Як встановити, відключити і повністю видалити McAfee з Windows

Кожен комп’ютер під управлінням Windows повинен мати антивірусну програму, так як більшість вірусів пишуться саме для цієї системи, як найпоширенішою. І тут у користувача є величезний вибір — антивірусних програм в різній комплектації досить багато. Одна з найпопулярніших і відомих створена американською компанією McAfee.

Як встановити, відключити і повністю видалити McAfee з Windows

Методика роботи з McAfee на Windows.

Що таке McAfee і як з’являється на комп’ютері

Антивірус McAfee вважається одним з найпотужніших і надійних. Хоча він і платний, їм можна користуватися 30 днів абсолютно вільно — за цей час можна вирішити, купувати ліцензію чи ні. Ця антивірусна програма випускається в декількох варіантах, в тому числі є McAfee Secutity для мобільних пристроїв на Android або iOS. Для Windows найкращим варіантом буде McAfee Total Protection — це цілий пакет програм, які захищають комп’ютер як від внутрішніх загроз, так і від зовнішніх. У комплекті є McAfee WebAdvisor — що це за програма? Це просто розширення для браузера, який стежить, які сайти ви відвідуєте. Ні, воно не веде статистику, але перевіряє ці сайти на безпеку, і якщо є ймовірність, що на них є шкідливий код, то антивірус попередить про небезпеку. Щоб встановити цю програму собі, досить перейти на офіційний сайт (https://www.mcafee.com/consumer/ru-ru/store/m0/index.html) і завантажити інсталяційний файл. Запустіть цей інсталятор, і він сам завантажить і встановить всі необхідні компоненти. Установка цього антивіруса не складніше, ніж будь-який інший програми.

Іноді цей антивірус з’являється на комп’ютері сам. Так буває при установці різних програм, зазвичай продуктів компанії Adobe, наприклад, Flash Player. Мало хто відключає галочку, яка дозволяє установку цього антивіруса просто попутно. Таке агресивне нав’язування послуг все ще зустрічається, хоча і рідше, ніж пару років назад. Як активувати McAfee? 30 днів можна користуватися антивірусом і без активації. Якщо ліцензія вже є, то при установці потрібно буде ввести її номер. В процесі роботи антивірус може поміщати підозрілі файли в карантин — спеціальне сховище. Так як антивіруси використовують і евристичні алгоритми, які допомагають розпізнавати поки невідому загрозу, то помилково в карантин можуть потрапляти і нешкідливі файли — це проблема всіх антивірусів, а не тільки цього. Тому іноді виникає питання про те, де в McAfee знаходиться карантин.

інтерфейс McAfee

Клацніть по значку антивірусу в треї, і він розгорне свою вікно. Вгорі праворуч є меню «Навігація», а в ньому пункт «Функції». Там і можна знайти список ізольованих файлів, під пунктом «Вміщені в карантин». Якщо вибрати потрібний файл і натиснути «Відновити», він повернеться туди, звідки був видалений. Файли в карантині з сайту не видаляються фізично, вони просто витягуються зі свого місця і переносяться в окрему папку, але їх завжди можна повернути назад, хоча ризик в цьому є. Відновлений файл може виявитися зараженим вірусом — антивірус помиляється досить рідко.

Як відключити McAfee

Встановити програму дуже просто, а от з тим, як відключити McAfee на Windows, бувають проблеми. Справа в тому, що самі «просунуті» віруси в першу чергу намагаються знешкодити антивірус, щоб він не заважав їм безперешкодно робити свої копії і відправляти якісь цінні дані через інтернет. Тому антивірусні програми зазвичай складніше відключити або видалити, ніж звичайні — розробники спеціально так роблять. Вимкнути McAfee можна лише через інтерфейс, як і більшість інших антивірусів:

  • Клікнути по значку у вигляді щита в треї, щоб розгорнулося вікно програми.
  • Вибрати розділ «Захист від вірусів і шпигунських програм».
  • Вимкнути пункт «Захист в реальному часі».

Як відключити McAfee

При цьому з’явиться вікно, в якому треба вибрати, на скільки відключається програма, так як відключити McAfee можна на час, після чого він знову активується. Якщо антивірус потрібно відключити повністю, то треба пройти по вкладках «Запланована перевірка», «Веб-захист і захист електронної пошти», «Брандмауер», «Anti-spam» і там теж все вимкнути.

відключити повністю

Відключаючи всі функції антивіруса, ви дієте на свій страх і ризик! Ваш комп’ютер стає повністю беззахисним перед будь-якою зовнішньою загрозою, а ваші особисті дані, які на ньому є, можуть безперешкодно потрапити в чужі руки. Так як відключення антивіруса McAfee навіть на час відкриває дорогу для вірусів, постарайтеся в цей час хоча б відключити комп’ютер від Інтернету, не викачувати файли і не відвідувати жодних сайтів. Використання сторонніх флешок в цей час теж несе велику загрозу.

Як видалити McAfee з системи Windows 10 повністю

Перш ніж зупинитися на конкретній програмі, будь-який користувач зазвичай перепробує різні варіанти. Це саме можна сказати і до антивірусів — комусь більше подобається McAfee, а кому-то NOD32 або Касперський. Тим більше що в Windows 10 цей антивірус встановлений за замовчуванням, і доведеться видалити McAfee з комп’ютера повністю, якщо захочеться встановити що-небудь інше. Зробити це не так просто, як здається. Так, потрібно скористатися звичайним способом — зайти в Панель управління і деінсталювати антивірус, як і звичайну програму. Якщо в списку програм є інші модулі з ім’ям McAfee, їх потрібно також вибрати і по черзі всі видалити. Але після цього в системі залишиться ще багато слідів присутності цього антивіруса. Залишаться записи в реєстрі і деякі файли, і іноді McAfee все ж буде нагадувати про себе.

Можна, звичайно, знайти і видалити це все вручну, але така робота вимагає деякої кваліфікації, і звичайному пересічному користувачеві ПК правити реєстр і видаляти системні файли загрожує неприємностями. Тому рекомендуємо просто скористатися будь-який утилітою для очищення системи від зайвих файлів і іншого «сміття». З цим чудово впорається утиліта CCleaner, яка у багатьох вже є. Як повністю видалити McAfee з Windows 7 або Windows 8? Точно так же — деінсталювати і підчистити залишки необхідні інструменти. Так само дійте, щоб видалити McAfee з ноутбука. Після повного видалення цього продукту, якщо в майбутньому користуватися ним не планується, потрібно подбати і про анулювання ліцензії. Так що якщо не скасувати підписку на McAfee, то гроші за неї можуть списуватися з карти, з телефону або іншим способом, який використовувався для оплати в перший раз. На офіційному сайті є телефони та інші контакти служби підтримки, в тому числі безкоштовний номер 8-800. Зателефонуйте їм або напишіть e-mail і поясніть, що хочете припинити дію ліцензії. Залишок грошей за невикористаний передплачений період повинні повернути протягом декількох днів.

Як видалити McAfee

За допомогою вбудованих функцій Windows

Як вже говорилося вище, прибирати McAfee з комп’ютера, в тому числі з Windows 10, можна за допомогою Панелі управління і пункту «Видалення програм». Але іноді це зробити не виходить — з’являється вікно з помилкою і нічого не відбувається. Тоді повторіть це ж в безпечному режимі. Щоб перейти в цей режим, перезавантажте комп’ютер і при старті операційної системи натисніть клавішу F8 або Esc. З’явиться меню, в якому виберіть «Безпечний режим». Коли система завантажиться, видаліть антивірус з допомогою Панелі управління. Після цього відкрийте провідник і зайдіть на системний диск — зазвичай це «Диск C». У рядку пошуку впишіть слово McAfee і видаліть всі файли і папки, які знайдуться на цьому диску. Далі зайдіть в «Мій комп’ютер», виберіть системний дик, і правою кнопкою миші на ньому викличте меню. Виберіть «Властивості диска», а потім «Очищення диска». Коли система просканує диск, відзначте на видалення «Тимчасові файли» і запустіть очистку. Все, антивірус McAfee повністю видалений, можна перезавантажити комп’ютер в звичайному режимі.

Використання Revo Uninstaller

Утиліта Revo Uninstaller дозволяє провести повне видалення антивіруса McAfee без всяких складнощів. Цю програму можна завантажити з офіційного сайту (https://www.revouninstaller.com/revo_uninstaller_free_download.html) — буде досить безкоштовної версії. Встановіть та запустіть її.

  • Коли Revo Uninstaller просканує систему і створить список встановлених програм, клікніть по іконці з написом «Деінсталятор».
  • Виберіть в списку компонент з назвою McAfee і натисніть іконку «Видалити».
  • Якщо в списку є ще якісь модулі з такою назвою, повторіть видалення для кожного з них.

Коли програма почне видалення, вона попросить вибрати режим роботи — виберіть «Високий рівень». Так у вас з’явиться можливість поставити галочку для пошуку всіх файлів видаляється програми і їх очищення. Утиліта просканує всі файли на диску і виведе список. Натисніть «Вибрати все», а потім «Видалити». Повне видалення з пошуком всіх файлів може зайняти кілька хвилин, але зате ніяких слідів не залишиться. Адже навіть тимчасові файли можуть відродити, здавалося б, віддалений антивірус до життя.

Використання Revo Uninstaller

Використання Perfect Uninstaller

Утиліта Perfect Uninstaller дуже схожа на Revo Uninstaller і служить також для швидкого і чистого видалення встановлених програм. Але є одна перевага — вона може видалити навіть ту програму, яка нічим не видаляється, а лише виводить вікно з помилкою доступу. Так буває, коли сам антивірус McAfee заражений вірусом — видалити його стає неможливо. Але Perfect Uninstaller легко обходить всі перешкоди.

  • Скачайте, встановіть і запустіть цю утиліту.
  • Коли Perfect Uninstaller запуститься і виведе список встановлених програм, натисніть кнопку «Force Uninstall», тобто «примусове видалення», а потім і McAfee.
  • Натисніть кнопку «Next», щоб запустити сканування.

Коли Perfect Uninstaller завершить видалення, перезавантажте комп’ютер. Працювати утиліта може довго, так як вона шукає залишкові файли у всіх папках на вінчестері, так що запасіться терпінням — це може зайняти і півгодини. Тепер ви знаєте, як видалити McAfee з комп’ютера різними способами, в тому числі спеціальними і дуже корисними утилітами. Справа в тому, що цей антивірус не завжди встановлює сам користувач, а найчастіше він з’являється на комп’ютері сам. І якщо в системі вже є інший антивірус, то починають виникати різні проблеми і збої. Тому видаляти його потрібно обов’язково, до того ж начисто, інакше він може знову з’явитися.

Чи доводилося вам стикатися з антивірусом McAfee? Яка думка у вас про нього залишилося? Як ви його видаляли або залишили на постійну прописку? Діліться своєю думкою в коментарях, це буде цікаво багатьом нашим читачам.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector