Як провести інвентаризацію в 1С

Як відомо, програмне забезпечення від 1С допомагає багатьом підприємствам успішно вести бізнес. Однак, щоб ефективно його використовувати, необхідно знати ази управління. Далі ви дізнаєтеся, як провести інвентаризацію в 1С.

Проведення інвентаризації в 1С

Інвентаризація є основним способом перевірки наявності майна. Проводячи її, ми звіряємо дані, які містить програма, з кількістю товарів на складі насправді. Як і інші функції 1С, інвентаризація — обов’язкова складова бухгалтерського обліку. Тому важливо вміти її проводити.

Проводимо звірення товарів

Користувачі «Один Ес» мають можливість звіряти фактичну і документальне присутність асортименту за допомогою спеціального документа. Вірніше, є кілька документів, які є для того, щоб зробити інвентаризацію складського майна. Головний, як не дивно, називається «Інвентаризація товарів».

 • У меню вибираємо «Документи», потім «Запаси» та там потрібну нам інвентаризацію.
 • Виходячи з версії програми, інтерфейс може виглядати по-різному, але головні пункти незмінно присутні завжди: склад, дата, номер, організація, ПІБ відповідальної, номенклатура.
 • Як правило, враховувати зручно за певними номенклатурними позиціями, оскільки кількість товарів може бути дуже велике. Для цього потрібно поставити галочку на номенклатурної позиції, а потім вибрати групу товарів, яку необхідно інвентаризувати. Якщо облік потрібно провести по всіх групах, простіше створити кілька документів.
 • Вибираємо заповнення по залишкам на складі для поки що порожній таблиці «Товари». Будуть виведені всі товари цієї групи.

Інвентаризація по залишкам на складі

Інвентаризація по залишкам на складі

 • Один з стовпців покаже кількість одиниць майна, яке «нарахувала» програма: «Облік. Кількість ». Порахувати все найменування на складі доведеться самостійно, після чого їх потрібно буде занести в стовпець «Кількість».
 • Стовпець «Відхилення» покаже нулі при ідеальних умовах. Це означає, що кількість товарів за документами і за фактом збігається. Якщо результат зі знаком мінус, значить є недостача. Знак плюс — надлишок.
 • Кнопкою «Записати» ми збережемо документ в базу даних. Також його можна буде роздрукувати за формою «інв-3».

Що робити, якщо не збігається?

Провести інвентаризацію — тільки півсправи. Дуже часто виявляється, що кількості майна за документами і в реальності — дві різні цифри. Будь-бухгалтер знає, що сильно хвилюватися не варто. Інше питання, як документально зафіксувати відмінність.

недолік товарів

При нестачі майна необхідно провести списання. Списання буде легко робитися на основі проведеної інвентаризації.

 • Через меню знову вибираємо пункт «Документи», «Запаси», а потім «Списання товарів».

Списання товарів в 1С

списання товарів

 • Заповнюється форма виглядає практично так само. Тут потрібно вказати, на підставі якої інвентаризації проводиться списання.
 • Додавати одиниці товару можна і вручну за допомогою кнопки «Додати».
 • Натискаємо «ОК», після чого дані про наявність майна будуть відкориговані.

надлишок

Надлишок товарів коригується також просто. Але вже за допомогою іншого документа — оприбуткування товарів.

 1. У тому ж пункті меню вибираємо потрібне нам «Оприбуткування товарів».
 2. Програма знову зробить все автоматично, якщо підставити дані з інвентаризації. Тому, як правило, користувачеві не доводиться робити нічого самостійно.
 3. При необхідності можна редагувати таблицю вручну, додаючи будь-які одиниці майна.
 4. Кнопкою «ОК» 1С коригує всі введені дані і заносить їх в базу.

Важливо зауважити, що в нових версіях програми операції по усуненню надлишку і недостачі спрощені. Однак разом з тим програма може не дозволити так просто усунути документальний залишок, якого немає на складі. Іноді може знадобитися вказати винну особу, на якого буде записаний матеріальних збитків. Чи не перевищуючи межі певних норм, недостача просто включається до витрат.

коригування

Коригування проводиться, коли потрібно впорядкувати майно за більш гнучкими критеріями. Наприклад, на складі є кілька зайвих пральних машин білого кольору, але бракує чорних тієї ж моделі. Для таких ситуацій передбачено документ коригування.

 1. У вже знайомому пункті меню вибираємо «Коригування серій і характеристик товарів».
 2. Тут доведеться понабирали самостійно, так як програма не знає, що ми хочемо змінити. Додаємо в таблицю новий рядок.
 3. Три графи, які необхідно заповнити: «Характеристика номенклатури (стара)», «Нова характеристика номенклатури» і «Номенклатура» просто.
 4. У найпершій ми вказуємо назву без розрізняється критерію, тобто, «Пральна машина», наприклад. Також зазначаємо кількість.
 5. У старій і новій номенклатурі вказуємо характеристики, які необхідно поміняти.
 6. Після цього певну кількість чорних машин буде замінено білими в базі даних. Натискання кнопки «ОК» змусить програму провести заміну.

Тепер ви знайомі з одним з основних бухгалтерських інструментів, з інвентаризацією в програмі 1С. Робити її рекомендується хоча б раз на рік в будь-яких великих організаціях. Проводити облік майна варто окремо по кожному складу або навіть по кожній групі товарів, щоб не заплутатися у великому асортименті.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector