Що таке в Автокаде атрибути блоку і як їх редагувати

«AutoCAD» — це програмне забезпечення, що вийшло з-під крила компанії «Autodesk», основним завданням якого є створення 2D- і 3D-об’єктів і креслень.

Автокад атрибути блоку

Дана програма, також включає в себе набір додаткових компонентів, досить складна для рядового користувача, тому у кожного другого нового користувача встає цілий ряд питань щодо такого багатого і багатогранного інтерфейсу. Нижче як раз і буде розглянуто одне з питань, стосується він такого поняття, як «attribute block» (або, як багато хто говорить, простою назвою, щоб всім було зрозуміло — атрибути в Автокаде) і їх створення, зміни, видалення і т.д .

Що означає атрибут блоку, як його створити і редагувати в AutoCAD

У ряді випадків виникає необхідність разом з блоком зберігати будь-які дані, які були б здатні змінювати своє значення при кожному внесена зміну.

Саме для цього і призначений «Attribute block» (далі скорочено ATB) — це свого роду примітка або ярлик з підказкою. У них можуть зберігатися корисні коментарі, зауваження, ідеї, або більш конкретна інформація — дані власника креслень або деталей, номери комплектуючих і т. Д. Загалом, вся корисна і необхідна інформація, яка буде супроводжувати при роботі з документом.

Створення атрибута блоку

Переходячи від теорії до практики, варто сказати, що інтерфейс програми від версії до версії може незначно відрізнятися і нижче будуть згадані найменування кнопоки покажчиків від версії 2014-2015 роки, у новіших версій русифікація може бути трохи інший, але значних відмінностей не буде.

 1. Для початку визначте, для якого об’єкта буде створюватися атрибут, якщо об’єкт або група об’єктів не будуть визначені, то значення буде застосовано до файлу в цілому.
 2. Натисніть на вкладку «Малювання» (Draw), далі «Блок» (Block) і натисніть «Визначення атрибутів» (Define Attribute).

  Визначення атрибутів в Автокаде

  Визначення атрибутів в Автокаде

 3. У вікні, ви зможете вказати наступні дані:

а) Розділ «Атрибут» (Attribute):

 • Створити «Ім’я» (Tag), за яким буде доступно визначення всіх входжень в файл;
 • «Підказка» (Prompt) — введені дані будуть з’являтися при кожній вставці або використанні блоку;
 • «За замовчуванням» (Default) — значення, що привласнюється ATB.

б) Розділ «Режим» (Mode):

 • «Прихований» (Invisible) — значення будуть видні тільки при використанні команди «АТЕКР»;
 • «Постійний» (Constant) — задає можливе фіксоване значення ATB для всіх входжень блоку;
 • «Контрольований» (Verify) — при повторному запиті значення ATB, визначає його правильність;
 • «Фіксоване положення» (Lock position) — положення залишається незмінним (незмінним) по відношенню до інших об’єктів;
 • «Кілька рядків» (Multiple line) — значення може містити в собі більше одного рядка.

в) Розділ «Параметри тексту» (Text Settings). У ньому все зрозуміло без зайвих пояснень, зміна технічного боку ATB.

Як відредагувати і видалити attribute

Для того щоб редагувати або змінити (провести оновлення), відкрийте вкладку «Об’єкт» (Subject) — «Текст» (Text) — «Редагувати» (Edit).

Якщо просто двічі клікнути мишкою по блоку з атрибутами, то відкриється «Редактор атрибутів блоків».

Редагування атрибутів в Автокаде

Редагування атрибутів в Автокаде

При внесенні змін необхідно оновити блоки, для того щоб відобразити всі вироблені правки (це ж відноситься і до моменту, коли видаляєш будь-які дані). Зробити це можна через «Диспетчер атрибутів блоків» (Block Attribute Manager).

Атрибут Автокад можна видалити за допомогою Диспетчера, а також змінити порядок атрибутів і додати нові редакції.

Динамічний введення (ДІН) в AutoCAD

Торкаючись теми створення атрибутів, не згадати «Дін» було б блюзнірством. «Дін» — це динамічний введення координат, т. Е. Процеси відстежують руху курсора, запам’ятовуючи і показуючи координати і підказки, за допомогою яких можна зрозуміти, які точки потрібно задати.

Для включення «Дін» можна ввести одним натисканням клавіші «F12», для версій 2016 року може знадобитися установка прапорця в рядку «Динамічний введення» в розділі «Адаптація».

Динамічний введення в Автокаде

Або якщо версія програми англомовна то перейти «Tools» — «Drafting Settings» — «Dynamic Input».

Доступні три режими «DYN»:

 1. «Enable Pointer Input» (Включити введення покажчика). У курсора, в спеціальному вікні, будуть відображатися його координати.
 2. «Enable Dimension Input where possible» (Включити розмірний введення). При створенні кожної нової точки з’являється вікно для введення відстані від неї до попередньої.
 3. «Show command prompting and command input near the crosshairs» (Показувати командне запрошення і введення команд біля перехрестя).

Створення атрибутів — це невід’ємна частина успішної роботи в такій програмі як «AutoCAD», що дозволяє заощадити час, сили і приділити свою увагу безпосередньо роботі. І функціонал програмного забезпечення постійно оновлюється і доповнюється новими технічними можливостями, які полегшують роботу з файлом, як «ATB» і «DYN», без яких визнати «AutoCAD» зараз вже і неможливо.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector