Що таке Pythonw.exe і як його виправити

Більшість представників вірусного програмного забезпечення завжди намагаються імітувати або правдоподібно видати себе за певні системні процеси, щоб пересічний користувач не зміг відразу визначити причину дестабілізації роботи операційної системи, і змусити його шукати ці причини і можливих винуватців там, де їх немає. У цій статті мова піде про один з представників подібних імітаторів під назвою «Pythonw.exe», який на перший погляд не робить істотного впливу на швидкодію операційної системи Windows, але в підсумку може призвести до суттєвих втрат ресурсів ОС і можливою втратою персональних даних.

Що таке Pythonw.exe і як його виправити

Рішення проблем з Pythonw.exe.

Що це за процес і для чого він потрібен

Отже, «Pythonw.exe» в його нормальному і справжній стан — це інтерпретатор мови програмування «Pythonw», який кожен може пригадати з уроків інформатики в старших класах середньої школи. Вдаватися в подробиці структури його роботи не потрібно, так як в даній темі це просто безглуздо, тому слід зазначити лише особливості його штатної роботи. По-перше, його активація і видимість в «Диспетчері завдань» свідчить лише про те, що якийсь програмне забезпечення використовує функціонал, наданий «Python Software Foundation», що само по собі не говорить про загрозу вірусного зараження, але скрипти, що запускаються даними процесом, можуть виявитися зараженими зовнішніми компонентами. По-друге, при системному і коректному функціонуванні «Pythonw.exe» використовує ресурси пам’яті в середньому в діапазоні від 27,136 і до 27,648 байт. Якщо представлені показники в «Диспетчері завдань» істотно відрізняються від середньостатистичних обсягів, то в даному випадку ймовірність зараження і роботи вірусного забезпечення досить велика.

Повідомлення про помилку

Як виправити

Виходячи з наведених особливостей, слід виділити два основних послідовних методу вирішення даної проблеми:

Крок 1. Завершити роботу процесу і всіх пов’язаних з ним елементів:

  • відкрийте «Диспетчер завдань» і відшукайте в списку процес «Pythonw.exe»;
  • виділіть кліком рядок з потрібним результатом і натисніть на кнопку «Зняти задачу»;
  • натисніть комбінацію клавіш «WIN + R» і виконайте команду «sc delete pythonw.exe» дана команда тимчасово видалить запитувану службу і дозволить без шкоди для операційної системи завершити процедури лікування даної проблеми.

Крім того, натисніть правою кнопкою мишки по вибраному рядку і перейти до «Відкрити розташування файлу», для перевірки коректності переходу.

Відкрити розташування файлу

Крок 2. Перевірка операційної системи на наявність вірусного програмного забезпечення:

  • скачайте антивірусне ПЗ, яке викликає найбільшу довіру, наприклад, всім відому утиліту «Dr.Web CureIt!»;
  • запустіть утиліту і проведіть повне сканування з урахуванням підключених зовнішніх носіях даних;
  • при можливості повторіть сканування при завантаженні ОС і в безпечному режимі.

У більшості випадків наведені вище маніпуляції дозволяють уникнути зависання в роботі комп’ютера і вирішити проблему в прояві процесу «Pythonw.exe».

завершення

Якщо нічого з перерахованого не допомогло, то завжди можна звернутися на тематичні антивірусні форуми, наприклад, «https://forum.kasperskyclub.ru» або «https://forum.drweb.com». В даних форумах вам буде представлений список певних скриптів, які буде необхідно виконати з деякими умовами на проблемному комп’ютері, після чого буде потрібно прикріпити логи виконаного скрипта у відповідному повідомленні для визначення дійсних причин та винуватців активності вірусного програмного забезпечення.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector