Що за програма RivaTuner Statistics Server і як її використовувати

Програма RivaTuner Statistics Server призначена для геймерів, які хочуть підвищити продуктивність ПК і при цьому не нашкодити йому. Вона автоматизує розгін і дозволяє контролювати температуру та інші показники, щоб вони не зашкалювали.

Що за програма RivaTuner Statistics Server і як її використовувати

Як працювати з додатком RivaTuner Statistics Server.

Що це таке

Додаток Rivatuner Statistics Server управляє графічним адаптером, дозволяючи виставити потрібні користувачеві параметри без шкоди для обладнання — ось що це за програма. Вона працює як з NVIDIA, так і з AMD. Інтерфейс виглядає досить просто, всі функції візуалізовані у вигляді кнопочок, шкал і важелів — це зроблено для того, щоб з додатком могли працювати все, незалежно від знань про ПК і пристроях. При цьому є режим для просунутих користувачів.

Принцип роботи

Дана програма дозволяє легко «дістатися» до тих функцій графічного адаптера, до яких складно отримати доступ, маючи під рукою стандартний набір ресурсів. Її опції дають можливість стежити за драйверами і записами в реєстрі. Щоб підвищити продуктивність, всередину оболонки вбудовані міні-утиліти, що зв’язуються з центральним і графічним процесорами, і задають їм потрібні команди. Програма підходить для всіх версій Windows, починаючи з 7-ої і вище, і для всіх відомих відеоадаптерів, що не вийшли з ужитку.

призначення програми

Функції Rivatuner Statistics Server

При включенні гри віконце програми залишається в зоні видимості, щоб ви могли стежити за зміною продуктивності і витратою ресурсів. Додаток здатний:

 1. Розганяти графічний адаптер, одночасно розкручуючи і вентилятор, щоб уникнути перегріву.
 2. Підтримувати високу продуктивність відеокарти і ЦП, що дозволяє з комфортом грати в ігри і користуватися іншим ресурсовитратності ПО (наприклад, для анімації).
 3. Підсумувати показники продуктивності в різних додатках і пропонувати наочну статистику.
 4. Швидко і зручно робити скріншоти і конвертувати їх в потрібне розширення.
 5. Робити відеозапис екрану.
 6. Міняти показники кількості кадрів в секунду, що особливо важливо для ігор, де композиція побудована від першої особи, т. Е. Гравець дивиться на все як би очима персонажа.

Функції Rivatuner Statistics Server

Установка і настройка утиліт

Дистрибутив програми RivaTuner Statistics Server поширюється не сам по собі, а разом з іншим додатком для підвищення продуктивності — MSI Afterburner. Останнє показує всі дані про внутрішній обладнанні ПК, і працюють утиліти виключно в тандемі, тому встановлювати доведеться і ту, і іншу. Завантажити інсталятор можна на офіційному сайті розробника. Після розпакування і запуску завантажувального файлу можна просто слідувати з’являтимуться підказкам: вибрати мову, місце зберігання програми, погодитися з умовами використання. Спочатку встановлюють MSI Afterburner, а потім — RivaTuner (в залежності від версії дистрибутива вони можуть поміщатися в різних папках загального архіву або встановлюватися відразу єдиним пакетом). Тепер розберемося, як все налаштувати:

 1. Для початку відкрийте MSI Afterburner — зліва, під великим круглим кнопкою ви побачите кілька маленьких. Нам потрібна та, на якій зображено зубчасте коліщатко.
 2. Натискання на неї відкриває інше вікно з декількома вкладками — виберіть Monitoring і в розділі Active charts вкажіть всі показники, які ви хочете бачити.
 3. Увімкніть режим Show in Overlay on-Screen Display.
 4. Вкажіть параметри, в яких повинно працювати обладнання вашого ПК. Буде краще, якщо перед цим ви гарненько вивчіть його можливості, щоб не поставити надто високу планку.

Установка RivaTuner Statistics Server

Розбираємо настройку RivaTuner:

 1. Перед тим, як користуватися нею, потрібно знайти іконку. Як правило, вона розташовується в правому нижньому кутку, де зазвичай знаходиться значок антивірусу, Bluetooth і «Центру оновлень».
 2. Клацніть по ній і відкрийте віконце програми.
 3. Тут ви можете змінити частоту кадрів в грі і налаштувати дизайн інтерфейсу самого додатка.

Іноді в «СТІМ» вікно RivaTuner не відображається поверх гри. В цьому випадку, треба відкрити RivaTuner, клікнути плюсик внизу праворуч, вибрати назву гри і зліва переставити відповідний повзунок в позицію «Включено».

Тепер поговоримо про те, як видалити утиліту RivaTuner, якщо вона вам більше не потрібна:

 1. Відкрийте «Панель управління» — «Установка і видалення програм».
 2. Знайдіть ПО в списку, виділіть і видаліть за допомогою спеціальної кнопочки.
 3. Якщо там його немає, викличте «Диспетчер завдань» (Ctrl + Alt + Del) і відшукайте виконуваний файл програми.
 4. Клацніть на його назві правою кнопкою і подивіться в «Властивості» розташування.
 5. Перейдіть до папки та очистіть все, що має відношення до RivaTuner.

Зрозуміло, видаляється ця програма теж разом з MSI Afterburner, як і встановлюється.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector