Що значить «Абонент тимчасово недоступний»?

Кожен, хто має мобільний телефон, знає цю фразу і добре пам’ятає кожну інтонацію, з якою вона вимовляється. І кожен, хто її чує — розуміє, що швидше за все поговорити з тим, кому на даний момент дзвониш, не вдасться. Але що значить фраза «Абонент тимчасово недоступний» на апаратному рівні, і чому пропадає сигнал на мобільному телефоні — мало хто знає.

Найбільш прості випадки, коли абонент недоступний

Мобільний телефон — це електронний пристрій, який має батарею для підтримки електричного живлення інших компонентів всередині. А також кнопки, за допомогою яких користувач може при необхідності його вимкнути. Акумулятор має властивість розряджатися, при цьому з’єднання через брак електроживлення. У цьому випадку, як ви розумієте, доки абонент зарядить і включить свій телефон — ви не зможете до нього додзвонитися.

У житті повно ситуацій, в яких мобільний телефон необхідно вимкнути на час, і він перестає бути доступним для вхідних дзвінків. Це можуть бути перельоти в літаку, в сім’ях, де є маленькі діти часто вимикають смартфон, щоб не розбудити дитину входять викликом друзів. А також при відвідуванні різних закладів, де необхідно дотримуватися тиші, наприклад, бібліотеки. У цих ситуаціях до абонента ви точно не додзвонитися і будете чути в трубку вже давно знайоме повідомлення про те, що «Абонент тимчасово недоступний».

Читайте також: Ремонт Білайн телефон (Інтернет, оператор).

Що значить маршрут вихідного сигналу мобільного телефону?

За часів звичайних міських телефонів все було досить просто і зрозуміло. Є апарат, який обробляє сигнали, який з’єднується проводами, по яких передається сигнал. Вся ця конструкція працювала стабільно, якщо в порядку 2 складові — телефон і провід. З приходом мобільних телефонів принцип зв’язку двох (і більше) абонентів став набагато функціональніша і складніше.

Перед тим, як ви почнете ваш розмова з абонентом, ваш сигнал проходить через кілька стадій. Першою стадією є прохід сигналу вашого мобільно до базової станції (її ще називають вишкою). Такі вишки служать підсилювачами вашого сигналу для передачі його на більш далекі дистанції.

Базова станція

Базова станція прийому сигналу з мобільного телефону

Наступна стадія — прохід сигналу від базової станції до комутатора. Це центральне сховище всієї інформації про абонента, тарифному плані, наявності грошових коштів, регіоні, з якого здійснюється виклик і т. Д. І останнім етапом в маршруті вашого сигналу є передача його від комутатора в поточну мережу або, якщо абонент знаходиться за межами мережі, передає сигнал в іншу мережу. Коли зв’язок налагоджена, сигнал повертається знову до вас.

Такий пристрій зв’язку досить надійне, хоча і в ньому існую свої слабкі ланки. Їм в вищеописаної схемою є перша стадія, тобто прохід сигналу від вашого пристрою до базової станції.

Це може бути корисним: Що буде, якщо подзвонити на номер 666.

Причини поганого сигналу і повідомлення «Абонент тимчасово недоступний»

Показник зв’язку на вашому пристрої у вигляді антени з декількома «паличками» говорить про поточний якості зв’язки і ймовірності додзвонитися до абонента. Наявність «паличок» на антені мобільного може коливатися в залежності від розташування пристрою від вишки і перешкодами на шляху сигналу. Якщо такий показник низький — то ймовірність зменшується і зростає кількість помилок на шляху сигналу.

Ви, напевно, не раз помічали, що «палички» антени мобільного можуть взагалі зникнути, коли ви заїжджаєте в довгий тунель або перебуваєте в підвалі, ліфті, будівлях з широкими стінами і т. Д. Тому в великих містах, де повно будівель і різних загороджень для сигналу, компанії стільникового зв’язку забезпечують максимальною кількістю базових станцій, щоб абоненти завжди були в доступі.

Причини поганого сигналу

Визначаємо причини поганого сигналу мережі

Але це не всі причини поганого зв’язку або її відсутності. Комутатори оснащені потужним обладнанням, яке обробляє десятки і сотні мільйонів запитів в день. Але і воно здатне давати збій і перевантажуватися. Особливо це помітно, коли ви намагаєтеся зателефонувати близьким і привітати їх з новим роком пізно ввечері 31 грудня. Базові станції також періодично виходять з ладу, це можна встановити при відсутності зв’язку та отримання повідомлення про те, що абонент тимчасово недоступний.

Рекомендуємо до прочитання: Вас вітає автовідповідач МТС — що це значить коли дзвониш.

Інші причини відсутності мобільного зв’язку

Зв’язок між вашим мобільним і базовою станцією, а також між комутатором і базовою станцією, передається по цифрових каналах на різних рівнях. Таким чином, на якість передачі таких сигналів можуть досить сильно впливати погодні умови, такі як дощ, рясний сніг, туман. Впливають на передачу сигналу і перепади напруги, викликані різними факторами. У цей список можна ще додати ремонтні роботи, при таких заходах можуть бути відключені деякі технічно важливі модулі, при яких зв’язок може на деякий час прірву. У таких ситуаціях можна набрати номер вашого оператора. У техпідтримку завжди сповіщають абонентів про технічні роботах, які проводяться в вашому регіоні.

У статті ми детально розібрали, що саме означає фраза «Абонент тимчасово недоступний». А також які причини можуть бути в недоступності мобільного телефону.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector