Як конвертувати DVD або VOB в AVI

Всі користувачі постійно стикаються з різними форматами відтворення відеофайлів. Навіть якщо не звертати уваги на видеокодеки і способи стиснення, то розширення файлу має велике значення. Існує безліч плеєрів для відтворення, кожен з яких має свої протоколи відтворення. Але якщо накопичується багато DVD-дисків з улюбленими відеофільмами, роликами або виконавцями, то більшість користувачів хочуть записати їх на свій жорсткий диск комп’ютера.

перетворення форматів

Як провести конвертацію DVD або VOB формату в AVI.

Переписати його незручно, тому що з’являється багато файлів з різними форматами (IFO, BUP, VOB). Всі вони містяться в папці VIDEO_TS і відображають додаткові сервіси до фільму. І самі ролики можуть перебувати в кількох з них.

Розглянемо формати, в яких записується інформація:

 • IFO — це документи DVD, в яких зашифрована інформація про те, що ж знаходиться на самому диску, а також запускає відтворення роликів.
 • BUP — містить копію IFO і відповідає йому і його розміру.
 • VOB — це основні файли, які і вміщають в себе зображення.

Що містить VOB?

Позначається .vob — це формат файлів, які заховані в один медіаконтейнера і зберігають дані DVD. Заснований на групі стандартів цифрового кодування MPEG2, містить відео та аудіофайли, текстові описи, субтитри і меню. Його розмір місткий і відповідає розмірам диска.

Так як VOB незручний у використанні, великого розміру і не відтворюється більшістю сучасних відеоплеєрів, то логічно перевести його в інший, більш зручний. На сьогоднішній день їх розроблено безліч. Всі вони мають свої переваги і недоліки. Найпопулярніший на сьогоднішній день — AVI. Ця розробка компанії Microsoft радує користувачів вже більше двадцяти років.

Приклад формату VOB

універсальний AVI

Позначається .avi — може містити відео, аудіо та текст. Конвертувати в цей формат можна будь-якими групами кодування, тому і якість зображення може бути різний. Найпопулярніші кодеки XVid і DivX чудово працюють з ним і дозволяють синхронно відтворювати обидві доріжки. На відміну від VOB, розробку Microsoft можна програти більшістю сучасних і застарілих плеєрів, а також в програмах редагування відео. В операційній системі Windows все розуміють і, відповідно, відтворюють його.

ВАЖЛИВО. Основні недоліки: немає підтримки аудіопотоків зі змінним бітрейтом і можливість розбіжності звуку і картинки, якщо запис звуку велася окремо, через звукову карту.

Так як AVI є зручним для відтворення медіа, багато хто замислюється, як же перевести DVD в AVI. Існує безліч програм, щоб конвертувати медіаконтент. Вони бувають онлайн, платні і безкоштовні. Вибирати можна будь-яку, все залежить від того, як сильно ви цінуєте якісний інтерфейс і можливість стиснути ролик, щоб залишити більше вільного місця. Або ж не змінювати розмір взагалі, а перегнати в один файл. Є великий додатковий функціонал, від коригування налаштувань відео до можливості монтувати повноцінні кліпи. Розглянемо приклад безкоштовної програми, яка допоможе з DVD зробити AVI. Вона називається ВидеоМАСТЕР.

Як конвертувати DVD або VOB в AVI

 1. Після скачування конвектора і установки його на ПК, запускаємо на комп’ютері і приступаємо до роботи.
 2. Додаємо відео в програму. Зробити це можна, натиснувши на кнопку «Додати» в лівій панелі вкладок.
 3. Натискаємо «Додати відео». Тут можна вибрати відразу декілька файлів або папку цілком. Або ж завантажити в програму один ролик, поставивши на нього галочку. 
 4. Відкриваємо в меню «Конвертувати для» і вибираємо AVI. вказати формат
 5. Вибираємо варіант запису. Для цього потрібно відкрити вкладку «Параметри», де можна вибрати бітрейт, розмір, кодек і частоту кадрів.
 6. Вибираємо папку, куди помістимо конвертований файл, і запускаємо конвертацію.
 7. Якщо фільми зберігаються на DVD, то, натиснувши на кнопку «Додати», необхідно вибрати «Додати DVD». У цій вкладці вибрати всі потрібні для конвертації фільми або епізоди. Потім вибрати звукову доріжку, якість зображення і формат.
 8. Натискаємо кнопку «Конвертувати» і чекаємо кілька хвилин. запуск процесу
 9. Подивитися змінений файл можна прямо в цій програмі. Для цього потрібно вибрати папку, в якій він був збережений.

Після завершення конвертації відеоконтент можна буде відтворити в ДВД. Це можна подивитися в папці для зберігання. Приблизно такі ж дії виконуються і в інших конверторах, платних або безкоштовних.

ВАЖЛИВО. Щоб не втрачати якість картинки в роликах, потрібно виставляти максимальні значення в настройках. Важливо пам’ятати, що висока якість фільмів займає більше місця на комп’ютері.

Після всіх цих процедур насолоджуйтеся переглядом в новому форматі. І не варто турбуватися з приводу зіпсованого диска і забитого фільмами вінчестера. Велика кількість людей вже давно використовують конвертори, коли закачують медіаконтент на телефон або планшет. А також в такому форматі зручно відправляти відзняті ролики, а за допомогою нескладних програм переформатувати один в інший.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector