вам з легкістю зрозуміти, чи варто відвідувати перевіряється ресурс. Або потрібно вчасно зупинитися, так як він може бути шкідливим.

CY-PR.com — онлайн-перевірка фішингових сайтів

Онлайн-сервіс CY-PR.com дозволяє зробити комплексний аналіз підозрілого ресурсу максимально швидко і точно. Ви отримаєте розгорнуту інформацію про перевіряється сайті. Крім відомостей, описаних в розділі «Довіра в Мережі», на сайті CY-PR.com вам будуть надані дані про якість контенту, що міститься на сторінці, аналізі сертифіката SSL, шкідливих кодах, популярності в соцмережах і інша додаткова інформація.

CY-PR.com

Аналіз сайту на CY-PR.com

Рекомендуємо до прочитання: Як захиститися від вірусу WannaCry.

WebMoney Advisor — перевірка репутації сайту

Онлайн-сервіс для перевірки репутації відвідуваного ресурсу і отримання відомостей про прийом і виплату платежів за допомогою системи WebMoney. Вставте в рядок пошуку адресу підозрілого сайту і вивчайте дані про відгуки і відвідуваності сайту, про його WMID, а також переглядайте каталог схожих ресурсів. Можна також встановити розширення WebMoney Advisor, яке буде в автоматичному режимі надавати інформацію про сайт.

Advisor

Меню WebMoney Advisor

Аналізуйте отриману інформацію. В першу чергу дивіться, як давно домен був зареєстрований. Якщо термін його існування становить кілька днів (або навіть годин), то, швидше за все, це фішингових сайтів. Після отримання запланованих результатів (грошей користувачів або їх особистих даних) сайт зникне з просторів інтернету для того, щоб тут же знову виникнути на іншому адресі. В основному шахраї реєструють свої домени за кордоном. Переглядайте і розділ, де вказані інші ресурси, що знаходяться на даному IP. Якщо їх занадто багато, а не 1-2 (як, наприклад, ok.ru і odnoklassniki.ru), то це говорить про шахрайську діяльність. І не відвідуйте ніякі сайти, які обіцяють легкий прибуток або надзвичайний виграш. Просто так вам грошей ніхто не дасть, а ось ваші фінанси відібрати зможуть.

У даній статті ми розглянули, яким чином можна перевірити будь-який підозрілий сайт на шахрайство в режимі онлайн. А також які сервіси можуть в цьому допомогти.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector