Як і чим відкрити файл з розширенням MXF

Як водиться, у сучасного користувача ПК в арсеналі є достатня кількість встановлених на пристрій програм на всі випадки життя. Але все ж в окремих випадках потрібного додатка під рукою може не виявитися, тоді виникає проблема з запуском деяких файлів. З популярними форматами мати справу просто і мало хто відчуває труднощі з їх відкриттям, і тим більше задається питанням, які інструменти для цього потрібні, в той час як деякі розширення можуть бути невідомі користувачеві, а це вже створює незручності. Як правило, якщо об’єкт не хоче відкриватися, а повинен (деякі файли не передбачають перегляд), найпоширенішою причиною може бути банальна відсутність необхідного софта, тоді проблема вирішувана установкою необхідної програми.
Як і чим відкрити файл з розширенням MXF
Іноді не пізнаний ні користувачем, ні системою елемент може виявитися «ящиком Пандори» і вже краще його не намагатися відкривати. Перед запуском слід переконатися в безпеці невідомо звідки взявся файлу, в тому числі надісланого поштою, просканувавши його антивірусом або лечащей утилітою.

Зіткнувшись з об’єктом, що використовують розширення MXF, користувачі часто не знають, що він собою являє і чим його можна відкрити. Частина імені файлу після точки говорить про його типі, але в деяких випадках цієї інформації недостатньо для того, щоб ідентифікувати об’єкт. Найчастіше формат MXF є мультимедійним та застосовується професіоналами в галузі телебачення або кіноіндустрії, рідше — інший тип даних з розширенням MXF використовується в частині шрифту всесвітньо відомої гри SimCity4 і зберігається після інсталяції в папці Fonts разом з іншими шрифтами.

Що означає розширення MXF

MXF використовується як контейнер для упаковки і редагування мультимедійних даних, стиснутих практично будь-яким алгоритмом. Для запуску файлу з таким розширенням потрібні відповідні кодеки, які можуть бути завантажені додатково або вже інтегровані в спеціальні програми, що підтримують розширення.

Найменування формату повністю звучить як Material Exchange Format File. Стандарт від розробників організації Society of Motion Picture and Television Engineers (SMPTE) застосовується для об’єднання відео, аудіо потоку і метаданих єдиним медіа-файлом. MXF при потребі можна конвертувати в інший, найбільш зручний для себе відео-формат, той же AVI, MP4, MPEG, MOV або ін. Стандарт відрізняє кроссплатформенность, що і було одним з основних задумів при створенні, його підтримують різні програми та пристрої. Завдяки цьому вибір користувача в засобах роботи з розширенням необмежений. Часто професійні відеокамери пишуть саме в форматі MXF.

Способи відтворення відеофайлів з розширенням MXF

Розглянемо докладніше, ніж можна відкрити формат MXF. Сьогодні список програм, адаптованих для роботи з файлами мультимедіа, немаленький. Можливо, на комп’ютері у користувача навіть знайдеться вже встановлене додаток, здатне відкривати даний формат, оскільки універсальні медіа-плеєри, про які нижче піде мова, досить широко поширені і знаходяться у вільному доступі. Будучи багатофункціональними інструментами, вони можуть стати в нагоді для різних цілей, не тільки для відтворення аудіо та відео потоку. Якщо не вдається запустити файл з провідника подвійним клацанням миші, можна відкрити його і іншими способами, прямо з програми або скориставшись опцією «Відкрити за допомогою», яка доступна при виклику контекстного меню клацанням правої кнопки миші по елементу. У вікні, доступний вибір софта, там же можна встановити прапорець навпроти параметра, що дозволяє завжди відкривати файли даного типу певним додатком. Відтворити об’єкт можна також шляхом його перетягування з провідника в область плеєра, що підтримує даний формат.

Media Player Classic Home Cinema

Популярний програвач з простим класичним інтерфейсом, при цьому володіє гідним функціоналом і підтримує велику кількість аудіо та відео форматів. Програма розпізнає і MXF, відкрити об’єкт з її допомогою можна наступним чином:

 1. У меню «Файл» вибираємо опцію «Швидко відкрити файл» (або скористаємося гарячими клавішами Ctrl + Q).
  Відкриття файлу за допомогою Media Player Classic Home Cinema
 2. Як варіант можна вибрати «Відкрити файл» і в віконці, що з’явилося натиснути кнопку «Вибрати».
  Відкрити файл в Media Player Classic Home Cinema
 3. У відкритому провіднику відзначаємо потрібний елемент і тиснемо «Відкрити».

VLC Media Player

Потужний медіа-плеєр VLC є універсальним інструментом, який відкриває практично всі відомі формати. Програма застосовується також для трансляції потоку по протоколах IPv4 і IPv6 і має масу інших переваг. Розглянемо, як відкрити файл MXF в занедбаному VLC плеєрі:

 1. В меню «Медіа» вибираємо «Відкрити файл» (Ctrl + O).
  Відкриття файлу за допомогою VLC Media Player
 2. Знаходимо в вікні вибору потрібний об’єкт і тиснемо «Відкрити», після чого почнеться відтворення.
  Програвання ролика в VLC Media Player

Light Alloy

Мультимедійний програвач Light Alloy також володіє численними можливостями і входить в список програм, які відкривають файли з розширенням .mxf. Для запуску об’єкта виконуємо наступні дії:

 1. В інтерфейсі програми натискаємо на кнопку відкриття файлів, розташовану в нижньому лівому кутку або, викликавши контекстне меню клацанням правої кнопки маніпулятора по заголовку, вибираємо «Відкрити файл».
  Відкриття файлу за допомогою Light Alloy
 2. У вікні знаходимо поле, яке відповідає за відображення типів об’єктів, встановлюємо «Все файли», вибираємо необхідний елемент зі списку і відкриваємо його.
  Програвання ролика в Light Alloy

KMPlayer

Ще один відомий плеєр, здатний відкривати безліч форматів, в тому числі і MXF. Щоб запустити об’єкт з його допомогою, виконуємо наступне:

 1. В інтерфейсі програвача тиснемо на логотип з назвою (угорі ліворуч) і вибираємо «Відкрити файл (и)».
  Відкриття файлу в KMPlayer
 2. Інший варіант запуску на увазі додаткове дію «Відкрити» -> «Відкрити файл (и)» (або застосовуємо поєднання клавіш Ctrl + O).
 3. Знаходимо серед об’єктів той, який нам потрібен, і запускаємо його.
  Програвання ролика в KMPlayer

Windows Media Player

Стандартний плеєр ОС Windows, інтегрований в систему, теж відтворює відеофайли з розширенням «.mxf», для цього необхідно зробити наступне:

 1. Запускаємо плеєр, у вкладці «Бібліотека» вибираємо розділ «Відео».
  Відкриття файлу в Windows Media Player
 2. У центральній області інтерфейсу відобразиться перелік доступних елементів, знаходимо тут потрібний, відзначаємо його і тиснемо на кнопку у вигляді трикутника, стандартно що позначає початок відтворення.
  Програвання ролика в Windows Media Player

Це лише невеликий список програм, які працюють з даними формату MXF, тому проблем пошуку додатків в разі необхідності запуску відеофайлів виникнути не повинно. В основному, об’єкти безперешкодно відкриваються при наявності потрібного софта. Інша справа, якщо цьому заважають зовсім інші причини, такі як невідповідність зв’язку елемента в записах реєстру, пошкодження файлу при завантаженні або шкідливим ПЗ. Як правило, проблема вирішується повторним створенням зв’язку, а також завантаженням об’єкта за новою.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector