Що за процес dllhost.exe COM Surrogate і чому він вантажить систему

Іноді на екрані з’являється вікно з попередженням про те, що якась програма під назвою COM Surrogate припинила свою роботу, хоча ви її не виконувалась і взагалі чуєте про неї вперше. Після отримання повідомлення комп’ютер починає пригальмовувати або навіть шуміти, а коли ви відкриваєте «Диспетчер завдань», то виявляєте там невідомий процес dllhost.exe, який стрімко поглинає ресурси. Що сталося, і як повернути ПК в нормальний стан, ми розповімо далі.

Що за процес dllhost.exe COM Surrogate і чому він вантажить систему

Рішення проблем з процесом dllhost.exe COM Surrogate.

Що за процес dllhost. exe

Dllhost.exe запускає утиліту COM Surrogate, яка допомагає відкривати файли графічних програм, відображати фотографії, іконки і кліпи — ось що це за процес. Він дозволяє програмам зв’язуватися з бібліотеками, відкритий і іншими компонентами, без яких неможлива коректна робота. Тобто, коли ви намагаєтеся переглянути, наприклад, фото, програма COM Surrogate спрацьовує автоматично. Якщо щось пішло не так, ви як раз і отримуєте те саме повідомлення про помилку.

Чому COM Surrogate вантажить процесор

Коли ви входите в «Диспетчер завдань», ви напевно звертаєте увагу, що dllhost.exe сильно вантажить процесор. Це відбувається з кількох причин:

  • ви намагалися переглянути файл, в якому порушена структура;
  • комп’ютер заражений шкідливим ПЗ;
  • пошкоджені або застаріли компоненти, які кодують або декодуючі дані (вони потрібні для правильного відображення інформації, наприклад, щоб картинка на екрані виглядала саме як зображення, а не як набір букв, цифр і символів або порожнього вікна з повідомленням про помилку);
  • програма (переглядач фото, графічний редактор, плеєр, через який ви відкриваєте файли і т. п.) неправильно зареєструвала елементи, які повинні зв’язуватися з COM Surrogate.

COM Surrogate вантажить процесор

Методи усунення проблеми

Пропонуємо кілька способів виправлення ситуації. Почнемо з усунення найбільш поширених помилок.

деінсталяція кодеків

Натисніть «Пуск» — «Панель управління» (або для «Віндовс» 10 наберіть фразу в «Пошук» і виберіть «Класичне додаток»). Потім шукайте «Мультимедіа і звук» — «Обладнання». Ви побачите дві папки: «Аудіокодеки» і «Відеокодеки» — вибирайте в залежності від того, що ви запускали перед тим, як побачити повідомлення про помилку. Кодек потрібно виділити, натиснути «Властивості» і «Видалити». Якщо з’явиться повідомлення про необхідність перезавантажити ОС, потрібно це зробити, щоб не залишилося ніяких елементів, що в подальшому може викликати проблеми.

деінсталяція кодеків

Системні кодеки деінсталює так:

Заходимо у вкладку «Установка і видалення програм» — «Установка Windows» — «Мультимедіа» — «Склад». Далі відмовтеся від стиснення відео і аудіо, прибравши галочки у відповідних місцях.

відключаємо DEP

Якщо система небезпечно перевантажена процесом Dllhost.exe, можна тимчасово заборонити його виконання (поки не знайдеться справжня причина збою). Перейдіть по шляху «Пошук в Windows» — «Панель управління» — «Система і безпека» — «Додаткові параметри» — «Швидкодія» — «Параметри» — «Запобігання виконання даних».

Запобігання виконання даних

Поставте галочку в другу строчку, де пропонується вибрати, для яких програм буде відключений DEP. В поле впишіть «C: \ Windows \ System32 \ dllhost.exe». А тепер перевірте «Диспетчер завдань»: розвантажилася система після цих маніпуляцій.

Перевірка на віруси

Цілком ймовірно, що некоректна робота COM Surrogate пов’язана з вірусним ураженням ОС. Запустіть антивірус і виберіть глибоку перевірку. Вбудованого в Віндовс «Захисника системи» тут буде недостатньо. Краще завантажити повну або портативну версію який-небудь серйозної програми, наприклад, «Доктор Веб», «Антивірус Касперського», «Аваст» і т. П. Якщо ніщо не допомогло, можна скористатися утилітою CCleaner, щоб перевірити, чи не допустила чи якась небудь програма помилку при реєстрації своїх елементів в COM Surrogate. Для цього відкрийте головне меню програми і розділ «Реєстр». Зліва відзначте галочкою «Помилки ActiveX і Class» і почніть аналізувати. Висвітиться список проблемних компонентів, виділіть все і натисніть «Виправити».

Помилки ActiveX і Class

Також можна відновити систему через точки доступу. Зайдіть в «Панель управління», поміняйте режим перегляду на «Значки» і виберіть «Відновлення». Тут можна погодитися на рекомендований або встановити власну дату і час, якщо ви пам’ятаєте, коли саме все працювало справно.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector