Швидше за все, ви не знаєте фоторедактор RNI Films. Нарешті VSCO знайшлася гідна альтернатива

Фоторедактор RNI Films

В App Store можна знайти сотні додатків для обробки фотографій. Здається, що вибір вже є буквально на людей, проте за фактом більшість запропонованих фільтрів — сміття. За винятком штучних продуктів дійсно високої якості, додатки для редагування знімків продаються за принципом аби якось поміняти кольори на фотографії і заробити на цьому грошей. А в основі всіх цих додатком часто немає ні фотографічного досвіду розробників, ні елементарного почуття стилю.

Чим більше вимог у користувача до інструментів для обробки, тим більш обмеженим стає вибір. Наприклад, якщо максимально серйозно підходити до мобільної фотографії, VSCO стало чи не вибором за замовчуванням. Так би мовити, золотий стандарт кольорокорекції фото і відео на смартфоні. Таких успіхів розробників вдалося домогтися за рахунок того, що в першу чергу вони ще в 2011 починали з випуску пресетів для десктопного Lightroom і змогли завоювати визнання у професійних фотографів, а тільки потім з позиції свого досвіду почали експерименти з мобільними додатками. Результат вийшов таким, що VSCO (найчастіше на iPad і в зв’язці з іншими додатками) почали використовувати не тільки для обробки фото зі смартфона, але також і з професійних камер.

Вельми цікаво, що при цьому вже давно існує додаток-конкурент для VSCO (в App Store воно з’явилося ще в 2015 році), проте такий же популярності йому домогтися не вдалося. Ми самі буквально днями про нього дізналися і вирішили виправити це упущення. Розробники RNI Films пройшли приблизно такий же шлях, як і творці VSCO. Починали вони з створення пресетів для Lightroom і Capture One і, на відміну від конкурентів, до сих пір не кинули це робити. Ставка при цьому зроблено на максимально правдоподібну емуляцію квітів класичних плівок: слайдів, негативних, моментальних, вантажних і монохромних. У назвах фільтрів передбачувано використовуються їх назви, наприклад, Agfa, Kodak, Fuji, Ilford.

На відміну від VSCO, який перейшов на сервісну модель з підпискою, RNI Films до частини фільтрів доступний для скачування безкоштовно, три додаткових набору продаються фіксоване по 299 рублів, ще один відкривається по умовно-безкоштовної моделі за публікацію про програму на Facebook. Хороший варіант для тих, хто не любить підписки. Також у розробників є ще пара платних експериментальних програм, але я не став вникати, для чого вони використовуються і поставив собі тільки Films.

RNI Films

Якщо говорити про функціональність, у VSCO і RNI Films практично паритет. Правда, в тому плані що їм все одно потрібні додатки-компаньйони при бажанні отримати ідеальну обробку фотографій на смартфоні. RNI Films, наприклад, перевершує VSCO в більшому контролі при додаванні шуму, а ще вміє додавати частинки і подряпини — тобто, стилізацію під дефекти старих фотографій. Що важливо, у цього ефекту є генератор, що створює завжди різні частки. Якщо таке подобається — буде великим плюсом перед умовним Afterlight, де два десятка шаблонів досить швидко набридають. Зате з серйозних мінусів RNI Films я б відзначив відсутність корекції перспективи, вибору розміру зображення при експорті та роздільного тонування HSL. А ще у обох додатків немає лечащей кисті для видалення зайвих об’єктів на фото, так що доведеться купити Touch Retouch для просунутої корекції або завантажити Snapseed, де в наборі інструментів є найпростіша базова кисть.

RNI Films

За винятком декількох мінусів вище, в RNI Films є все потрібне для обробки: кадрування, контраст, fade, різкість, ясність, баланс білого (жовтий / синій і зелений / фіолетовий), шум, світла, тіні, виньетирование. Зміна яскравості (експозиції) теж є, але працює так собі — цей повзунок в основному зачіпає середні тони і через це може не відповідати очікуванням деяких фотографів. А ось з якістю фільтрів і роботою з кольором тут повний порядок. На цьому можна навіть не зупиняти увагу, тому що додаток робили профі і оптимізували його так, щоб професіонали мобільного фотографії були на сто відсотків задоволені використанням.

RNI Films

У підсумку можу сказати, що RNI Films однозначно заслуговує на увагу і може вважатися хорошим доповненням або заміною VSCO. Його творці пропонують набір дійсно хороших фільтрів і досить багато інструментів редагування. Втім, обмежитися в використанні тільки одним додатком знову немає шансів, на додаток доведеться поставити Touch Retouch для видалення зайвого, що-небудь для корекції перспективи (Snapseed), а в деяких випадках також стане в нагоді мобільний Lightroom.

Хочете знати більше про додатки для зйомки і обробки? Тоді читайте наш гід по мобільної фотографії

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector